Muhtarlar ricacı konumdan icracı konuma geçmeli!

“Beykoz Üzgün, Çare Aydın Düzgün” sloganı ile seçim sürecini yürüten CHP Belediye Başkan aday adayı Aydın Düzgün, muhtarlar ile bir araya geldi.

“Beykoz Üzgün, Çare Aydın Düzgün” sloganı ile seçim sürecine…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Beykoz Üzgün, Çare Aydın Düzgün” sloganı ile seçim sürecini yürüten CHP Belediye Başkan aday adayı Aydın Düzgün, muhtarlar ile bir araya geldi.

“Beykoz Üzgün, Çare Aydın Düzgün” sloganı ile seçim sürecine yürüten CHP Beykoz Belediye Başkan aday adayı Aydın Düzgün, bu kez de muhtarlarla kahvaltıda buluştu. Harita ve Kadastro Mühendisi Aydın Düzgün’nün Beytaş Restoranda düzenlediği toplantıya Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül’ ün yanı sıra yirmi dört mahalle muhtarı da katıldı. Düzgün, muhtarlara verdiği önemden ve muhtarların gücünden yola çıkarak konuşmasını sürdürdü.

Arkasına siyasi gücü almadan seçilen tek sizlersiniz!

“ Beykoz sorunların çok olduğu bir yer. Bu sorunlarında en çok yansıdığı yer, muhtarlarımızdır. Chp’ nin bir politikası var, yerel meclislerde muhtarlar aynı belediye meclis üyesi gibi söz hakkına sahip olmalıdır. Görüş belirtme hakkına, komisyona katılma, oy kullanma hakkına sahiptir. Hatta muhtarlarımız belediye meclisinin kendi mahallesi ile ilgili aldığı kararı veto etme hakkına sahip olmalıdır. Arkasına siyasi gücü almadan seçilen tek sizlersiniz. Muhtarlarımız maalesef çok zor seçilmesine rağmen ricacı konumuna düşürülüyor. Muhtarlarımız, normal devlet memuru gibi maaş almalıdır.” dedi.

Muhtarlarımız ricacı konumdan icracı bir konuma geçmeli!

“ Akıllı bir belediye başkanı mahallede hiçbir politika yapmasına gerek yok. Eğer bir muhtar, şu belediye başkanı ne derse yapıyor, iyi hizmet veriyor derse ondan daha büyük bir politika olmaz. Çünkü, vatandaş ilk ne olursa olsun önce muhtara geliyor. Muhtar sorunları bir üst makama taşıyor. Doğal olarak halk, çok değer verip seçtiği muhtarına sorunlarını açıyor. Ne kadarını çözebiliyorsunuz? Ben eminimki, her gün zorluklarını yaşıyorsunuz. Ben muhtarlarımızın, ricacı bir konumdan icacı bir konuma geçmesini istiyorum. “ şeklinde konuştu.

Halk tabanındaki politik gücünüz çok yüksek

“ Eğer belediye başkanı olursam, muhtarlarımızın dediği her şeyin mutlaka yerine getirilmesi kanısındayım. Muhtarlarımızın halk tabanındaki politik gücü çok yüksek. Ama gördüğüm kadarıyla bunu hiçbir siyasi değerlendiremiyor. Mülkiyet konusu çok önemli. Oysaki muhtarlarımızı çağırıp , komisyon oluştursa daha rahat bir şekilde bu sorunu halledebilir ama yapmıyor.” diye ifade etti.

Cavit Gül: Biz taraftar değiliz!

Aydın Düzgün’ nün konuşmasının ardından Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül ise şunları belirtti: “Muhtarlar derneği olarak tüm aday adayları bizim adayımız, çıktığınız yolda umarım başarılı olursunuz. Kazanan yine Beykoz olacak Beykoz’un sorunları ile ilgili arkadaşlarla çalışıyoruz. Sizlerde başkan olursanız Beykoz’un sorunları ile ilgili birlikte çalışmak bizim temenimizdir. Biz taraftar değiliz herkes Beykoz’a hizmet için yola çıkıyor tüm adaylar bizim adayımızdır.”diye ifade etti.

Kahvaltının sonrasında, Aydın Düzgün katılan herkese teşekkürlerini dile getirdi ve muharrem ayı dolayısıyla herkese aşure ikram etti.

Muhtarlar ricacı konumdan icracı konuma geçmeli!
Bizi Takip Edin