Kanlıca'dan dünyaya mesaj verildi!

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından bu yıl 28. kez düzenlenen 'Samsung Boğaziçi Kıtalarası yüzme yarışı' Beykoz Kanlıca'dan start aldı.

Türkiye Milli Olimpiyat komitesi tarafından bu yıl 28. kez düzenlenen 'Samsung Boğaziçi Kıtalarası…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından bu yıl 28. kez düzenlenen ‘Samsung Boğaziçi Kıtalarası yüzme yarışı’ Beykoz Kanlıca’dan start aldı.

Türkiye Milli Olimpiyat komitesi tarafından bu yıl 28. kez düzenlenen ‘Samsung Boğaziçi Kıtalarası yüzme yarışı‘ İstanbul Boğazı’nda yapıldı. İstanbul Boğazı 4 saat boyunca deniz trafiğine kapatılırken, güvenlik amacıyla yarışmacılara çok sayıda tekne eşlik etti.

Avusturalya’dan Brezilya’ya, Kazakistan’dan İngiltere’ye olarca ülkeden toplam 2180 yüzücünün kayıt yaptırdığı yarışta, yarışmacılar Kanlıca İskelesi’nden başlayarak Kuruçeşme’ye uzanan parkuru kat etti. Havadan görüntülediğimiz yarışta sporcular İstanbul Boğazı’nın güzelliğine güzellik kattı.

 “ÜLKEMİZDE HERHANGİ BİR OLAĞANÜSTÜ DURUMUN OLMADIĞINI GÖRÜYORLAR”

Organizasyonda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Kılıç, sözlerine tüm sporculara başarılar dileyerek başladı. Bakan Kılıç, etkinliğin çok anlamlı bir zaman dilimi içerisinde yapıldığını ve yaklaşık 2 bini aşkın sporcunun 800’ünün yabancı oluşunun önemine vurgu yaparak, ‘İnşallah güzel bir yarış olacak. Ayrıca buradaki uluslararası katılımı gerçekleştirenler, geçen hafta yaşanan girişimler sonucunda ülkemizde herhangi bir olağanüstü durumun olmadığını ve Türkiye’de her türlü spor faaliyetinin, sosyal faaliyetin gayet normal, rahat ve en iyi şekilde yapıldığını görüyorlar. Bunu anlatacaklar. Dolayısıyla inşallah şanına yaraşır bir yarış olur.‘ ifadelerini kullandı.

Kanlıca İskelesine, İstanbul Şehir Hatları vapuruyla gelen aralarında Romanya, İngiltere, Almanya, Avusturya, Rusya, Ukrayna, Kırgızistan, Güney Kore, Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Kazakistan, Ermenistan, Mısır, Arjantin, İspanya, Brezilya, Yeni Zelllanda’lı sporcularının bulunduğu 10’u bedensel engelli 2180 yüzücü saatler 10.00’u gösterdiğinde vapur düdüğüyle verilen startın ardından boğaza atladı. Akıntının da etkisiyle hızla Kuruçeşme’ye doğru yüzmeye başlayan sporcular boğazın güzelliğine güzellik kattı.

İSTANBUL BOĞAZ’I DENİZ TRAFİĞİNE KAPANDI

Yarışma nedeniyle 4 saat deniz trafiğine kapanan İstanbul Boğazı’nda yüzücülere güvenlik sebebiyle çok sayıda tekne eşlik etti. Kadın ve erkek genel klasman ile yaş aralıklarına göre 12 farklı kategoride düzenlenen bu seneki yarışta, genel klasmanda birinciliği 47 dakika 39 saniye süre ile Ömer Tara elde etti. Engelliler kategorisinde ise birinciliği Uğurcan Özer kazandı.

Erkekler:                 

1-  Ömer Tara (Türkiye)   (47.39) 

2-  Dimitar Videnov (Bulgaristan)    (49.57)

3-  Arda Kip (Türkiye)   (50.10)

Kadınlar:

1-  Nilay Erkal (Türkiye)      (52. 38)

2-  Deniz Güngöroğlu (Türkiye)      (53. 33)

3- Ekinsu Tezel (Türkiye)      (53. 34)

Kanlıca'dan dünyaya mesaj verildi!
Bizi Takip Edin