Kas-Der Beykoz'da Süleyman Çalık geleneği

Kastamonulular Dayanışma Derneği (Kas-Der) Beykoz Şubesi'nin 14. Olağan Kongresi gerçekleştirildi.

Kastamonulular Dayanışma Derneği (Kas-Der) Beykoz Şubesi'nin 14. Olağan Kongresi yoğun katılımla gerçekleştirildi. Kongrede şehitler için dualar edilirk

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kastamonulular Dayanışma Derneği (Kas-Der) Beykoz Şubesi’nin 14. Olağan Kongresi gerçekleştirildi.

Kastamonulular Dayanışma Derneği (Kas-Der) Beykoz Şubesi’nin 14. Olağan Kongresi yoğun katılımla gerçekleştirildi. Kongrede şehitler için dualar edilirken, Şerife Bacı ve Milli Mücadele’nin tüm kahramanları da anıldı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongreye CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Devlet eski Bakanı Murat Başeskioğlu, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Orçun Şekercioğlu, Kas-Der Genel Başkanı Orhan Gümüş, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Zafer Aslan, İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi M. Hanefi Dilmaç ve Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu ile meclis üyeleri, mahalle muhtarları, STK temsilcileri ve dernek üyeleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan genel kurulda Divan başkanlığına Mehmet Maranki, katip üyeliklere ise Muhammet Güney ve Cemal Çelik oy birliği ile seçildi. Beykoz İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Mehmet Karaahmetoğlu tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle şehitler için dualar edildi. Törende, Şerife Bacı ve Milli Mücadele’nin tüm kahramanları da anıldı.

Süleyman Çalık: Mülkiyeti sahibi olmak için çalışma başlattık

Kas-Der Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık açılış konuşmasına Afrin Zeytin Dalı Harekatı’nda göstermiş oldukları kahramanlıklardan dolayı Mehmetçiği ve şehit olan askerleri anarak başladı. Konuşmasını devamında yapmış oldukları faaliyetlere kısa kısa değinen Çalık, mülkiyeti kendilerine ait bir dernek merkezine sahip olmak için çalışma başlattıklarını söyledi.

Akif Hamzaçebi: Yüreği yiğit kahramanların torunları

Programdan erken ayrılacağını belirten CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi salonda bulunan Kastamonuluları “Beykoz’a yerleştiği için Beykozlu olmuş ama öte yandan memleketini de unutmamış olan Kastamonular, İstiklal yolunun yüreği yiğit kahraman evlatlarının torunları” sözleri ile selamladı. Hamzaçebi sözlerinin devamında ise “Kastamonu dediğimiz zaman istiklal Savaşı madalyası ile ödüllendirilmiş İnebolu, ilk miting yapan kadın Zekiye Hanımı, şehit Şerife Bacıyı, Halime Çavuşu anmamak olmaz. Kendilerini şükranla hayırla anıyorum. Kastamonulular toplumumuzun barışsever kavga gürültüden uzak insanlarıdır.” diyerek daha güzel bir Beykoz, daha güzel bir İstanbul mücadelelerinin devam edeceğini söyledi.

Murat Başeskioğlu: Kastamonu bayrağı Beykoz’da dalgalandırılıyor

Devlet eski Bakanı Murat Başeskioğlu ise yapmış olduğu konuşmasında hemşerilerine bazı önerilerde bulunarak şu ifadelere yer verdi. “Dernekçilik zor iştir. Evinden işinden fedakarlık ederek topluma hizmet etmek bir gönül işidir. Süleyman Çalık ve yönetimi Beykoz’da Kastamonu bayrağını dirayetli şekilde dalgalandırıyor. Kendilerini tebrik ediyorum. Bizler iş, aş kavgası için gurbete gelmişiz. Evlatlarımızı buralarda büyütmüşüz. Atalarımızın toprağı ile yeni neslin yetiştiği toprakları bir araya getirebilmek önemlidir. Dernekçiliğin görevi budur. Dernek şemsiyesi altında hemşerilerinin birlik beraberliğini sağlamalıdır. Kastamonu İstanbul birlikteliği beraber götürülmelidir. Kastamonu’nun tarihini değerlerini yeni nesil gençliğe anlatmalıyız

Daha sona genel kurula katılan ilçe başkanlarına ve başkan yardımcılarına söz verilen kongrede konuşmaların ardından derneğin son üç yıl içinde gerçekleştirdiği faaliyetler slayt eşliğinde gösterilirken, Kastamonu ve Kurtuluş Savaşı’nın Türk kadın kahramanı Şehit Şerife Bacı’yı anlatan video gösterimi davetliler tarafından beğeni ile izlendi.

Mevcut başkan Süleyman Çalık başkanlığında tek liste ile gidilen kongrede yönetim kurulu faaliyet raporu, denetim raporları, kesin hesap bütçesi, tahmini hesap bütçesi okunarak üyelerin oybirliğiyle kabul edildi.

Yönetim Kurulu Listesi

1- Süleyman Çalık
2- Ergün Kartal
3- Mustafa Köse
4- Belgüzar Topal
5- Remziye Sungu
6- Fatmanur Koparan
7- Şenol Akçay
8- Yaşar Aydın
9- Recep Yüksel
10- Şaban Alaş
11- Mehmet Aksu
12- Ahmet Taş
13- Adem Yıldız
14- Ahmet Çelebi
15- Aydın Kalp
16- Mustafa Çelik
17- Ömür Sarınuman
18- Metin Yangöz
19- Muharrem Sucuoğlu

Denetleme Kurulu
1- Mustafa Çalık
2- Erdinç Sarı
3- Özgür Güney

Disiplin Kurulu
1-İlhan Tekant
2- Hayri Koparan
3- İbrahim Güney

Kas-Der Beykoz'da Süleyman Çalık geleneği
Bizi Takip Edin