Keşke bölgeme yağmur gibi okul yağsa!

Beykoz Belediye Meclisi, Haziran ayı ilk oturumunda Beykoz ve Türkiye gündemindeki pek çok konuyu konuştu.

Beykoz Belediye Meclisi, Haziran ayı meclis çalışmalarına başladı. Dereseki Mahallesi'ndeki arazinin imara açılması hakkındaki görüşlerini de…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Meclisi, Haziran ayı ilk oturumunda Beykoz ve Türkiye gündemindeki pek çok konuyu konuştu.

Beykoz Belediye Meclisi, Haziran ayı meclis çalışmalarına başladı. Dereseki Mahallesi’ndeki arazinin imara açılması hakkındaki görüşlerini de söyleyen Başkan Yücel Çelikbilek; “Keşke bölgeme yağmur gibi okul yağsa” dedi.

Meclis, Başkan Yücel Çelikbilek tarafından, açılış ve yoklamanın ardından gerçekleşti. Gündem konularına geçilmeden önce CHP Grubu’nun; Cumhuriyet Mahallesi Aydınlar Caddesi No: 21 önünde bulunan yağmur suyu kanalının yarım kalmış çalışmasının halkı mağdur ediyor olması gerekçesi ile kanalın anahaltere bağlanması söz konusu caddenin trafik nedeniyle oluşan tehlikeyi önlemek amaçlı çözüm bulunması için meclis başkanlığına sunulan önergenin havalesi gerçekleşti.

Oturumun ilk sözünü AK Parti Belediye Meclis Üyesi Bayram Çevik alarak, CHP Belediye Meclis Üyesi Aydın Düzgün ve AK Parti Belediye Meclis Üyesi Furkan Köse ile beraber gittikleri Mohaç seyahatini meclis üyeleri ile paylaştı.

Ardından söz alan AK Parti Belediye Meclis Üyesi Erdal Demir de, 25 Mayıs tarihinin Necip Fazıl Kısakürek’in ölüm yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, saygıyla yad ettiklerini belirtti.

Cavit Gül: Esnaflarımız, Tarihi Beykoz Pazarı’nın kapalı pazar olmasını talep ediyor!

CHP Belediye Meclis Üyesi Cavit Gül, Erdal Demir’in konuşmasının sonrasında söz alarak; “Seçim sürecinde dolaşıyoruz, sizlerde dolaşıyorsunuz. Vatandaşlardan aldığımız bir sorunu dile getirmek istiyorum. Sizinde burayla ilgili planlarınız olduğunu biliyorum. Beykoz’umuzun tarihi Beykoz Pazarı’nın kapalı bir pazar olmasını esnaflarımız ziyaretimiz esnasında söyledi. Oradaki esnaflarımızın adına kapalı pazar olmasını talep ediyoruz” dedi.

Aydın Düzgün: Gezi olaylarını yad ediyoruz…

CHP Belediye Meclis Üyesi Aydın Düzgün’de; “Bayram kardeşim ne kadar övse azdır tabiki, Osmanlı yedi cihanda o zamanki dünyanın en büyük imparatorluklarından biri. Yani Osmanlı varken, Akdeniz Türk gölüyken, şimdinin emperyalist ülkelerinin hepsi birer derebeylikti. Keşke Osmanlı o muhteşem gücünü devam ettirebilseydi. Bu da neden olmadı? Rönesansa ve Reforma ayak uyduramadı. Yoksa dünyayı biz yönetiyor olurduk. Tabiki, Macarlar bizi hatırlayacak. Bütün Avrupa Haçlı Seferleri ile sadece Osmanlıyı durdurmak için bir araya geldi, bugünlere geldik. O yüzden ilerlememizi istememeleri aşikar. Ama bütün buna rağmen ben ilerleyen süreçte ülkemizin layık olduğu yere geleceğine yürekten inanıyorum. Bunu söylerken, bu mücadelenin Osmanlının torunlarının 2 yıl önce gençlerin gezi olayları ile dünyaya nasıl bir demokrasi mücadelesi verdiğini hatırlamakta, yad etmekteyiz” şeklinde konuştu.

Yücel Çelikbilek: Ülkeyi karıştırmanın kimseye hakkı yoktur!

Düzgün’ün sözleri üzerine sözü alan Başkan Yücel Çelikbilek, gezi olaylarında demokrasi gösterisi yapılmadığına değinerek; “Demokrasiye ve özgürlüğe hep beraber evet. Ama ülkenin gelişmesine engel olan düşüncelere hayır. O gezinin arkasında kimler olduğunu gün gibi açığa çıktı. Arkasında dış ülkeler var. Bu ülkeler, bu ülkenin hiç kalkınmasını istemiyorlar…Gezi olaylarının ilk günkü o bahsedilen ağaç meselesiyse, olay eyvallah. Peki aynı ağaçları, yüzyıllık Atatürk’ün diktiği ağaçları Yalova Belediyesi kesti. Zorda kaldığı için çıktı Muharrem İnce Bey kınadı. Yüzyıllık çınarları kestiler, onun dışında bir etkinlik yok. Ben Belediye Başkanına kızmadım. Çünkü, o yolun açılması için onu yapmış, şartlar onu gerektirmiş. Başkana değil, halkı onu anlamadığına kızdım. AK Parti Belediye Başkanı iki ağaç kaldırsa, yer yerinde yıkılıyor. Bunu yapmamak lazım. Eğer ben yanlış yapıyorsam bana da karşı çıksınlar, kim yanlış yaparsa çıksınlar. Bu ülke hepimizin, o çocuklar hepimizin çocuklarıdır. Ülkeyi karıştırmanın kimseye hakkı yoktur” dedi.

CHP Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Işık’ın, Dereseki’de imara açılan arazinin İBB ve Beykoz Belediyesi’nin baypas edilmesi hakkındaki görüşlerini almak istemesi üzerine ise Başkan Çelikbilek, şunları söyledi: “Orası orman arazisi değil. Eksik söylüyorlar. Yanıltıyorlar insanları. Ormanın yanında olması orman olmasını gerektirmez ki. Bu, bu kadar basit. Bana sorsalar, bende izin verirdim. Çünkü, bölgeme 2 tane kolej gelecek. Eğitim anlamında ben zenginleşeceğim. Bir belediye başkanı eğitimle ilgili zenginleşmeye karşı çıkabilir mi? Keşke bölgeye yağmur gibi okul yağsa”.

Konuşmaların sonrasında gündemde olan müdürlük teklifine geçildi. Etik Komisyonunca hazırlanan yönerge hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile meclisten geçti.

Çarşamba günü yapılacak olan Haziran ikinci oturumu ise, Başbakan Ahmet Davudoğlu’nun Beykoz mitingi nedeniyle gerçekleşmeyecek.

Keşke bölgeme yağmur gibi okul yağsa!
Bizi Takip Edin