Kızılay Beykoz üzerinden kirli siyaset DEVAM EDİYOR

Kızılay Avrasya Şubesi Başkanı Saadettin Çay ve Muharrem Kaşıtoğlu, ‘Kızılay Beykoz üzerinden kirli siyaset' haberinden rahatsız oldu.

Kadıköy 29. Noter aracılığı ile Kızılay Avrasya Şubesi tarafından Beykoz Güncel Haber'e tekzip gönderildi….

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızılay Avrasya Şubesi Başkanı Saadettin Çay ve Muharrem Kaşıtoğlu, ‘Kızılay Beykoz üzerinden kirli siyaset’ haberinden rahatsız oldu.

Kadıköy 29. Noter aracılığı ile Kızılay Avrasya Şubesi tarafından Beykoz Güncel Haber’e tekzip gönderildi. Tekzip yazısında Başkanı olduğu Kızılay Avrasya Şubesi’nin kapanmadığını söyleyen Saadettin Çay, Beykoz bölgesinin hizmet olarak Avrasya Şubesi’ne bağlandığını söyledi.

Kızılay Genel Merkezi tarafından Temmuz ayı içerisinde Beykoz Şubesi’ne kapatıldığı yönünde tebligat yapılarak, Yönetim Kurulu ve üyeler işten el çektirilmişti. Tamamen siyasi hesaplar yüzünden el çektirildiği iddia edilen Beykoz Şubesi’nin tasfiye edilerek Avrasya Şubesi’ne bağlanması tepkilere neden olmuştu.

Siyasi hesap ortaya çıktı

Beykoz Günel Haber tarafından ‘Kızılay Beykoz üzerinden kirli siyaset’ başlıklı haber üzerine hesapları altüst olan Saadettin Çay ve Muharrem Kaşıtoğlu adına yapılan tekzip açıklamasında birbirinden çelişkili ifadelere yer alıyor. Tekzip metninde, “Beykoz Şubesi, Kızılay Genel Merkezi’nin yeniden yapılanması kapsamında kapatılan yüzlerce şubesinden sadece biridir. İlgili şube tarafımızdan devir alınmamıştır. Kızılay Beykoz Şubesi, Kızılay Genel Merkezi’nin aldığı karar doğrultusunda Dernekler Masasından da tamamen kapatılarak faaliyetleri sonlandırılmıştır. Konunun Avrasya Şubesi ile uzaktan yakından ilgisi yoktur.” denilirken “yeniden yapılanma” ifadesi ile Beykoz üzerinden yapılması düşünülen siyasi hesapta ortaya çıkmış oldu.

Ümraniye varken neden Beykoz?

Faaliyet adresi Dudullu olan Kızılay Avrasya Şubesi’nin Ümraniye Şubesi varken Beykoz’a yakın olduğu için “Avrasya Şubesi’nin Beykoz ilçesine yakın olması ve şube yönetim kurulu üyelerinin yarıya yakının Beykozlu (Kastamonulu) olması Kızılay Genel Merkezi tarafından değerlendirilmeye alınmış OLABİLİR.” ifadesinin yorumunu ise kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Yapılan bir diğer açıklamada ise, “Önümüzdeki günlerde Kızılay (Beykoz) Avrasya Şubesi ismi ile Beykoz çalışma planını Sayın Beykoz Kaymakamımıza takdim edecektir.” diyerek adeta Kızılay Avrasya Şubesi’nin artık olmadığını, bundan sonra faaliyetlerine Beykoz Şubesi olarak devam edeceğini itiraf ediyor. Sadettin Çay açıklamasında şu ifadelere yer veriyor; “Bu tarz yapılanmalarda konun yerel olarak çözümünden yana olduğumuzu ilgili birimlere iletmemize rağmen genel merkez müfettişlerince 16 Temmuz 2018 günü saat 16.00’da birtakım emanetler şube başkanımıza tebliğ edilmiştir. Tevdi edilen emanetler içinde tek kuruş nakdi varlık (para) söz konusu değildir.”

Beykoz halkının aklıyla dalga geçiliyor

Adeta Beykoz halkının aklıyla dalga geçtiği düşünülen Saadetin Çay’ın yayınladığı tekzipte Beykoz ilçesi sınırları içinde bugüne kadar hiçbir surette, herhangi bir ticari faaliyeti söz konusu olmadığı iddia edilirken, Başkan Yardımcılığı görevinden alınan Muharrem Kaşıtoğlu’nun ise 15 Temmuz gazisi olduğu belirtildi. Beykoz’un 51 şehit yakını ve gazisine ‘Devlet Övünç Madalyası Beratı’ verilirken 15 Temmuz gazisi olan Muharrem Kaşıtoğlu’na neden verilmediği tartışılırken, Saadettin Çay ve İş Adamı Remzi Gür’ün Beykoz kamuoyunca bilinen Göksu Küçüksu’da 1. Derece Arkeolojik Kazı Alanı’nda yapılan “kaçak kafeterya” inşaatı görmezden gelindi.

Kızılay Beykoz Şubesi eski Başkanı Çiğdem Özkan’ın yaptığı açıklamalara da değinilen tekzip metninde, “Yaptığı çalışmalar ve Beykoz’a yaptığı hizmetlerle anılmayı hak eden bir şahsiyet olup, yazınızdaki kirli hesaplara dahil edilmesi onun adına üzüntü vericidir.” ifadelerine yer verildi.

Kızılay Beykoz üzerinden kirli siyaset DEVAM EDİYOR
Bizi Takip Edin