Kaymakam Erdoğan'dan KAS-DER'e ziyaret

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan Kastamonulular Derneği (KAS-DER) Beykoz Şubesi'ni ziyaret etti.

Süleyman Erdoğan, Polonezköy'de yaşanan gerginlik sonucu,  köy yolu üzerinde satışların yasaklandığını söyledi.

KAS- DER Beykoz Şube Başkanı&nbs

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan Kastamonulular Derneği (KAS-DER) Beykoz Şubesi’ni ziyaret etti.

Süleyman Erdoğan, Polonezköy’de yaşanan gerginlik sonucu,  köy yolu üzerinde satışların yasaklandığını söyledi.

KAS- DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık tarafından karşılanan Kaymakam Süleyman Erdoğan, İncirköy’deki ana binaya uğradıktan sonra Paşabahçe’deki lokale geçti.

Paşabahçe lokalinde Kastamonulular ile buluşan ve sohbet eden Süleyman Erdoğan’a “Sizi aramızda görmekten çok memnunuz. Her devlet görevlisinden aynı sizin gibi esnafları ziyaret etmesini ve vatandaşların derdini dinlemesini istiyoruz” memnuniyet dile getirildi.

Polonezköy yolu üzerindeki tezgahlar artık kurulmayacak 

KaymakamErdoğan yapmış olduğu konuşmasında  Polenezköy yolu üzerinde kurulan tezgahlar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kaymakam Erdoğan, Polonezköy’de yaşanan bazı tartışmaların olduğunu ve bunun sonucunda bu tezgahların kalkacağını söyledi. “Biz Polenezköy hattında satış hakkını yasakladık. Çünkü yer için birbirlerinin kolunu kırdılar,  kavgalar oldu,  bizlere ihbar geldi. Baktık ki bunun sonu cinayete kadar gidecekti. Gördüğümüz sadece bunlarla kalmadı; biz orada satılanların yöresel olduğunu sanıyorduk, sonradan öğrendik ki hallerden alınıp millete yöresel diye satılıyor. Vatandaşı kandırıyorlar. Yolun kenarında boş yer bulan hemen sahipleniyor. Vatandaşların yürüyüş güzergâhını da işgal ediyorlar. İnsanlara yürüyecek alan bırakmıyorlar. İnsanlarımız yolda yürümek zorunda kalıyor. Burada bir insanımıza araba çarpsa bunun suçlusu kim olacak.”dedi.

Beykoz insanının gelişmesi gerektiğini söyleyen Kaymakam Süleyman Erdoğan “Beykoz turizm açısından çok değerli bir yer. İnsanlarımızın gelişmesi gerekiyor.Bu doğrultuda çalışmalar yapmamız gerekiyor.”

Beykoz turizm alanında önemli bir yer olacak

Turistlere ve sanatı olan cam işçilerine hitaben Beykoz’un güzel kazançlar elde edebileceğini ve turistik alanda Beykoz’un gerçekten önem taşıyacağını vurgulayan Süleyman Erdoğan, “Biz bu projeyi gerçekleştirme adına çalışmalar yapıyoruz, fakat bu projeleri uygularken yol sıkıntısını da çözmemiz gerekmektedir” dedi. 

Beykoz denilince akla ilk gelen olayın cam olduğunu söyleyen Süleyman Erdoğan, “Cam sektöründe insanlar günlük çalışıyordu. 5 sene sonrasını düşünen yoktu.Beykozlu gelişmeli.Günlük düşünmememiz gerekiyor.Geleceğe dönük yatırımlar gerekiyor.Bunun için çabalayacağız” dedi.

Sigara içimi konusunda hassas olduklarını söyleyen Kaymakam Süleyman Erdoğan “kapalı alanlarda sigara içmeyelim. Bu konuda hassas davranalım” dedi.

Ziyaret çekilen hatıra fotoğrafı sonrasında son buldu.

Kaymakam Erdoğan'dan KAS-DER'e ziyaret
Bizi Takip Edin