Kas-Der Beykoz'da ustalık dönemi başladı!

Kas-Der Beykoz Şubesi'nin 13. Olağan Kongresi'nde Süleyman Çalık yeniden başkanlığa seçildi.

Kas-Der Beykoz Şubesi 13. Olağan Kongresi'ni gerçekleştirdi. Tek liste ve açık oylama sonucu dernek başkanlığına Süleyman Çalık tekrar seçildi.

Büyük ilgi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kas-Der Beykoz Şubesi’nin 13. Olağan Kongresi’nde Süleyman Çalık yeniden başkanlığa seçildi.

Kas-Der Beykoz Şubesi 13. Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. Tek liste ve açık oylama sonucu dernek başkanlığına Süleyman Çalık tekrar seçildi.

Büyük ilginin gösterildiği ve Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongreye; Kas-Der Kurucu Başkanı Yavuz Ballık, Kas- Der Genel Başkanı Latif Çilingiroğlu, MHP İstanbul Milletvekili Dursun Ali Torlak, AK Parti İstanbul Milletvekili Haldun Ertürk, MHP İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, CHP Milletvekili Aday Adayları Ahmet Caner Yenidünya ve Hızır Yılmaz, AK Parti Miletvekili Aday Adayları Adem Sefer ve Nevin Çalışkan, Saadet Parti Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin, Dernekler Birliği Dönem Başkanı Fatih Yılmaz, Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu, STK Temsilcileri, muhtarlar ve dernek üyeleri katıldı.

Kongre; önce Kuran-ı Kerim tilaveti, sonrasında ise okunan İstiklal Marşı ile başladı.

Süleyman Çalık: Ülkemizi bir adım daha öteye taşımanın gayreti içinde olduk ve olacağız!

Kongrenin açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüdeki yerini alan Kas-Der Beykoz Şebe Başkanı Süleyman Çalık: “Malumunuz üzere 2012 yılında ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımızla girmiş olduğumuz bu yolda bugün itibari ile birinci aşamasını tamamlamış bulunmaktayız. Bizler çıktığımız bu yolun çok büyük sorumluluklar taşıdığının farkında olarak sizleri en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Bugün yapılacak kongre sonrasında edindiğimiz tecrübelerin toplamında daha dinamik bir yönetim yapısıyla bir 3 yıl daha sizi temsil etmek adına göreve talip olmuş bulunmaktayız. Önemli projeler birlik ve beraberlik içerisinde mümkündür. Bizler, ülkemizi bir adım daha öteye taşımanın gayreti içinde olduk ve olacağız” şeklinde konuştu.

Dernek Başkanı Süleyman Çalık’ın konuşmasını tamamlamasının ardından divan kurulu seçildi. Divan Başkanlığına Mehmet Maranki getirilirken, divan üyeliğine ise Cemal Şenol ve Erol Şahin getirildi.

Gündem maddeleri gereğince öncelikle faaliyet, sonrasında da denetleme kurulu raporu okunarak, oylamaya sunuldu. Raporlar, oy birliği ile dernek üyelerince kabul edildi.

Mustafa Sait Ak: Sevgiyi, kardeşliği, dayanışmayı arttırmak için bir aradayız!

Kas-Der Beykoz Şubesi Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Sait Ak, kardeşliği ve dayanışmayı arttırmak için Kastamonulu gençler olarak bir araya geldiklerini açıklayarak; “Doğruluğu ve hakkı savunan, insanlığa hizmet, sevgi ve yardımlaşmayı ilke edinen, hayır yolda çalışan nice insanlar varolmuş, kıyamete kadar da varolacaktır. Hakikatler üzerine inşa edilen bu kutlu yol, yardılanı yaradanan ötürü seven Yunus Emrelerin, ne olursan ol yine gel diyen Mevlanaların, kahramanlıklarıyla destan yazan Şerife Bacıların, Seyit Onbaşıların, Kınalı Hasanların yolu olmuştur. Böyle kutlu bir mirasın varisleri olarak sevgiyi, kardeşliği, dayanışmayı arttırmak için Kastamonulu gençler olarak bir araya geldik.  Gençliğin getirdiği dinamizm, çağın getirdiği fikirlerle yöremize ve insanlığa hayır ile yad edilecek hizmetlere vesile olmak en büyük arzumuzdur” dedi.

Ak’ın konuşmasından sonra Gençlik Kollarının yapmış olduğu ve 2015 yılında yapacak olduğu faaliyetlerde dernek üyeleriyle paylaşıldı. Ayrıca Beyzade isimli Kastamonu dergisinin yakında çıkarılacağının da haberi verildi.

Yavuz Ballık: 5 kişiydik. Şimdi yüzler, binler olmuşuz…

Protokol konuşmalarının ilkini gerçekleştiren Kas-Der Kurucu Başkanı Yavuz Ballık, Beykoz Şubesi’nin çok eski ve ilk kurulan şubelerinden biri olduğunu kaydederek başladığını konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şimdi salona bakıyorum yüz binler olmuşuz. Biz sevginin tohumunu ektik. Bu tohum yeşerdi, büyüdü. Bundan gurur duyuyoruz. Birbirimizi sevelim, bir araya gelelim. Birlikten kuvvet doğar. Gelişelim, memleketimize ve ülkemize faydalı projeler üretip, hayata geçirelim”.

Latif Çilingiroğlu: Kastamonulu milletvekili görmek istiyorum!

2015 Kas-Der Genel Başkanı Latif Çilingiroğlu da, büyük bir buluşma olduğuna dikkat çekerek bundan son derece mutlu olduğunu ifade etti. Sevgi sözcüğünün Kastamonuluların ortak gönül dilinde memleket sevgisi olduğunu belirten Çilingiroğlu, Kas-Der’in 28 yıllık ulu bir çınar olduğunu söyledi. Şerife Bacıların torunları olduklarını ve onların torunları gibi davranmaları gerektiğini kaydeden Çilingiroğlu; “Önümüzde yaklaşan genel seçimler var. Ben Kastamonulu milletvekillerini görmek istiyorum. Bunun partisi yok, Kastamonulu milletvekili İstanbul’da görmek istiyorum. Bunu da hak ediyoruz” şeklinde konuştu.

20 Şubat’ta Şerife Bacı anılacak!

MHP İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu, kısa bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Burada olmaktan mutlu olduğunu söyleyen Vekil Başesgioğlu, 20 Şubat Cuma günü Zeytinburnu’nda Şerife Bacı’yı tüm Kastamonulular olarak anacaklarını belirterek, herkesi oraya davet etti.

AK Parti İstanbul Milletvekili Haldun Ertürk ve MHP İstanbul Milletvekili Dursun Ali Torlak ise, birlik ve beraberliğe vurgu yaparak, ancak bu şekilde güçlü olunacağının altını çizdi.

Son protokol konuşmasını gerçekleştiren Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu da, Kastamonulu olduğundan her zaman gurur duyduğunu ifade etti. “Kastamonu çok özel. Anadolu topraklarında düşmanın ayak basmadığı, belki de basmaya cesaret edemediği  ender topraklardan birisi” diyen Kaşıtoğlu, Kastamonu Çalışma Grubu’nda 800 Kastamonulu gence burs verdiklerini söyleyerek, gençlerin emin ellerde olduğunu vurguladı.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından tek liste ile açık oylamaya gidildi. Süleyman Çalık, yeniden dernek başkanlığına seçildi.

Asil Yönetim Kurulu:

Süleyman Çalık

Bergüzar Topal

Burhan Bakır

Ergün Kartal

Halil Ertürk

İbrahim Güney

Metin Çepni

Murat Taşçı

Şenol Akçay

Ümit Sucuoğlu

Yaşar Aydın

Denetleme Kurulu:

Mustafa Çalık

Erdinç Sarı

Turgay Sucuoğlu

Kas-Der Beykoz'da ustalık dönemi başladı!
Bizi Takip Edin