Köprüyü izlerken uçuruma uçtu !

Beykoz'da yapımı süren 3. köprü inşaatını görmek için Anadolukavağı'ndaki ormanlık bölgeye giden emekli tekstilci Kemal Açıkgöz, uçuruma yuvarlandı.

Beykoz'da yapımı süren 3. Köprü inşaatını görmek için Anadolukavağı'ndaki ormanlık bölgeye giden emekl

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da yapımı süren 3. köprü inşaatını görmek için Anadolukavağı’ndaki ormanlık bölgeye giden emekli tekstilci Kemal Açıkgöz, uçuruma yuvarlandı.

Beykoz’da yapımı süren 3. Köprü inşaatını görmek için Anadolukavağı’ndaki ormanlık bölgeye giden emekli tekstilci Kemal Açıkgöz, uçuruma yuvarlanmak üzere olan aracını kurtarmak isterken 15 metreden aşağı düştü. Çalı ve dikenlerin içinde mahsur kalan Açıkgöz, yaklaşık 1 saatlik kurtarma operasyonuyla bulunduğu yerden çıkarıldı.

ARACI KURTARAYIM DERKEN…

Olay, Beykoz Anadolukavağı Keçilik Mevkii’nde geçen pazar günü 14.00 sıralarında yaşandı. İddiaya göre; tekstil emeklisi Açıkgöz, 3. Köprü çalışmalarını izlemek üzere otomobiliyle ormanlık bölgeye gitti. Açıkgöz bir süre sonra bulunduğu alandan ayrılmak için hızla manevra yaptı. Ancak çamur ve çalılarla kaplı bir alanda sıkışan otomobilinin uçuruma yuvarlanmasına ramak kaldı. Otomobilini sıkıştığı yerden kurtarmak isteyen Açıkgöz bir anda dengesini kaybederek yaklaşık 15 metre aşağı düştü. Diken ve çalıların bulunduğu ormanlık bölgeye düşen Açıkgöz, zaman zaman bağırarak sesini duyurmaya çalıştı. Bu sırada ailesiyle gezintiye çıkan Serkan Örenç, çalışır vaziyetteki otomobili fark etti.

‘KİMSE VAR MI?’

Otomobilde kimse olmamasından şüphelenen Örenç, ‘Kimse var mı’ diye seslendi. Örenç’in sesini duyan Açıkgöz yardım istedi. Örenç vakit kaybetmeden itfaiye, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye timi, halat yardımıyla Açıkgöz’ün düştüğü noktaya ulaştı. Yaklaşık 1 saat süren çalışmaların ardından Açıkgöz sedyeye bağlanarak yukarı çıkarıldı. Ambulansla Beykoz Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Açıkgöz, kazayı hafif yaralarla atlattı. Polis kazayla ilgili inceleme başlattı.

Köprüyü izlerken uçuruma uçtu !
Bizi Takip Edin