Meclis'den Beykoz'a örnek proje!

TBMM tarafından oluşturulan “Giysi, Kitap ve Oyuncak Kumbarası” projesi ile Beykoz ‘daki ihtiyaç sahibi okullara yardım yapılacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi personelinden oluşan gönüllü çalışma grubunca başlatılan ve yürütülen Sosyal Meclis…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TBMM tarafından oluşturulan “Giysi, Kitap ve Oyuncak Kumbarası” projesi ile Beykoz ‘daki ihtiyaç sahibi okullara yardım yapılacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi personelinden oluşan gönüllü çalışma grubunca başlatılan ve yürütülen Sosyal Meclis Projesi kapsamında ‘Giysi, Kitap ve Oyuncak Kumbarası’nda toplanan kullanılabilir durumda olan kitap, giysi ve oyuncaklar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi personelinden oluşan gönüllü çalışma grubunca başlatılan ve yürütülen Sosyal Meclis Projesi kapsamında ‘Giysi, Kitap ve Oyuncak Kumbarası’nda toplanan kullanılabilir durumda olan kitap, giysi ve oyuncaklar Beykoz sınırlarında bulunan ihtiyaç sahibi okullara ulaştırılmasının planlanıyor.

Sosyal dayanışma anlamında topluma, diğer kamu kurum ve kuruluşlarına örnek olmayı hedefleyen TBMM İdari Teşkilatı, sosyal dayanışmanın güçlendirilmesi, ihtiyaç sahiplerine destek olunması, toplumsal paylaşımın öneminin hatırlatılması ve israfın önlenmesi amacıyla 3 Haziran 2013 günü başlattığı “Giysi, Kitap ve Oyuncak Kumbarası” projesini başlatmıştı. TBMM personelinden oluşan gönüllü çalışma grubunca başlatılan projede evlerde kullanılabilir durumda olan giysi, kitap ve oyuncakların ihtiyaç sahibi kurum veya kişilerin listesi oluşturularak, kurum içinde toplanan malzemelerin muhafaza, tasnif ve dağıtımı planlandığı belirtildi.

Projenin ilk dönemi olan 3 Haziran 2013 ve 5 Temmuz 2013 tarihleri arasında toplanan bağışlar, gönüllü çalışma grubu tarafından tasnifi yapılarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere 23 Temmuz 2013 tarihinde kargo ile gönderildi. Biri milletvekili olmak üzere 125 kişiden bağışın geldiği, Ankara ve İstanbul’da (Milli Saraylar) onlarca koli giysi, kitap ve oyuncağın toplandığı projede, Ankara’da toplanan malzemelerin Ordu Kabataş Anadolu Lisesi’ne 45 koli giysi, kitap, oyuncak, Şanlıurfa Siverek Kız Anadolu Lisesi’ne 34 koli giysi, kitap ve dirne Uzunköprü ilçesinden Kıbrıs gazisi bir vatandaşa 1 koli giysi gönderildiği ifade edildi.

Proje kapsamında İstanbul’da toplanan 34 koli giysi, kitap ve oyuncağın ise Beykoz sınırlarında bulunan ihtiyaç sahibi okullara ulaştırılması planlanıyor.

Toplanan bağışlar, belirlenen adreslere özel bir kargo şirketi tarafından ücretsiz olarak ulaştırılıyor.

Meclis'den Beykoz'a örnek proje!
Bizi Takip Edin