Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

Beykoz’da, oto galerisi görünümü verdikleri işyerlerinde uyuşturucu satışı yaptıkları ileri sürülen çete üyesi 15 kişi gözaltına alındı.

Jandarma ekipleri tarafından Beykoz, Sarıyer ve Fatih’te gerçekleştirilen operasyonda çete üyelerinin

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da, oto galerisi görünümü verdikleri işyerlerinde uyuşturucu satışı yaptıkları ileri sürülen çete üyesi 15 kişi gözaltına alındı.

Jandarma ekipleri tarafından Beykoz, Sarıyer ve Fatih’te gerçekleştirilen operasyonda çete üyelerinin, kendilerine ters düşen kişi ve grupları sindirmek için dayak attıkları, sindirdikleri ortaya çıktı. Yapılan soruşturmada uyuşturucu pazarladığı iddia edilen çetenin elebaşı A.A.’nın kendi bölgesine girmeye çalışan B.K. adlı başka bir uyuşturucu satıcısını öldürdüğü belirlendi.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Beykoz, Sarıyer ve Fatih’te narkotik madde satışı yapan uyuşturucu şebekesini takibe aldı. 6 ay süren takip sürecinde örgüt üyelerinin otomobil galerisi görünümüyle uyuşturucu satışı gerçekleştirdikleri tespit edildi. Şüphelilerin uyuşturucu satması takip kameralarına da kaydedildi.

Takibin ardından kimlik ve adresleri belirlenen çete üyelerine yönelik olarak 14 Aralık 2012’de, 22 farklı adrese baskın yapıldı. Jandarma köpeği ‘Rakip’’in de katıldığı baskınlarda çete lideri A.A. ile birlikte suç örgütü üyesi 15 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerle birlikte 1 tabanca, 2 ses ve gaz tabancası, av tüfeği çeşitli miktarlarda uyuşturucu maddeleri ve uyuşturucu madde satışında kullanılan 14 cep telefonu ele geçirildi.

ŞEBEKENİN ŞİFRELİ KONUŞMALARI

Çetenin uyuşturucu satışında çeşitli şifreler kullandığı da belirlendi. Çete üyeleri ile alıcılar arasında gerçekleşen telefon görüşmelerinde kokain için ‘turbo araba’, bonzai için ‘hızlı araba’, eroin için ‘üstü açık spor araba’ ve esrar için ‘dizel araba’ şifrelerinin kullanıldığı tespit edildi.

ÇETE LİDERİ ADAM ÖLDÜRMÜŞ

Çete üyelerinin uyuşturucu ticareti yaparken amaçları ile ters düşen kişi ve grupları sindirmek için dayak attıkları öğrenildi. Öte yandan çete lideri A.A,’nın Beykoz’da, 17 Eylül 2012 tarihinde kendi bölgesine girmeye çalışan B.K. adlı başka bir uyuşturucu satıcısını öldürdüğü belirlendi. Jandarma karakolundaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 15 kişiden A. A. ve Ö. K tutuklanırken 13 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Jandarmadan uyuşturucu operasyonu
Bizi Takip Edin