Kızılay Beykoz üzerinden kirli siyaset mi?

Beykoz'da kaçak kafeterya inşaatıyla gündeme gelen Saadettin Çay, şimdide Kızılay Beykoz Şubesi'ni mi karıştırıyor?

Dr. Kerem Kınık başkanlığındaki Türk Kızılayı Genel Merkezi, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında başlattığı tasfiye operasyonuna Beykoz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da kaçak kafeterya inşaatıyla gündeme gelen Saadettin Çay, şimdide Kızılay Beykoz Şubesi’ni mi karıştırıyor?

Dr. Kerem Kınık başkanlığındaki Türk Kızılayı Genel Merkezi, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında başlattığı tasfiye operasyonuna Beykoz Şube Başkanlığı’nı da ekledi. 24 Nisan 2018 günü Kızılay Beykoz Şube Başkanlığı’na gönderilen Hüseyin Can imzalı yazıda, “Kızılayımızı geleceğe daha güçlü şubelerle taşımak amacıyla aldığımız karar ve bu kapsamda, hazırladığımız performans kriterine göre şubenizin kapasitesini kullanmadığı ve yeterli faaliyette bulunmadığı tespit edildiğinden şubeniz hakkında kapatma kararı verilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Bu kararla birlikte tüzel kişiliği ortadan kaldırılan Kızılay Beykoz Şubesi’ne, yine aynı gerekçelerle kapatılan Kızılay Avrasya Şubesi Başkanı Sadettin Çay’ın atanacağı iddiası Beykoz’da tepkilere neden oldu. Geçtiğimiz yıl Kızılay’ın Beykoz’da şubesi varken Avrasya Şubesi Başkanı Sadettin Çay tarafından Beykoz’da ihtiyaç sahibi 215 çocuğa reklam amaçlı yapılan bayramlık dağıtımı eğitim camiasının tepkisini çekmişti. Beykoz’da kaçak kafeterya inşaatını yürüttüğü de ortaya çıkan Sadettin Çay’ın, Kızılay Beykoz Şube Başkanlığı’na atanacak olması çeşitli soru işaretlerine yol açtı.

AK Parti İstanbul eski İl Yönetim Kurulu Üyesi Saadettin Çay’ın yeni dönemde il yönetimine girememesi, birlikte hareket ettiği ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden alınan Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu’nun Kızılay Beykoz Şubesi üzerinden yeniden gündeme gelmek istedikleri söyleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığı ile tanınan iş adamı Remzi Gür’ün de aralarında olduğu ekibin Beykoz’da kaçak kafeterya inşaatının ardından bir yardım kuruluşu olan Kızılay’ın Beykoz Şubesi’ni de siyasi menfaatleri için kullanacağı iddiası Beykoz’da tartışmalara neden oldu.

Çiğdem Özkan: Kamuoyunun takdirine bırakıyorum

Beykozlu olmamasına rağmen Kızılay Beykoz Şube Başkanlığına atanacağı söylenen Saadettin Çay ile ilgili bilgisine başvurduğumuz eski Başkan Çiğdem Özkan “Kamuoyunda tartışılan isimlere bakıldığında  bu değişimi iyi niyetle bağdaştırmak pek mümkün gözükmüyor” ifadelerini kullanarak bütün bu yaşananları kamuoyunun takdirine bıraktığını söyledi.

Kızılay Beykoz üzerinden kirli siyaset mi?
Bizi Takip Edin