Milletvekili Kavakçı: Beykoz ve Beykozlunun yanındayım!

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, seçim sonrası teşekkür ve istişare toplantıları kapsamında bu kez STK Temsilcileri ile bir araya geldi.

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, 1 Kasım Genel Seçimleri'nin ardından…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, seçim sonrası teşekkür ve istişare toplantıları kapsamında bu kez STK Temsilcileri ile bir araya geldi.

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, 1 Kasım Genel Seçimleri’nin ardından yerel kademe yöneticileri ve temsilcileri ile buluşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde muhtarlarla bir araya gelen İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, bu kez Beykoz’un sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi. Dernek başkanları ve spor kulübü başkanlarını İBB Beykoz Sosyal Koru Tesisleri’nde düzenlediği akşam yemeği ile aynı program kapsamında buluşturan Mustafa Gürkan, bu toplantıların yıl içerisinde periyodik şekilde tekrarlanacağını söyledi.

Beykoz’dan Sorumlu AK Parti Birinci Bölge Milletvekili Ravza Kavakçı Kan’ında bulunduğu toplantıda AK Parti’nin seçim sonrasında izleyeceği yol haritası sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile paylaşıldı. AK Parti’nin Türkiye’yi kucaklayıcı ve bütünleştirici bir şekilde ele aldığını ifade eden Gürkan, ilçe teşkilatı olarak da bundan sonraki süreçte yerel halkın sorunlarına daha çok eğileceklerini ve hizmetin çözüm noktasında ellerinden geleni yapmaya çalışacaklarını vurguladı.

Gecenin sunuculuğunu üstlenen SKM Program Sorumlusu Zafer Arslan, öncelikle kısa zaman önce kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Kars-Ardahan-Iğdır Dernek Başkanı Metin Yıldız’ı rahmetle andıklarını belirterek, sözü İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’a verdi.

Beykoz yöresel zenginliği olan bir yer!

Bir gazetede okumuş olduğu sözü alıntılayan İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, “Türkiye’de yeni bir roketleme dönemi yaşanacağına inanıyorum” diyerek Türkiye’nin 1 Kasım itibariyle güzel bir döneme uyandığını ifade etti. AK Parti’nin 2002 senesinde Türkiye’de ilk seçiminde 11 milyon oy aldığını aktaran Mustafa Gürkan, Beykoz’da da aynı seçimlerde 40 bin oy aldığını; 1 Kasım’da ise AK Parti’nin Türkiye’de 24 bin oy aldığını, Beykoz’da da 88 bin oy aldığını karşılaştırmalı bir şekilde STK temsilcileri ile paylaştı. Gürkan, 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’nin her iki kişiden birinin oyunu aldığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Aldığımız oy Beykoz siyasetinde inanılmaz bir tat. Ama bu oyun sorumluluğunu da taşımak gerekli ve bu son derece önemli. Biz Beykoz’da 90 bin oy ne demek bunu biliyoruz. 2002 senesinden beri bu hareketin içerisinde yer alan birisiyim. İnanın ilk başladığımızda bu oyu hayal bile edemezdik”.

Beykoz’un özel ve güzel bir yer olduğuna dikkat çeken Mustafa Gürkan, buranın en önemli özelliğininde ‘yöresel zenginliği’ olduğuna vurgu yaparak, Türkiye’nin 81 ilinden yurttaşın burada yaşadığını söyledi. Beykoz’u herkesin çok sevdiğine inandığını belirterek sözlerine devam eden Gürkan, hizmetin çözüm noktasında AK Parti olarak ellerinde geleni en iyi şekilde yapmaya hazır olduklarını söyledi. Gürkan: “Bizim Beykoz’a değer katmayla ilgili bir takım düşüncelerimiz var. Beykoz için bir şeyler üretmeye çalışan herkesle bağlarımızın bu dönem, geçmişten daha kuvvetli bir şekilde ayakta durmasını istiyoruz. Buranın yaşam alanını güzelleştirmek için inşallah Türkiye’deki bütün kurumlardan bize gerekli olan, Beykoz’un yaşam kalitesini arttıracak her türlü payı makul bir şekilde isteyeceğiz. Elimizden geldiği kadar Beykoz’un sorunlarıyla ilgili her noktada samimi ölçekte Beykoz’u ve Beykozluyu, önce bize oy veren 90 bin kişiyi ama akabinde onunla birlikte Beykoz’da yaşayan 250 bin kişiyi doğru bir şekilde temsil etmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

AK Parti İlçe Teşkilatı olarak yapmış oldukları bu toplantıların ‘artık sadece seçimlere yönelik’ olmayacağını vurgulayan İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, bunu zamana yayarak yıl içerisinde çeşitli başlıklar altında bundan sonraki süreçlerde her yerel kademeyle buluşacaklarını söyledi. Beykoz için değer üretmeye çalışacaklarının altını çizen Gürkan, Beykoz’un her noktasında var olacaklarını ifade etti. Gürkan, AK Parti’nin bilge ve bütüncü bir siyaset anlayışı içerisinde olduğunu belirterek, hizmetin eşitliği açısından bunun daha da büyüyeceğini sözlerine ekledi.

Milletvekili Ravza Kavakçı Kan: Beykoz ve Beykozlunun yanındayım!

İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ın ardından kısa bir söz alan Beykoz’dan Sorumlu Milletvekili Ravza Kavakçı Kan’da, Beykoz’un kendisi için özel bir anlam taşıdığını ve buradan sorumlu olmanın bu yüzden kendisini mutlu hissettiğini aktardı. Sivil toplum kuruluşlarının çok önemli olduğuna dikkat çeken Milletvekili Kan, Beykoz’daki seçim döneminde yapmış olduklarını saha çalışmalarında karşılaştıkları bazı şeyleri paylaştı. Kimi ev ziyaretlerinde mutsuz ayrıldıklarını, kimilerinden de çok güzel şekilde karşılanarak, ağırlandıklarını belirten Kan, her ne olursa olsun Beykozlunun insani yapısının güzel olduğunu ifade etti. “7 Haziran ve 1 Kasım  seçimleri iyi okunmuştur ve beraber değerlendirilmiştir” diyen Kan, her iki seçim sonucunun birbirinden bağımsız düşünmenin doğru olmayacağını söylerek, gerekli mesajların AK Parti tarafından alındığını kaydetti. Son olarak konuşmasında kendisine Beykoz hakkında iletilecek sorunları çözme ve temsiliyet noktasında elinden geleni yapmaya hazır olduğunu sözlerine ekleyen Kan, her zaman Beykoz ve Beykozlunun yanında olmaya devam edeceğini söyledi.

Konuşmaların sonrasında bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri söz alarak, istek ve önerilerini dile getirdi. 

Milletvekili Kavakçı: Beykoz ve Beykozlunun yanındayım!
Bizi Takip Edin