Usulsüz dedikleri ihaleye ilk giren kendileri!

AK Parti Beykoz İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'nda CHP' nin yasal olmayan diye nitelendirdiği taahhütname protestosu gündem konusu oldu.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği Danışma Meclisi Toplantısı'nda…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nda CHP’ nin yasal olmayan diye nitelendirdiği taahhütname protestosu gündem konusu oldu.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği Danışma Meclisi Toplantısı’nda CHP’ nin yasal olmayan diye nitelendirdiği taahhütname protestosu gündem konusu oldu. Divan Başkanlığını, İlçe Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Öztürk gerçekleştirirken Katip Üyeliğini ise Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Erdem Güler ve Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Müslüme Albayrak paylaştı.

Prof.Dr.Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Danışma Meclisi toplantısına AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Belediye Başkan aday adayları, meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları ile mahalle teşkilatları katıldı.

Adem Sefer: Bu ihale sürecinde ilk satın alanlarda kendileri!

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Adem Sefer, CHP’nin 25 Kasım günü Belediye Düğün Salonu önünde yapmış olduğu protestoyu eleştirdi. Sefer: “Türkiye’de muhalefet yapmayı bilmeyenlerin muhalefetleriyle karşı karşıyayız.  Büyükşehir arazileriyle ilgili satış süreci başladığında özellikle ana muhalefetteki arkadaşlarımız kıyameti kopardılar. Bu yapılan satışın usulsüz olduğunu ve buna benzer şeylerde bulundular. Ama ne yazık ki şu anda takip ediyoruz, bu ihale sürecinde ilk satın alanlarda kendileri! Madem bu ihalelerde usulsüzlük vardı, niye bizim kendi teşkilatımızdaki arkadaşlarımıza veya ihaledeki arkadaşlara, ‘Aman bu ihaleyi biz kaçırmayalım’ diye araya adam sokup, önceden ihalelere girmek gibi bir teşebbüste bulundular? Halkı ne yazık ki kışkırtıyorlar.” dedi. Sefer, Beykoz’da tapuların dağıtılmaya başlandığı zaman CHP’nin kıyameti koparacağını da söylemeden geçemedi. Konuşmasında Belediye Başkan Aday Adaylığı sürecinde ‘şunun adamı, bunun adamı’ denilerek bazı isimlerin öne çıkarılmaya çalışıldığını belirten Sefer: “Bu süreci yanlış yöneten ve yönlendiren arkadaşlarım var.  Burada asıl olan teşkilattır. Birinin adamı olunması gerekiyorsa o Recep Tayyip Erdoğan’dır.” dedi.

Yücel Çelikbilek: Bunlar iki tane tavuğu güdemezler!

Adem Sefer’in konuşmasının ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek sözü aldı ve: “AK Parti İlçesi’nin bütünlüğünü hiçbir arkadaşım bozmaya gayret etmesin.” diye söze başlayan Çelikbilek, İncirköy ihalesi sırasında yaşanan olayları değerlendirdi:  “ Beykoz’da mülkiyet sorununu çözeceğiz, diye söz verdik. Ama biz çözmek isterken birileri Beykoz’da heyecanla Haziran ayından bu yana ellerini ovuşturmaya başlamışlardı. Muhalefet partisi kendisini Beykoz’da iktidar olarak görmeye başladı. Büyükşehir’den aldığımız arazilerle satışlara başladık. Biz bu satışları yapmaya başlayınca muhalefetin oldukça morali bozuldu. Benim koca bir sarayım varmış. Bu halkın malı. Beykoz Belediyesinin vasıflı bir yerinin olması kimi rahatsız edebilir? Hayatlarında hiçbir iş yapmamış olanlar için böyle bir iş yapmak belki bir sıkıntı verebilir. Çünkü bunlar iki tane tavuğu güdemezler. Ne yapsak itiraz ederler. Bunların itirazı bitmez.” şeklinde ifade etti. Yapılan protestodan ötürü ihalenin uzadığını gece 03.30’a kadar mesai yaptıklarını söyleyen Çelikbilek: “ O akşam ihale salonunda düğün vardı. Ancak üst katta olmasını sağladık. Eğer biz salonu terk edip üst kata çıksaydık ihale iptal olurdu. Bunların da ekmeğine yağ sürmüş olurduk. Yaptıkları tek şey ihaleyi provoke etmek. Ama beceremediler.” dedi.

CHP’li birinden Beykozlunun bir hayır gördüğünü görmedim!

Çelikbilek, CHP’yi kastederek: “ Halk onlara değil, bize inandı. Eğer onlara inansaydı gelip tapusunu satın almayacaktı. Halk biliyor ki bu tapuyu ancak AK Partili bir Belediye Başkanı verebilir. Çünkü şimdiye kadar CHP’li birinden Beykozlunun bir hayır gördüğünü görmedim. 15 günlük süre içerisinde biz 3 bin vatandaşımıza tapu vereceğiz. Tabiki, 3 bin tane tapunun ellisinde, yüzünde sıkıntılar olabilir. Yarın birileri sizi teftişe geldiğinde ‘Niye böyle bir hüküm koyarak belediyeyi zarara uğrattın.’ demesinler diye biz burada hüküm koymuşuz. Demişiz ki: ‘Eğer sattığımız yer yeşile giderse, donatıya gitmek zorunda kalırsa biz orada o satışla ilgili ödemeyi sattığımız bedelden yapacağız. Artı bununla ilgili gecikme zammını da vermek suretiyle vatandaşın bizde bekletmiş olduğu paranın da karşılığını vereceğiz’ demişiz. Bir şey daha yaptık biz; bu sattığımız yerde -çok ufak bir yer hariç- dönüşüm yapacağız ve orada bizim de ortaklığımız var belediye olarak. O alan içeresinde imar planlarında donatı alanında kalan hiç kimse bizde mağdur olmayacak. TOKİ TOKİ diyorlar. TOKİ’nin buradan gitmesini biz sağladık. 4 mahallemizi TOKİ almış 2B’lerde. Gittim, rica ettim. Bizim bölgemizin hassasiyetini bildikleri için 4 mahallemizi TOKİ bize geri iade etti. ” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Usulsüz dedikleri ihaleye ilk giren kendileri!
Bizi Takip Edin