MHP Beykoz’dan salgının gizli kahramanlarına teşekkür!

MHP Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından salgın ile mücadelenin gizli kahramanları olan muhtarlara teşekkür plaketi verildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından salgın ile mücadelenin gizli kahramanları olan muhtarlara teşekkür plaketi verildi. 

Salgın ile mücadeleye destek kapsamında mahallelerinde alınması gerekli önlemlerin belirlenmesi, izolasyondaki kişilerin temaslılarına daha hızlı ve etkili ulaşabilmek amacıyla filyasyon ekipleriyle sahada özverili çalışmalar yürüten muhtarlar unutulmadı. MHP Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından 45 mahalle muhtarına pandemi koşullarındaki özverili çalışmalarından dolayı teşekkür edilerek, plaket takdim edildi. 

Anadolu Hisarı Sabancı Öğretmen Evi’nde gerçekleşen toplantıya; MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür, İl Başkan Yardımcısı Ali Külünk, İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman ve Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı H. Hüseyin Kolcu ile ilçe yöneticileri, meclis üyeleri ve mahalle muhtarları katıldı.

OĞUZHAN KARAMAN: TAKDİRE ŞAYAN ÇALIŞMALARA ŞAHİT OLDUK 

Toplantının açılış konuşmasını yapan MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman “Pandemi bir yılı aşkındır sürüyor. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de mücadelesini vermekteyiz. Bu virüs çıktığından beri güçlü devletimiz Avrupa’ya parmak ısırtacak şekilde bilim kurullarını kurup erken önlem aldı. Avrupa’da maske krizi yaşanırken vatandaşına maske dağıttı. Dünyaya örnek ülke olma noktasında takdire şayan çalışmalarına şahit olduk. Bu süre içerisinde sağlık personellerimizin ve emniyet personellerimizin hakkı ödenmez. Bunlarla ilgili çeşitli organizasyonlarda büyüklerimiz ile birlikte üzerimize düşen sorumluluklarının gereğini yapmışızdır” ifadelerini kullandı.

“MUHTARLAR GÖRÜNMEZ KAHRAMANLARDIR”

Karaman sözlerinin devamında “Bu işin görünmez kahramanları var, siz değerli muhtarlarımız. Biz şunu biliyoruz, muhtarlarımız o bölgenin derdini, sıkıntısını, vatandaşın istek ve taleplerini yetkili mercilere ulaştırmada en önemli organdır. Bir çocuğun belki okul kıyafet yok, muhtar kısıtlı imkânlar ile bu ihtiyaçları giderir. O çocuğun sevinci o ailenin buğulu gözler ile muhtara bakması insana yetiyor. Ailesini ve sosyal yaşantısını bir kenara bırakan muhtarlarımızın böyle ulvi bir görevi var” dedi.

HÜSNÜ KOLCU:  BİR YILDIR FİLYASYONA ÇIKIYORUZ

Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı H. Hüsnü Kolcu, herkesi saygıyla selamlayarak başladığı konuşmasında; “Bugün burada muhtarların anımsandığını görmekten mutluluk duymaktayım. Yaklaşık bir yıldan beri bütün mahalle muhtarları filyasyona çıkıyor. Manevi olarak hatırlanıp bir teşekkür edilmesini isterdik. Bunu ilk kez MHP Beykoz İlçe Teşkilatı gerçekleştirdi. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Muhtarlık bir aşk bir şevktir. Bu işi sevemezsen yapamazsın. ” diyerek, MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür’e ve İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman’a bu pandemi sürecinde muhtarları onurlandırdığı için teşekkür etti.

BİROL GÜR: “MUHTARLARIN ÜZERİNE CİDDİ BİR İŞ DÜŞÜYOR” 

Muhtarların berat kandilini tebrik ederek konuşmasına başlayan MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür ise şunları söyledi; Beykoz İlçe Başkanlığımızın siz değerli muhtarlarımız ile bizleri bir araya getiren için İlçe Başkanı Karamana, dava arkadaşlarıma ve muhtarlarıma teşekkür ediyorum. Bu salgın sürecini hızlı bir şekilde yaşamaya devam ediyoruz. Bu süreç içerisinde muhtarlarımızın vermiş olduğu hizmetleri biliyorum. Onların koşuşturmasını yakından takip eden bir kardeşiniz olarak şu anki rakamlar çok iç açıcı değil. Dolayısıyla sorumluluğumuzun devam ettiğini ifade etmek isterim. Bir gün bu süreç bittiğinde İstanbul’da daha önceden kaybettiğimiz ancak bu salgın ile birlikte daha da hızlı gelişen bazı kültür ve geleneklerimizi tekrar yeniden nasıl canlandıracağımızı düşünmekte fayda var. Değerli muhtarların üzerine bu konuda çok ciddi bir iş düşüyor.”

Konuşmaların ardından İl Başkanı Birol Gür muhtarlar adına Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Hüsnü Kolcu’ya plaketini verdi. Mahalle muhtarlarına plaket takdiminin ardından toplu hatıra fotoğraf çekilmesiyle tören sona erdi.

MHP Beykoz’dan salgının gizli kahramanlarına teşekkür!
Bizi Takip Edin