Karne kediyesi: 500 Bisiklet ve Fettah Can Konseri

Beykozlu öğrencilere karne kediyesi: 500 Bisiklet ve Fettah Can Konseri

Beykozlu öğrenciler karne sevincini doyasıya yaşadı. Beykoz Belediyesi dereceye giren 500 öğrenciye bisiklet hediye etti.

Okulların son gününde, Beykozlu öğrenciler karne sevi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykozlu öğrencilere karne kediyesi: 500 Bisiklet ve Fettah Can Konseri

Beykozlu öğrenciler karne sevincini doyasıya yaşadı. Beykoz Belediyesi dereceye giren 500 öğrenciye bisiklet hediye etti.

Okulların son gününde, Beykozlu öğrenciler karne sevincini doyasıya yaşadı. 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı’nda okullarında dereceye giren 500 öğrenciye bisiklet hediye edilen Karne Şenliği programda Tarihi Beykoz Çayırı’nı dolduran yüzlerce Beykozlu, Fettah Can konseriyle coştu.

Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği Karne Şenliği’ne ev sahipliği yapan Tarihi Beykoz Çayırı, Fettah Can konseriyle tüm öğrenci ve ailelerini coştururken, okullarında dereceye giren 500 öğrenciye bisiklet hediyesiyle onlara unutulmaz bir gün yaşattı.

Programa Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, öğrenciler, aileleri ve yüzlerce Beykozlu katıldı.

Başkan Çelikbilek: “Hedefimiz Beykozlulara 15 bin Bisiklet Dağıtmak”

Okullarında ilk üç dereceye giren 500 öğrenciye karne hediyesi olarak bisiklet dağıtan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, öğrencileri bu güzel günde ağırlamaktan ve aynı heyecanı paylaşmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Beykoz’da bisiklet sporu önem kazansın istedik. Hedefimiz 3000 bisiklet dağıtmak. Her eve mutlaka girerek, 5 yılda 15 bin yavrumuza bisiklet dağıtmayı ve bu sporu yaymayı planlıyoruz. Sokaklar sizin hakkınız. Siz sokakları bisikletle doldurunca, trafik canavarı denen şey de ortadan kalkacak. Bu konuda bize destek olan Kaymakamlığımıza da teşekkür eder, Allah’tan arabaların tehdidinden kurtulmayı ve bisikletlerinizi kazasız belasız kullanmanızı dilerim” diye konuştu.

Diğer ilçelere göre en çok arı kovanı olan yerin Beykoz’da olduğunu da dile getiren Başkan Yücel Çelikbilek, arıcılık ve camcılıkla ilgili projeleri de genişletmeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

Kaymakam Süleyman Erdoğan ise öğrencileri her türlü fedakârlıkla yetiştiren aile ve öğretmenleri tebrik ederek, okul aile birliklerine ve hayırseverlere çok teşekkür etti. Öğrencilerin gelişimi ve eğitimi için mahallelerdeki Gençlik Merkezleri’ni çoğaltmayı hedeflediklerini belirterek, öğrencileri tebrik etti ve hayırlı bir tatil geçirmelerini dilediğini ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay da Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e, öğrenciler için tertiplenen bu anlamlı organizasyon için ve ilçedeki okulların yeni öğretim yılına hazırlanmasında kullanılacak boya ve temizlik malzemelerinin temini, sosyal kültürel etkinliklerde belediye salonlarından ve belediye araçlarından yararlanma imkânlarından dolayı teşekkür etti.

Programda ilçedeki okullarda ilk üçe giren öğrencilerden temsili 8 kişi sahneye davet edilerek, protokol tarafından bisikletleri hediye edildi. İFEM (İstanbul Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü) tarafından sergilenen Kafkas Yöresi dansına tüm Beykozlular alkışlarla eşlik etti. Sanatçı Fettah Can da, sevilen şarkılarını Beykozlu öğrencilerle birlikte söyledi.

Karne kediyesi: 500 Bisiklet ve Fettah Can Konseri
Bizi Takip Edin