Kariyer Merkezi 1500 kişiyi iş sahibi yaptı

Beykoz Kariyer Merkezi 2014 yılında 1500 kişiyi işe yerleştirdi.  

Beykoz Belediyesi bünyesinde iş arayan ilçe sakinlerine profesyonel danışmanlık sağlayan ve istihdam çözümleri geliştiren Beykoz Kariyer Merkezi 2014 yılında 1500 kişiyi…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Kariyer Merkezi 2014 yılında 1500 kişiyi işe yerleştirdi.  

Beykoz Belediyesi bünyesinde iş arayan ilçe sakinlerine profesyonel danışmanlık sağlayan ve istihdam çözümleri geliştiren Beykoz Kariyer Merkezi 2014 yılında 1500 kişiyi işe yerleştirdi.  

2009 yılından bu yana iş arayan ilçe sakinlerinin vasıflarına uygun alanlarda istihdamı için çalışmalar yapan Kariyer Merkezi bugüne kadar sunduğu nitelikli ve kaliteli hizmetle eleman arayan firmaların da “ilk” başvuru adresi oldu.  

“Burada İş Var” sloganıyla iş görüşmeleri düzenleyerek CV bankasında kaydı bulunan adayları eleman arayan firmaların insan kaynakları uzmanlarını buluşturan Kariyer Merkezi, bu hizmetiyle istihdama ve ekonomiye katkı sunuyor.

Kariyer Merkezi’nin düzenlediği iş görüşmelerinde adaylar aynı anda birçok firmayla görüşme olanağı bulurken bekledikleri işe kısa sürede kavuşmanın memnuniyeti yaşıyor.  

Aynı şekilde firmaların insan kaynakları uzmanları da bu buluşmalarda çok sayıda adayla görüşme fırsatı bulduğu için istedikleri niteliklere sahip elemanı daha kısa sürede buluyor.  

Kariyer Merkezi bünyesindeki CV bankasını güncellemelerle sürekli aktif tutarken ilçe içindeki ve dışındaki farklı sektördeki firmalara yapılan ziyaretlerle merkeze kayıtlı firma sayısı günden güne genişletiliyor.      

İstihdam danışmanlığı alanında vatandaş memnuniyeti ve çözüm odaklı hizmet veren Kariyer Merkezi kişilerden ya da firmalardan herhangi bir ücret almıyor. Beykoz Kariyer Merkezi’ne vasıflı ya da vasıfsız tüm iş arayan adaylar başvurabiliyor.  

İş Garantili Meslek Kursları

İstihdama ve nitelikli iş gücüne katkı için danışmanlık hizmeti veren Kariyer Merkezi iş garantili meslek kurslarıyla özellikle gençlere yönelik meslek kursları düzenliyor. Bu kurslara katılarak mesleklerini ve sertifikalarını ellerine alan adaylar kurs bitimde yapılan iş görüşmeleriyle yeni işlerine başlıyor.  

Engellilere Özel Kariyer Günleri

Engelli ilçe sakinlerinin meslek edinmesini de hedefleyen Kariyer Merkezi “Engelli Kariyer Günleri” düzenleyerek engelli ilçe sakinlerini işverenlerle buluşturuyor.

2014 yılında engelli vatandaşlar için 5 toplantı yapan Kariyer Merkezi, 70 engelli ilçe sakinini iş sahibi yaptı. %40 engelli raporuna sahip adayların katılabildiği Kariyer Günleri’nde firmalar engelli istihdamlarını sağlarken engelli ilçe sakinleri de hayatlarını kolaylaştıracak bir işe başlamanın  güvenine kavuştu.

BEYKOZ KARİYER MERKEZİ:

AKTİF FİRMA SAYISI                          :1.200

KAYITLI İŞ ARAYAN SAYISI               : 5.160

YÖNLENDİRME SAYISI                      :17.000

İŞE YERLEŞTİRME SAYISI                 :1.500

 

Kariyer Merkezi 1500 kişiyi iş sahibi yaptı
Bizi Takip Edin