Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Kuyuya düşen köpeği kurtarma çalışmaları sürüyor

Beykoz'da 70 metre derinliğinde ve 30 santimetre çapındaki su kuyusuna düşen köpek için kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Dereseki Mahallesi'nde su kuyusuna düşen kangal cinsi yavru köpeğin sesini duyan vatandaşların haber vermesi…

Beykoz’da 70 metre derinliğinde ve 30 santimetre çapındaki su kuyusuna düşen köpek için kurtarma çalışmaları devam ediyor.


Dereseki Mahallesi’nde su kuyusuna düşen kangal cinsi yavru köpeğin sesini duyan vatandaşların haber vermesi üzerine AFAD, itfaiye, belediye ekipleri ve hayvan hakları savunucularının katılımıyla 7 gündür kurtarma çalışması yürütülüyor.

Köpeğin kurtarılması için farklı yöntemler deneyen ekipler, kuyuya indirilen kamerayla hayvanın sağlık durumunu kontrol ederken yiyecek ve su takviyesinde bulunuyor.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kurtarma çalışmalarına devam eden ekibi ziyaret etti. Başkan Çelikbilek, ‘Arkadaşlarımız ellerinden gelen tüm metotları kullanıyorlar. Yeni yeni yöntemler deniyorlar. Hayvanı yukarı çekmek için çalışıyorlar. Ama hayvan yapılan bu çalışmalara pek cevap vermiyor, atılan tuzakların hiçbirisine gelmiyor. O tuzaklarla hayvanı irtibatlandırmadan yukarı çekmek şansı hiç yok. Bekliyoruz, arkadaşlar yeni metotlar denemeye çalışıyorlar. Daha tecrübeli olan yerlerden bilgi aktarımı yapmaya çalışıyorlar. Arkadaşlarımız büyük gayretle köpeği kurtarmak için emek gösteriyorlar. İnşallah o kadar emek bu boşa gitmez. Bu hayvanı kurtarmak nasip olur‘ dedi.

Hayvan hakları savunucuları, kurtarma operasyonunun bundan sonra yaşanabilecek benzer olaylar için nasıl girişimlerde bulunulması gerektiğiyle ilgili tecrübe olduğunu belirtti.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı