Lojistik yeni mezunlarını iş hayatına uğurladı

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, Hidiv Kasrı’nda düzenlen görkemli bir törenle 481 öğrencisini mezun ederek iş hayatına uğurladı.

İlk mezunlarını 2010 yılında veren Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, Hidiv Kasrı’nda düzenlediği 2012..

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, Hidiv Kasrı’nda düzenlen görkemli bir törenle 481 öğrencisini mezun ederek iş hayatına uğurladı.

İlk mezunlarını 2010 yılında veren Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, Hidiv Kasrı’nda düzenlediği 2012 yılı mezuniyet törenine Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Baki, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Akademik ve İdari Personeli ile birlikte mezunların aileleri katıldı.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu 2012 yılı mezuniyet töreni Yüksekokul birincisi İbrahim Akınsu’nun konuşması ile başladı. İbrahim Akınsu konuşmasında eğitimi sırasında aldığı bilgileri emek ile harmanlayıp iş yaşamında kullanma zamanının geldiğini ve “Olman gereken yerde ol, yapman gerekeni yap” sözünü hiç unutmadığını ve akılının hep bir köşesinde bu sözün kaldığını söyledi.


Mezunlar adına konuşan İbrahim Akınsu‘dan sonra Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Yüksel söz alarak; yeni mezunlara görevlerinin her zaman dikkatli, uyanık ve duyarlı olmak, ne kadar masum görünürse görünsün olayları bütün ihtimalleri ile irdeleyip, araştırmak ve izlemek olduğunu söyledi. Prof. Dr. Yüksel gençlerin tüm bunları gerçekleştirebilecek; yeterli eğitime sahip olduklarının altını çizdi.

“Anahtar bir sektörde çalışacaksınız”

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Mütevelli Hayat Başkanı Ruhi Engin Özmen ise törende yaptığı konuşmada 2012 mezunlarına hitaben şunları söyledi:“Sizler, bugünden itibaren ülkenizin ve bölgenizin refah dolu sağlam bir geleceğe taşınmasında anahtar rol oynayacak bir sektörde bulunacaksınız. Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu olarak sizleri bu geleceğe hazırlıklı ve donanımlı kılmak için elimizden gelen her türlü katkıyı sağlamaya, öğrencilerimizi diğer ülkelerdeki rakipleri karşısında bir adım daha öne çıkarmaya sağlayacak projeleri hayata geçirmeye çalışıyoruz. Sizlerde dileriz ki, sektörümüzü bugünkünden daha etkili ve refah üretir hale getirme konusunda kendi gayretlerinizi ortaya koyar başarılarınızla sektörümüzü yüceltirsiniz.”

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyet Başkanı Ruhi Engin Özmen, konuşmasının sonunda mezunlara Mezunlar Derneği’nde aktif rol almalarını ve iletişimlerini koparmamalarını isteyerek konuşmasını sonlandırdı.

Dönem birincisinin konuşması ve yaş kütüğüne ismini çakması ile sırasıyla dereceye giren, yüksek onur ve onur listesinde yer alan mezunların diplomalarının verilmesinin ardından tüm öğrencilere törenle diplomaları verildi. Diploma töreni sonrası mezuniyet yemini eden mezunlar kep fırlatma ile mezuniyetlerini resmileştirdiler.

Baba-kız birlikte mezun oldular

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun 2011-2012 dönemi 481 mezunu için aldıkları diplomaları büyük anlam taşırken, Bir baba ve kızı aynı anda mezun oldu. Dış Ticaret Uzaktan Eğitim Programı mezunu Vedat Karaduman ile İngilizce İşletme Yönetimi Programı mezunu kızı Refika Tuğçe Karaduman aile içindeki tatlı bir şakalaşma sonucu üniversite sınavına birlikte girip, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’na birlikte kayıt yaptırmalarının ardından yarışma mezuniyete kadar devam ettirdiler.

Lojistik yeni mezunlarını iş hayatına uğurladı
Bizi Takip Edin