Kavacık'da '15 Temmuz Şehitler Tepesi'

Beykoz Belediyesi, “Herşey Bir Damla ile Başlar” Açık Alan Sanat Çalışması ve Çevre Düzenlemesi'nin açılışını gerçekleştirdi.

Açılış Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları Mahmut Gülbasar, Salim Öztürk, Muharrem Kaşıtoğlu, İlçe.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi, “Herşey Bir Damla ile Başlar” Açık Alan Sanat Çalışması ve Çevre Düzenlemesi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Açılış Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları Mahmut Gülbasar, Salim Öztürk, Muharrem Kaşıtoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve ilçe sakinlerinin katılımıyla gerçekleşti.

‘Her şey bir damla ile başlar’ temalı Beykoz–Kavacık Meydanı’nda bulunan ilçenin çehresine değer katacak eser, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in talimatıyla, Heykeltraş Reyhan Çezik tarafından yapıldı. Sanatsal eser, Avrupa Yakası’ndan Beykoz’un ilk giriş noktası olan Kavacık Kavşağı Meydanı’nda bulunuyor.

Başkan Çelikbilek: “Buraya ‘15 Temmuz Şehitler Tepesi’ Adını Verelim”

Beykoz’un camla hayat bulduğunu söyleyen Başkan Çelikbilek: “Sevgili Beykozlular, camseverler, sanatseverler, sanat adına o taşların üzerine birşeyler yapmak maharet istiyor. Demek ki sanat fedakârlık yapmak, gayret göstermek gerektiriyor. Reyhan Hanım’ın yaptığı eseri bir de akşam görün. Eserde olduğu gibi, cam mükemmel bir madde; Beykoz’un gelişimini ve dönüşümünü belirliyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Beykoz için herşeyin en iyisini yapmayı düşündük, ilçemize ilk defa gelenler, bu güzel eseri görenler Beykoz’u yorumlayacak. Buraya “15 Temmuz Şehitler Tepesi” adını verelim, bizim bu hizmetleri sürdürmemiz için canlarını feda eden şehitlerimize ithaf edelim. Farklı çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek. Halkımıza hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

Sanatçılar Reyhan Çezik ve Oktay Güner ise yaptıkları açıklamada, eserin emekle ve özveriyle ortaya çıktığını, sonucunda güzel bir çalışma olduğunu belirterek, Beykoz Belediyesine cam sanatına ve sanatçılara verdiği destekten dolayı teşekkür ettiler. 

Kavacık'da '15 Temmuz Şehitler Tepesi'
Bizi Takip Edin