Küçüksu Tarihi Çayırı eski güzel günlerine kavuşmalı!

Beykoz Anadoluhisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği üyeleri Kaymakam Ahmet Katırcı'ya ziyaret gerçekleştirdi.

Anadoluhisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği, Kaymakam Ahmet Katırcı'ya makam ziyaretinde bulundu. Dernek Başkanı Mustafa Babuz, yönetimi ile g

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Anadoluhisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği üyeleri Kaymakam Ahmet Katırcı’ya ziyaret gerçekleştirdi.

Anadoluhisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği, Kaymakam Ahmet Katırcı’ya makam ziyaretinde bulundu. Dernek Başkanı Mustafa Babuz, yönetimi ile gerçekleştirdiği ziyarette Küçüksu Çayırı’na ilişkin tarihi bilgileri Kaymakam Ahmet Katırcı ile paylaştı.

Anadoluhisarı’nın en eski derneği olan Anadoluhisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği; Küçüksu Çayırı’nın tarihi değerini, eski güzel günlerini Kaymakam Katırcı’ya anlatarak, eski Dernek Başkanları olan Ferda Kazancıbaşı’nın bu konuda hazırlamış olduğu kitapçığı da bilgi edinmesi açısından Kaymakam Katırcı’ya takdim etti.

Dernek Başkanı Mustafa Babuz: Küçüksu Çayırı evrensel bir yer!

Anadoluhisarı’nın Beykoz’un giriş yüzü olduğunu, ayrıca ‘müslüman ilk mahallesi’ olduğunu aktaran Dernek Başkanı Mustafa Babuz; “Küçüksu Çayırı’mız eskiden çok güzeldi. Şu anda değeri ve tarihi yıpranmış durumda. Evrensel bir yer burası. Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’te bu çayırın eski günlerine kavuşması için büyük çaba harcıyor. Eğer, Marmara Üniversitesi’nin tavrı kalkarsa, talepler yumuşarsa bu konuda sonuca ulaşılacak” dedi. Bu tarihi çayırın değerlendirilmesi konusunda halkın menfaatlerinin göz önünde tutulması gerektiğine de dikkat çeken Mustafa Babuz, dernek olarak bu yönde çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Kaymakam Ahmet Katırcı: 43 yıldır bu sorun neden çözülemedi? Garip!

Kaymakam Ahmet Katırcı’da bu sorunun ‘Neden?’ 43 yıldır çözülemediğine bir türlü anlam vermediğini ifade ederek; “Garip bir durum” sözleriyle karşılık verdi. Kaymakam Katırcı: “Dernek olarak çalışmalarınız da kişisel menfaat algılanması mümkün mü? Bu zamana kadar çözülememesi garip. Anlamış değilim. Haklısınız. Her yer binalara boğulmuşken, böyle bir yeri de boğmaya gerek yok. Vatandaşın hava alacağı bir yer haline gelmesi tabiki daha doğru olur. Ben İBB’nin de benim gibi düşündüğüne eminim. Konu hakkında çok bir bilgim yok, verdiğiniz kitapçığı mutlaka inceleyeceğim. Yakın zamanda da mahalleyi ziyaret ederek, bölge hakkında fikir sahibi olacağım” şeklinde konuştu.

Kadınlara olan her türlü şiddetin karşısındayız!

Ziyaretin sonunda Dernek Başkanı Mustafa Babuz, 10 Mart’ta Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde Kadınlar Günü’ne özel program hazırladıklarını belirterek, Kaymakam Ahmet Katırcı’ya davette bulundu. Kaymakam Ahmet Katırcı’da kadınların değerine ve önemine vurgu yaparak, kadına yönelik her türlü şiddetin karşısında olduklarını söyledi. Derneğe program için bir fikir beyanında da bulunan Kaymakam Katırcı; “Bence bir şehit annesini onur konuğu olarak programda yer vermelisiniz” dedi.

Küçüksu Tarihi Çayırı eski güzel günlerine kavuşmalı!
Bizi Takip Edin