Borç pankartı asan Köseler’e ilk cevabı Beykozlular verdi!

Beykoz Belediyesi’nin borç tablosunu belediye binasına asan Alaattin Köseler’e ilk tepkiyi Beykozlular verdi.

borc pankarti asan köselere ilk cevabi beykozlular verdi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

31 Mart yerel seçimlerden sonra AK Parti’den CHP’ye geçen Beykoz Belediyesi’ne borçların yer aldığı pankart asıldı.

3 milyar 561 milyon borç ile belediyeye devraldığını iddia eden Belediye Başkanı Alaattin Köseler’e ilk cevap Beykozlulardan geldi.

Köseler, 1 buçuk ay önce belediyenin 1.4 milyar borcu olduğunu söylemişti.

Köseler’in paylaşımının altına onlarca tepki yorumu geldi.

Gelen tepkiler şu şekilde:

Borç pankartı asan Köseler’e ilk cevabı Beykozlular verdi! (1)

“BEYKOZ 3 AYDA ÇÖPLÜĞE DÖNDÜ”

“İstanbul’un en güzel sokağını çöplük haline getirmenin gerekçesi mi. Bu boş muhabbet. Yapamıyacaksanız bırakın gidin. Beykoz 3 ayda çöplüğe döndü.”

“GÖREVE GELELİ HAYVAN BARINAĞINI ZİYARET ETTİNİZ SADECE”

“Borçları yazmışsınız, gelirleri yazmamışsınız. Beykoz belediyesine ait tesisler ve restoranların günlük geliri en az 1.5 milyon TL den fazla. Sadece Kavacık kahvecisi 200-300 bin TL ciro yapıyor günlük. Borç çok icraat yapamayacağız mı demek istiyorsunuz başkanım? Bir önceki belediye yapılan icrâtlere göre normal bir bilanço, o sahil komple yeniden revize edildi, birçok tesis ve restoran açıldı. Sizde açın bir icraat yapın, sizlerde görelim , göreve geleli 2-3 ay oldu, 2 ünlüyü alıp, bir önceki belediye başkanının yaptığı , hayvan barınağını ziyaret ettiniz sadece .”

“İŞ YAPMAMANIN BAHANE ÜRETMENİN PEŞİNDESİNİZ”

“Siz neyin peşindesiniz ya iş yapmamak için bahane mi üretiyorsunuz? Borç tabii ki olacaktır. Beykoz 15-20 yılından fazla görmediği hizmetleri gördü bu kadar tesisler açıldı sahil yolları yapıldı. Bu kadar boş olacak tabii ki bunun karşılığında bir sürü sessiz bıraktı size daha ne istiyorsunuz iş yapmamanın bahane üretmenin peşindesiniz bir an önce işinize bakın Beykoz’a ne yapabileceksiniz onu konuşun dedikodu yapmayın ayıptır günahtır bu zamana kadar yapılan işlere çamur atmayın yapıcı olmak gerekiyor yapıcı.”

“ART NİYET VAR”

“Yanlış paylaşım olmuş. Borçlar ve Alacaklar şekilde olması gerekiyor. Biraz art niyet var başkanım…”

“5 YIL BOYUNCA HİZMET BEKLEMEYİN”

“Yani Beykozlular bizden 5 yıl boyunca hizmet beklemeyin biz yiyip içip keyfimize bakacağız Ekrem gibi algı yapıp iş yaptığımızı söyleyeceğiz Beykoz’a yapılan onca hizmeti yok sayıp kalan borcu ödenemez gibi gösterip kaldırım taşı yapıp paraları yandaşlarımızla cukka cebe indireceğiz geçmiş ola Beykozlular.”

“BİLANÇONUN ALACAK KISMI DA OLUR”

“Bu bilanço değil. Bu bilançonun borçlar kısmı bilançonun alacaklar kısmı da olur. Onu da paylaşın da biz de tarafsız insanlar olarak varsa gerçekten bir usulsüzlük bizler de bilelim”

“ARTIK ÇALIŞMALARA BAŞLAMANIZ GEREKİYOR”

“Niye Murat başkan varken herkes tıkır tıkır maaşını alıp işini yapıyordu, bir ton yeni yer açıldı insanlar Beykoz’u köy diye bilirken şimdi her yerden daha güzel oldu bir yerde oturup kahve bile içmek başka semtlerin özelliğiydi en basit örneği. Şimdi ne oldu da bu duruma gelindi? Bence seçildiğinizden dolayı hâlâ şokta ve şaşkınsınız artık çalışmalara başlamanız gerekiyor.”

“BİZ HİZMET BEKLİYORUZ”

“Benim hiç partiye ne üyeliğim ne de sempatim vardır. Biz hizmet bekliyoruz, önceki başkan her gün sahilde, sokaktaydı insanları dinliyordu. Sahilde bütün zemin bozulmuş, çimler kurumuş, balıkçılar istila etmiş, motorcusular, dilenciler, artarak devam eden seyyar satıcılar, çöpler çok geç alınıyor. Zabıtalar eli cebinde boş boş geziyor. Çok şey beklemiyoruz mevcut bozulmasın yeterli”

“İCRAAT BEKLEMEYİN Mİ DEMEK İSTİYORSUNUZ?”

“Sayın başkan ne demek istiyorsunuz? Çok borç var icraat beklemeyin mi demek istiyorsunuz? Verdiğiniz imar sözlerini tutmanızı bekliyoruz. “

“OY VERDİK BİR ŞEY YAPTIĞINI GÖREMEDİK”

“Başkan sana oy verdik de kaç aydır fotoğraf çektirip sosyal medyaya atıyorsun bir şey yaptığını görmedik daha…”

“BELEDİYE’NİN AYLIK GELİRİ DE ASIN”

“Gümüşsuyu restoran Kemankeş restoran çayır restoran bu üçü sadece 3-5 yılda bu borcu zaten amorti eder! Beykoz Belediyesi’nin aylık geliri nerede bunu da asar mısınız? Hatta şöyle yapın ama murat Aydın öncesi murat Aydın dönemi ve sonrası olarak gelir ve giderleri asın..! Beykoz’u Beykozlu yönetecek deyip dışardan transferlerle başladınız işe şimdi bu pankartta cila!”

“BEYKOZ HİZMET GÖRDÜ”

“Bakalım çivi çakabilecekmişsiniz Beykoz’a Beykoz tarihinin yapılmış hizmetini gördü maalesef politik sebepler yüzünden kaybetti eski Bşk. ama yaptıkları ortada siz daha iyisini yapın görelim”

“Yani bunu asıyoruz şimdiden çalışmayacağız yolunu yapıyoruz mu demek istiyorsunuz. Gelirlerini de asın onu da görelim.”

Önceki Dönem Belediye Başkanı Murat Aydın’ın gün içerisinde açıklama yapması bekleniyor.

Borç pankartı asan Köseler’e ilk cevabı Beykozlular verdi!

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin