Kastamonulular Beykoz iftarında buluştu

KAS-DER Beykoz Şubesi'nin düzenlediği iftar geleneği bu yılda devam etti.

KAS-DER Beykoz Şubesi'nin her yıl düzenli olarak organize ettiği iftar programı; bu yılda Kavacık Başköşe Restaurant'ta gerçekleştirildi. Güzel ve nezih bir…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KAS-DER Beykoz Şubesi’nin düzenlediği iftar geleneği bu yılda devam etti.

KAS-DER Beykoz Şubesi’nin her yıl düzenli olarak organize ettiği iftar programı; bu yılda Kavacık Başköşe Restaurant’ta gerçekleştirildi. Güzel ve nezih bir ortamda düzenlenen iftar programına; Kastamonulu siyasetçilerden, dernek başkanlarına, bürokratlar ve işadamlarına kadar Kastamonu’nun değişik simalarının katıldı.

KAS-DER Beykoz Yönetimi ve Gençlik Kolları ev sahipliğinde gerçekleşen programda, KAS-DER Beykoz Şubesi Başkanı Süleyman Çalık misafirlere selamlama konuşması yaptı.

Süleyman Çalık: “Uhrevi zaman diliminde bir araya gelmenin huzurunu yaşıyoruz…”

İftar yemeği ve kısa bir dua sonrasında misafirlere seslenen Süleyman Çalık: “Kutlu bir zaman dilimi olan mübarek Ramazan Ayı’nın böyle uhrevi havasında siz değerli hemşerilerimizle bir araya gelmenin lezzetini yaşıyoruz. Buraya teşrif eden ve programları dolayısıyla teşrif edemeyen tüm hemşerilerimize teşekkür ederiz, hepiniz hoşgeldiniz…” sözleri ile misafirleri selamladı.

Kastamonuluların ilgisi büyüktü…

İftara katılan isimler arasında oldukça dikkat çeken simalar vardı. Özellikle son günlerde ülke gündeminde ismi sıkça telaffuz edilen, aralıksız en uzun süre milletvekili olma ünvanını elde eden, ismi muhtemel bakan adayları arasında geçen Kastamonulu MHP İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu vardı. Murat Başesgioğlu’na hemşerilerinin ilgisinin oldukça yoğun olduğu gözlemlendi.

Başesgioğlu’nun yanı sıra iftarda; bu yıl 17.si düzenlenen Genel Kurul ile tekrar KAS-DER Genel Merkez Başkanlığı’na seçilen Latif Çilingiroğlu ve Beykoz’da yapmış olduğu çalışmalar ve projelerle tanınan ve Beykoz temsilcisi olarak KAS-DER Genel Merkez Başkan Yardımcılığı’na seçilen Mimar Turgay Sucuoğlu ve Başkan Yardımcısı Bahadır Kibritçi, Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri Engin Yıldız, Cavit Gül ve Yılmaz Işık, Sultanbeyli Devlet Hastanesi Başhekimi Ali Ulvi Yılmaz, Beykoz Devlet Hastanesi eski Başhekimi Yaşar Çelik, CHP İstanbul eski İl Başkanı Muhittin Tığlı, DYP İstanbul eski İl Başkanı Remzi Şen, Şenpazar İlçesi eski Belediye Başkanı Suat Saygın, KAS-DER Şube Başkanları ve Köy Dernek Başkanları ile Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Denizcilik Meslek Lisesi Müdür Yardımcıları Şenol Özcan ve Sevil Cebecioğlu’nunda katılımcılar arasında yerini aldı.

Programa daha sonradan MHP Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve Beykoz Belediye eski Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan katıldı. Program MHP İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu’nun konuşması ile devam etti.

Murat Başesgioğlu: “Beykoz’un gönlümüzde her zaman önemli bir yeri olmuştur…”

Davetlileri selamlayarak konuşmasına başlayan Başesgioğlu,  hayırlı ve güzel bir Ramazan Ayı geçirilmesini temenni ettikten sonra sözlerine KAS-DER Beykoz Şubesini ve Beykoz’u överek devam etti. Başesgioğlu: “KAS-DER Şubelerimiz kendi ilçelerinde oldukça faal ve etkinlikleri ile adından sıkça söz ettirmektedirler. Bu etkin Şubelerimizden biride KAS-DER Beykoz Şubesi’dir ve Beykoz her zaman gönlümüzde önemli bir yere sahip olmuştur. Bu şubemizde, özellikle yapılan aktivitelerin dışında; genç arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin dernek bünyesine kazandırıldığını gördüm ve Gençlik Kolları bünyesinde güzel işler ve projeler üretildiğine şahit oldum. Gençlerimizin heyecanı geleceğe dair ümitlerimizi arttırırken onları güzel çalışmaları dolayısıyla takdir ediyorum, özellikle bu konuda Süleyman Başkanımıza teşekkür ederim. Değerli genç kardeşlerimizin her noktada destekçisi ve onların önlerini açmamız gerektiğini, onlara sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyorum.” sözleri ile gençlere verdiği önemi dile getirdi.

Davetliler arasındaki sıcak sohbet ile devam eden programda sık sık hatıra fotoğrafları çekildi. Özellikle Kastamonulular Murat Başesgioğlu ile sık sık fotoğraf çekildi. Misafirler programı düzenleyen KAS-DER Beykoz Şubesi’ne teşekkür ederek iftar programdan ayrıldılar.

Kastamonulular Beykoz iftarında buluştu
Bizi Takip Edin