Küçük esnafa sahip çıkın

Tam kapanma dediler, ama bu tam kapanmayı anlayan beri gelsin.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tam kapanma dediler, ama bu tam kapanmayı anlayan beri gelsin.  

Sokağa Çıkma Kısıtlaması Hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’da başlayıp 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek şekilde tam zamanlı sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. 

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak günlerde üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması, sağlık, tarım ve orman faaliyetlerinin sürekliliğini sağlamak amacıyla Ek’te belirtilen yerler ve kişiler kısıtlamadan muaf tutulacak. 

Bütün imalathaneler açık. Fabrikalar açık. Sadece ilaç ya da gıda değil her türlü üretim kesintisiz sürüyor. Hatta İnşaatlar bile çalışıyor. Bankalar, PTT şubeleri, Noterler, Muhasebeciler şehir içi ulaşım araçları sıralama uzayıp gidiyor Tüm işçiler ve üretim zinciri çalışanları işbaşı yapmaya devam ediyor. 

Kısacası liste dışında kalan kapanan yalnızca küçük esnaf. Bunlara ilaveten 65 yaş üstü, çocuklar ve kamuda çalışanların bir bölümü. 

Velhasıl  maaşla çalışan aylık düzenli gelirini temin edeceğine göre olan yine küçük esnaf ve küçük-orta boylu işletmelere birde günü birlik yevmiyeli çalışan vatandaşlarımıza olacak. 

Böyle ‘tam kapanma’ olur mu? 

Bu koşullarda eve kapatılan esnaf kardeşim ne yapacak?  

Kirası var, kredisi var, çeki senedi var, faturaları var bakmakla yükümlü olduğu ailesinin iaşesi var kısaca esnaf kardeşimin para kazandığı ekmek teknesi kapalı ama maalesef para ödeyeceği yerler istisnasız açık. 

Devlet ekonomiyi düşünerek üretimle alakalı bu şekilde bir kapanma listesi hazırlamış olabilir. 

Ama hiç olmazsa kapalı olan esnaf kardeşlerimiz için krediler ve ödemeler ertelenmeli  onlara destek olunmalı sosyal devlet anlayışı bunu gerektiriyor. 

Mübarek ramazan ayı kovit illetinden kurtuluşumuza vesile olsun idrak edeceğimiz mübarek  Ramazan bayramımız bayram olsun. 

Küçük esnafa sahip çıkın
Bizi Takip Edin