Kanal Riva projesi dünyaya açılıyor

Beykoz'u turizm cenneti yapacak “Kanal Riva” Projesi “Rotterdam Uluslararası Mimarlık Bienali”nde görücüye çıkıyor. 

Beykoz'u turizm cenneti yapacak “Kanal Riva” Projesi dünya mimarlık çevrelerinin yakından takip ettiği “Rotterdam Uluslararası Mi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’u turizm cenneti yapacak “Kanal Riva” Projesi “Rotterdam Uluslararası Mimarlık Bienali”nde görücüye çıkıyor. 

Beykoz’u turizm cenneti yapacak “Kanal Riva” Projesi dünya mimarlık çevrelerinin yakından takip ettiği “Rotterdam Uluslararası Mimarlık Bienali”nde görücüye çıkıyor. 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek 29 Mayıs-29 Ağustos tarihleri arasında Hollanda’da düzenlenecek olan “Rotterdam Uluslararası Mimarlık Bienali”nin açılışını yapmak üzere 27 Mayıs 2014’te Hollanda’ya gidiyor.  

Hollanda ziyaretinde Başkan Yücel Çelikbilek ilk olarak 28 Mayıs 2014 Çarşamba günü Hollanda Çevre ve Şehircilik Bakanı Melanie Schultz Van Haegen ve Rotterdam Ana Kent Belediye Başkanı Ahmed Aboutaleb ile birlikte “Rotterdam Uluslararası Mimarlık Bienali”nin açılışını yapacak.  

Çevre ve Şehircilik Bakan ve Rotterdam Anakent Belediye Başkanı ile de bir görüşme gerçekleştirecek olan Başkan Yücel Çelikbilek,  Rotterdam Başkonsolosu Togan Oral’ı da ziyaret edecek.  

Başkan Yücel Çelikbilek, Kanal Riva Projesi’ni hazırlayan Hollanda Çevre Mühendislik Firması’nın su taşkını önleme projelerini yerinde inceleyecek ve Kanal Riva Projesi’nin bundan sonraki aşaması konusunda Hollanda ekibiyle bir toplantı yapacak.  

Dünya Çapında Projeler Katılıyor  

Dünya mimarlık çevrelerinin ilgiyle takip ettiği Rotterdam Uluslararası Mimarlık Bienali’nde bu yıl Amerika Birleşik Devletleri, Brezilya, Avrupa ve Türkiye’den önemli mimarlık projeleri sergilenecek.  

Riva Çevre Koruma ve Kalkındırma Projesi’nin 8 metre uzunluğunda, 1,5 metre genişliğinde hazırlanan, üzerinde animasyon destekli su hareketlerinin izlenebileceği maketinin görücüye çıkacağı bienalde, projeyle ilgili bir de konferans verilecek.

Rotterdam ziyaretinde Başkan Çelikbilek’e Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıkları Genel Müdürü Osman İyimaya, Genel Müdür Yardımcısı Osman Öztürk, Beykoz Belediyesi’nden şehir plancıları ve mimarlar ile Kanal Riva Turizm Geliştirme ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Serdar Saruhan eşlik edecek.

Başkan Çelikbilek 30 Mayıs’ta ilçeye geri dönecek.

Kanal Riva projesi dünyaya açılıyor
Bizi Takip Edin