Kas-Der Beykoz'dan Kaymakam Katırcı'ya ziyaret!

Kas-Der Beykoz Şubesi, kalabalık bir heyetle Kaymakam Ahmet Katırcı'ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Kas-Der Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık ve beraberinde 10 kişiden oluşan heyet, ilçeye yeni atanan Kaymakam Ahmet Katırcı'ya hoşgeldin…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kas-Der Beykoz Şubesi, kalabalık bir heyetle Kaymakam Ahmet Katırcı’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Kas-Der Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık ve beraberinde 10 kişiden oluşan heyet, ilçeye yeni atanan Kaymakam Ahmet Katırcı’ya hoşgeldin ziyaretinde bulundu.

Ziyarete; Şube Başkanı Süleyman Çalık, Kas-Der Genel Merkez Başkan Yardımcısı Turgay Sucuoğlu, Kas-Der Beykoz Başkan Yardımcıları Berguzal Topal ve Ergün Kartal, Yönetim Kurulu Üyesi Murat Taşçık, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Sait Ak, Deliktaş Köy Dernek Başkanı Cemalettin Çelik, Koşmapınar Dernek Başkanı Mustafa Gökgöz, Köseali Alantepe Dernek Başkanı Cemal Çelik, Mutluder Başkanı ve aynı zamanda CHP Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Işık katıldı.

Sivil toplum örgütleri bizim gözümüzdür!

Hoş ve samimi bir ortam içerisinde gerçekleşen ziyarette, sivil toplum örgütlerinin ilçedeki değerine vurgu yapıldı. Sivil toplum örgütlerinin yerel yönetimdeki kişilerin eli ayağı olduğunu ifade eden Kaymakam Ahmet Katırcı: “Sivil toplum örgütleri bir ilçe için son derece önemlidir. Yerel yönetimlerin ulaşamadığı pek çok yerlere ulaşabilir ve bizi bilgilendirebilir. Sivil toplum örgütleri bizim gözümüzdür. El ele vererek ilçemiz için güzel projeler hayata geçireceğiz” dedi.

Kaymakam Ahmet Katırcı’nın bu sözlerini Şube Başkanı Süleyman Çalık’ta destekleyerek; “Dernekler, farklı hemşeri gruplarından oluşuyor. Fakat, bizim için önemli olan Beykoz’dur, yaşadığımız yerdir. Hepimiz Beykozluyuz, üst kimliğimiz Beykozludur” şeklinde açıklama yaptı.

Her yerde olduğu gibi bu ziyarette de Beykoz’u ne kadar çok sevdiğini dile getiren Kaymakam Katırcı, biraz espirili bir dille bu sevgisini daha açığa çıkararak: “Beykoz’dan kim gitmek ister. Böylesi güzel ve insanlarının doğal olduğu bir yerden. Beykoz’dan gitmek isteyen aptaldır” dedi.

Uyuşturucu ile mücadele alttan alta olmalıdır!

Kas-Der üyeleri tarafından uyuşturucu konusu da gündeme getirildi. İlçe de son zamanlarda uyuşturucu kullanımının arttığına dikkat çeken dernek üyeleri, bunun önüne geçilmesi gerektiğini söyledi.

Kaymakam Ahmet Katırcı’da uyuşturucuya dikkat amacını taşıyan yürüyüşlerin fayda sağlamadığını ve buna bağlı olarak uyuşturucunun aslında reklamını yaptığını, daha da gençler tarafından ilgi ve merak uyandırdığına dikkat çekti. Kaymakam Katırcı, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “Uyuşturucu ile mücadele alttan alta olmalıdır. Yürüyüş yaparak, gençlerin merakını tetikleriz. Uyuşturcunun nasıl olduğunu o an merak edebilirler. O yüzden önce gençlerimizi sokağın içinden çekmeliyiz. Mesela, Gençlik Merkezleri kurmalıyız. Orada gençlerin ilgisini farklı yöne baktırmalıyız. Spor, müzik gibi…”.

Sohbetin sonrasında Şube Başkanı Süleyman Çalık, Kas-Der Beykoz’un oluşturduğu futbol etkinliğinin Pazar günü 19.00’da final turnuvası olduğunu söyleyerek, Kaymakam Katıcı’yı turnuvaya davet etti. Memnuniyet ile başka bir program olmadığı takdir de turnuvaya katılacağını ifade eden Kaymakam Katıcı, ziyaretten ötürü dernek üyelerine ayrı ayrı teşekkür etti.

Ziyaret, toplu hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Kas-Der Beykoz'dan Kaymakam Katırcı'ya ziyaret!
Bizi Takip Edin