Kadınlarımızla yarınlarımız daha aydınlık olacak!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. İlçe Başkanlığı tarafından…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. İlçe Başkanlığı tarafından yerel basın ile paylaşılan mesaj şu şekilde;

Kadınlarımızla yarınlarımız daha aydınlık olacak

30 Mart 2014 yerel belediye seçimlerinde AK Parti’den büyükşehir, ilçe ve beldelerde toplam 18 kadın belediye başkan adayı seçime girecek.

Belediye meclis üyeliği için 2014 seçimlerinde yaklaşık 1800 kadın listelerde yerini aldı.

Kadınların özlük hakları için birçok yasayı yürürlüğe geçirmeyi başaran AK Parti kadınlara yönelik yapmış olduğu çalışmaları şöyle sıralayabiliriz:

Her alanda kadın- erkek fırsat eşitliğini savunan AK Parti, kadın haklarını güçlendirerek kadına istihdam imkanlarının sağlanması amacıyla teşvikten 145.578 kadına imkan sağlanmıştır.

El sanatları ile uğraşan ev kadınlarını sosyal güvenlik sistemine dahil edilme uygulaması başlatmış, memur anneler için süt izninin uzatılması, sosyal güvencesi olmayan muhtaç ve dul kadınlara 2 ayda 500 TL tutarında aylık bağlanmasına, sağlık primlerinin ödenmesine, ayrıca engelli çocuğu olan annelerin erken emekli olmalarına imkan sunmuş, yetim kız çocuklarına da evlenme yardımı yapılmasını öngörmüştür.

 Kadın, çocuk, yaşlı, engelli, gazi, şehitlerimizin dul ve yetimleri için pozitif ayrımcılık yapılabileceğini hüküm altına almıştır.

“Haydi Kızlar Okula” Kampanyası ile çeşitli sebeplerle okula gidemeyen 350 bin kız çocuğuna eğitim imkanı sunmuş ve bunu zorunlu hale getirmiştir.

 2003 yılından 2013 tarihine kadar yapılan istatistiklerde 2,7 milyon kadına okuma- yazma öğretildiği tespit edilmiştir.

Aile, kadın çocuk yaşlı ve engelli vatandaşlar için Alo 183 destek hattı kuran AK Parti hükümeti 2002 yılında 8 olan kadın konukevi sayısını 90 ‘ a çıkarmıştır.

Kadına yönelik şiddetin önlenmesi için şiddet mağduru kadınlara hizmet vermek üzere çeşitli illerde 25 adet ” ilk kabul birimleri” adlı merkezleri açmış, ayrıca 14 ilde şiddet önleme ve izleme merkezleri kurmuştur.

Kadınlarımızla yarınlarımız daha aydınlık olacak!
Bizi Takip Edin