Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri başlıyor

Her yıl 14-20 Nisan  tarihleri arasında  ülkemizde kutlanan  Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri  Beykoz'da da başlıyor.

Her yıl 14-20 Nisan  tarihleri arasında  ülkemizde kutlanan   Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri  bu yıl 15 Nisan…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her yıl 14-20 Nisan  tarihleri arasında  ülkemizde kutlanan  Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri  Beykoz’da da başlıyor.

Her yıl 14-20 Nisan  tarihleri arasında  ülkemizde kutlanan   Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri  bu yıl 15 Nisan Salı günü  Beykoz Müftülüğünce açılış programı ile başlayacak.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İlçemizde kutlu doğum etkinlikleri 15 Nisan Salı günü başlayacak. Bu yılki etkinliklerde ana tema olarak ‘ Din ve Samimiyet’ konusunu işleyeceğiz.İnsan doğası itibarı ile dini bir varlıktır. Tarih boyunca insanın olduğu yerde  dini mabedler başta olmak üzere insanın yaratıcısına karşı sevgisini, saygısını , ümidini, korkusunu , özlemlerini  ifade ettiği bir dini söylemi olmuştur. İnsanın  bu doğasını bu şekilde yaratan Yüce Rabbimizdir. Dindarlığın temelinde  samimiyet ve ihlas vardır. Samimiyet, inanç , ibadet  ve amellerde insanın  sır Rabbine özgü olmasıdır. Riya , başta olmak üzere  iman ve amele zara veren davranışlardan ve düşüncelerden uzak olmadır. Halis-Muhlis ifadeleri dini hayatımızda da çok kullanılan kelimelerdendir. Bu kelime grubu insanın  dindarlığının temelinde öncelikle Allah katında makbul  bir dine  ve bu dini yaşayacak  insanın da samimi bir gönül dünyasına sahip olması gerektiğini bizlere hatırlatıyor” dedi.

Müftü Demirtaş Kutlu Doğum Haftasında konferans programlarının ilkinin 15 Nisan Salı akşamı saat 20.30’da  Talia Düğün Salonunda   Prof. Dr. Abdullah Kahraman tarafından  “Kur’an ve Sünnet  bağlamında Samimiyet” konulu konferansı ile 17 Nisan Perşembe günü Hoca Mahmut Bayram Camii konferans salonunda    Doç. Dr. Abdullah Emin Çimen’in katılacağı konferansların yapılacağını ifade ederek şunları söyledi: “Hafta kapsamında ilçe müftülüğümüzce  4  Konferans , Kur’an Ziyafeti, Söyleşi, Kan Bağışı, Konser Programı , Özel Va’z ve irşad Programları ve Ziyaret programları planlamıştır. Hafta etkinliklerinde bayanlara yönelik   Özel Programlar olduğu gibi ortak katılımların olacağı  programlar da planlanmıştır. Programlarımıza vatandaşlarımızı samimiyetle bekliyoruz”, dedi.

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri başlıyor
Bizi Takip Edin