MHP, seçim öncesi çalışmalarına devam ediyor

MHP Beykoz İlçe Başkanlığı, seçim sürecinin hızlanmasıyla beraber köy ve mahalle ziyaretlerine kaldığı yerden devam ediyor.

MHP Beykoz İlçe Başkanlığı, seçim sürecinin hızlanmasıyla beraber köy ve mahalle ziyaretlerine kaldığı yerden devam…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP Beykoz İlçe Başkanlığı, seçim sürecinin hızlanmasıyla beraber köy ve mahalle ziyaretlerine kaldığı yerden devam ediyor.

MHP Beykoz İlçe Başkanlığı, seçim sürecinin hızlanmasıyla beraber köy ve mahalle ziyaretlerine kaldığı yerden devam ediyor. Belediye Başkan Aday Adayı Bahattin Furuncuoğlu eşliğinde gerçekleştirilen ziyaretlerde, Türkiye’nin gündemini meşgul eden olaylar konuşuldu.

MHP Beykoz İlçe Başkanlığı, İlk ziyareti Erzurumlular Derneği’nde gerçekleştirdi. Sonrasında Alibahadır Köyü’nde ve Çubuklu da halkla bir araya geldi.

Emanet: Olumsuzlukların hepsinin restorasyonunu yapmaya hazırız!

Çubuklu Bacanaklar Kıraathanesi’nde yapılan ziyarette, MHP Beykoz İlçe Başkanı Ali Emanet yerel seçimlerin önemine değinerek konuşmasını sürdürdü: “ Bizim bugün burada toplanmamızın sebebi önümüzdeki 30 Mart 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerle ilgilidir. Tabi önce biz memleketimizin genel durumuyla alakalı kısa bir ufuk turu yapalım. Bugün mevcut iktidarın ülkemizi, milletimizi getirmiş olduğu durum çok tehlikeli bir boyut kazanmaya başlamıştır. Bugün görülüyor ki ülkemizin içinde ve dışında ne kadar şer odakları maalesef sonuç almaya başlamışlardır. Biz MHP olarak kim ne tür sonuç almaya çalışır ise çalışsın bu şer odaklarına önümüzdeki dönem yapılacak olan seçimlerde Türk milletinin desteği ve katkılarıyla gereken dersi de vereceğiz, cevabı da vereceğiz. Bundan adımız gibi eminiz” dedi. İktidar partisinin, ‘Sandıkla geldik, sandıkla gideriz’ sözlerini ‘Sandıkla geldin ama sandıksız da gidebilirsin’ diyerek eleştiren Emanet: “ Sandıkla gelmek her türlü melaneti bu milletin başına sarmanız için haklı bir gerekçe olamaz, olamayacaktır da! Eğer ki Türk halkı 30 Mart’ta tekrar mevcudu destekler, mevcut ile yola devam ederse buna bizim söyleyecek sözümüz yok, sonraki pişmanlık da par etmeyecek. Bu idama mahkum olan bir kişinin celladı ile aşk yaşamasına benzer. İktidar partisi bu ülkede bir cehennem yarattı. Bu cehennemde kendisi yanacak, maalesef acı ama gerçek vatandaşlarımızın da canı yanacak. Bir iktidar değişikliğiyle bu ülkenin bir restorasyon değişikliğine ihtiyacı var. Gelecek olan iktidar MHP olduğunda ne kadar yıkım, tahribat, olumsuzluklar bu ülkede olmuş ise biz hepsinin restorasyonunu yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.

Yaşanan yolsuzluk olaylarına da değinen Ali Emanet: “ Bu ülkede biz 11 yıldır İslam eksenli bir siyaset geliştirdiler. İnsanlarımızın ne yazık ki en zayıf tarafı bu tarafıdır. Apo’yla beraber oturdular masaya pazarlık yaptılar. Bu İslami görünümlü harami düzeni hep beraber 30 Mart’ta yerle yeksan etmemiz lazım Beykoz’da. Bu memleketin binlerce meselesi var çözüm bekleyen. Buralara çare üreteceksin. 90 yıldır bu millet dişinden tırnağından arttırarak ne yapmışsa kamu adına, değişik kurumlar, kuruluşlar hepsini sattın. Ondan sonra geçiyor televizyonda diyor ki, bizden öncekiler ne yapmış? Sizden öncekilerin yaptıklarını sen 12 yıldır sata sata bitiremedin. Bize ait hiçbir şeyimiz kalmadı” dedi.

Furuncuoğlu: Her şeyin milletle yapılacağı bir belediye de yine MHP’li bir belediyedir!

Belediye Başkan Aday Adayı Bahattin Furuncuoğlu ise konuşmasında şunları vurguladı: “30 Mart yerel seçimlerinde vereceğimiz oylarla değiştireceğimiz belediyelerle Türkiye’nin geleceğine çok önemli bir mühür vurulmuş olacaktır. Dünya iki önemli savaş ve bir ekonomik kriz atlattı. Olayların sonrasında Avrupa Birliği kuruldu ve o dönemlerde Avrupa Birliği’nin düşmanlığını yapanlar iktidarı eline alınca Avrupa Birliği’nin en sadık dostları ve bu kriterleri en iyi şekilde uygulayan bir yandaş oldular. Bütün bu oyunların farkına varılması için yıllarca izah edilmesine rağmen maalesef insanımız yoksulluk sınırının altında olduğu için daha çok milli meseleleri değil, midesini ilgilendiren meselelere kafa yormuştur. Bu sebeple de iktidarlar onların onurlarını bile rencide edecek şekilde onların midesine hükmederek oylarını almak durumuna gelmişlerdir. Ancak günümüzde çok farklı bir şey oldu. Yani insanların direkt midesini ilgilendirmeyen öyle bir süreç yaşandı ki bu süreç dahi maalesef millet olarak yeterince algılayamadık. Adına önce demokratik denildi, barış denildi, bir sürü güzel tabirler kullanıldı. Ama sonucunu düşündüğümüzde bakıyoruz ki felaket. Bugün gelinen noktada silahlar sussun kan akmasın parolasıyla belki kısa bir süre için durmuş olan kanı ileride ne kadar cana mal olacağını hesap etmeden böyle bir sürece Türkiye girmiş oldu” şeklinde ifade etti.

Beykoz’un imar, işsizlik gibi sorunlarına da değinen Furuncuoğlu: “ Ben tüm Türkiye coğrafyası üzerinde yaşayan insanların kendisinin bir şekilde satın aldığı, kendi iradesi dışında özellikle peşkeş çekilmemiş olan, üzerinde doğduğu toprakların onlara sanki ulufe dağıtılıyormuş gibi satılmasına karşıyım. Eğer buranın daha önce tapuları yok ise, imarı yok ise imarı yapılır buranın mal ediliş fiyatlarıyla parası ödenir ve masraflar ilave edilmek suretiyle kullanıcılara satılır, doğru olan budur. Mağdur ve yoksul insanların ‘Sizin çalışmanıza gerek yok, biz zaten size bakıyoruz’ şeklinde rencide edildi. Halbuki Beykoz’da da yaşayan insanlar kendi işini yapan, maaşını alan, ailesini geçindiren insanlardır. Ama şimdi işsizlik oranı oldukça yüksek boyuta çıkmıştır. Genel politikanın ülkeye vermiş olduğu fazla bir şey yok. Sadece devamlı yeşil ve pembe tablolar insanlara gösteriliyor ve bir kara propagandanın da mağdurları haline geldik.  Bunun bir sonucu olmalı. 30 Mart yerel seçimlerinde vermiş olduğunuz oyu sadece beş yılda bir değil her an hesabını soracağınız belediye MHP’li bir belediyedir. Her şeyin milletle yapılacağı bir belediye de yine MHP’li bir belediyedir” dedi.

Toplantının devamında halkın soruları yanıtlandı.

MHP, seçim öncesi çalışmalarına devam ediyor
Bizi Takip Edin