Karla mücadelede AKOM görevde

Beykoz'u ve tüm şehri etkisi altına alan kar yağışına karşı, Beykoz Belediyesi'ne bağlı AKOM ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışmaları yürütüyor.  

Beykoz'u ve tüm şehri etkisi altına alan kar yağışına…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’u ve tüm şehri etkisi altına alan kar yağışına karşı, Beykoz Belediyesi’ne bağlı AKOM ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışmaları yürütüyor.  

Beykoz’u ve tüm şehri etkisi altına alan kar yağışına karşı, Beykoz Belediyesi’ne bağlı AKOM ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışmaları yürütüyor.  Veteriner ekipleri de ormanlık bölgelerde aç kalma tehlikesi yaşayan hayvanlar için yiyecek ve su bırakıyor. 

Gece saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı öncesinde gerekli hazırlıkları tamamlayan AKOM, vatandaşların mağdur olmaması için gece ve gündüz ekipleriyle çalışmalarını sürdürüyor.

İlçedeki ana yolların açık kalması ve olumsuzluk yaşanmaması için görev başında olan AKOM ekipleri, dün gece boyunca tuzlama ve yol açma çalışmalarına devam etti.

Beykoz geneli, Çavuşbaşı ve Köy yollarına müdahale eden ekipler, gece meydana gelebilecek buzlanma olaylarına karşı önlemlerini de aldı.

Çalışmalarda öncelikli olarak ana yollar,  kamu kurum ve kuruluşları, hastane ve okul yollarında yoğunlaşıyor.

İlçe genelinde ise kapalı köy yolu bulunmuyor.

Karlıtepe, Rüzgarlıbahçe-TEM girişi, Çubuklu-Dedeoğlu ve Anadolukavağı bölgesinde ise İBB ekipleri görev yapıyor.

AKOM çağrı merkezine gelen talepler ise anında saha ekiplerine iletilerek yanıtlanıyor. Diyaliz hastaları ve sürekli tedavi gören hastalara öncelik veriliyor.

Kar yağışının hafta sonu şehri terk etmesi bekleniyor.

İlçemizde yaşanan yoğun kar yağışı neticesinde aç kalan sokak hayvanlarına Beykoz Belediyesi ekipleri tarafından yem ve yiyecek verildi. Sahipsiz hayvanlar için uygun yerlere yiyecek bırakılıyor.

İlçe sakinlerinin mağdur olmaması için kar yağışı öncesinde gerekli hazırlıkları tamamladıklarını belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, olumsuzluklara karşı ekiplerin kar yağışı sona erene dek görev başında olacağını söyledi. Çelikbilek başlattıkları ekmek atığı toplama projesiyle ilçedeki sokak hayvanlarını beslediklerini de ifade etti.

Sokak Hayvanları Unutulmuyor

Beykoz Belediyesi Veteriner birimi ekipleri, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bölgedeki ormanlık alanlarda yaşayan ve aç kalan, yem bulmakta zorluk çeken sokak köpeklerine yem ve su bırakıyor.

Başta Polonezköy olmak üzere ormanlık alanlarda yaşamını sürdüren köpeklerin aç kalmaması ve çevreye saldırmaması için ekiplerce her gün yiyecek bırakılıyor. Zarar gören hayvanlar rehabilitasyon merkezine götürülerek tedavisi yapılıyor ve müşahede altına alınıyor.

Kış önlemleri kapsamına ayrıca Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşayan hayvanlar için 150 adet palet alındı ve soğuktan etkilenmemeleri için kafeslerine serildi.

Karla mücadelede AKOM görevde
Bizi Takip Edin