Milli Görüşçü Cabir Soylu Beykoz'dan bağımsız aday oldu

Milli Görüş geleneğinden gelen Av. Cabir Soylu, Bağımsız Beykoz Belediye Başkan Adayı olduğunu açıkladı.

31 Mart 2019 yerel seçim süreci devam ederken uzun dönem Saadet Partisi'nde görev yapmış olan Milli Görüş…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Görüş geleneğinden gelen Av. Cabir Soylu, Bağımsız Beykoz Belediye Başkan Adayı olduğunu açıkladı.

31 Mart 2019 yerel seçim süreci devam ederken uzun dönem Saadet Partisi’nde görev yapmış olan Milli Görüş geleneğinden gelen Av. Cabir Soylu, ‘Beykoz İttifakı’ sloganıyla Bağımsız Beykoz Belediye Başkan Adayı olduğunu açıkladı. Soylu, Milli Görüş temsilcisi olduğunu iddia edip, “Çare Var” diyerek yola çıkan Saadet Partisi’nin, ithal adaya karşıyız demesine rağmen Muharrem Kaşıtoğlu’nu başka partiden ithal ettiklerini söyledi.

Kavacık Et Mangal’da gerçekleştirilen basın toplantısına Bağımsız Beykoz Belediye Başkan Adayı Av. Cabir Soylu’nun yanı sıra Seçim Kampanya Direktörü Davut Erdem Şaraldı, Tanıtım Sorumlusu Selim Yavuz Öksüz, Organizayson ve Planlama Sorumlusu Bekir Öztürk, Gönüllüler Ekip Sorumlusu Mustafa Soylu ve Saha Sorumlusu Buğra Başar Bayındır katıldı.

Davut Erdem Şaraldı: Bir tepki olarak yola çıktık

Toplantının açılış konuşmasını yapan Seçim Kampanya Direktörü Davut Erdem Şaraldı “Son dönemde yaşanan siyasi gelişmelerin ardından içimizde yağmış olduğumuz değerlendirmeler sonucunda Beykoz’da bir tepki olarak bağımsız bir hareketin ses getirmesini umut ederek yola çıktık.” İfadelerini kullanarak sözü Bağımsız Aday Av. Cabir Soylu’ya verdi.

Cabir Soylu: Seçmenin hassasiyeti görmezden gelindi

Bağımsız Beykoz Belediye Başkan Adayı Av. Cabir Soylu da yağmış olduğu konuşmasında şu ifadelere yer verdi; Mevcut partilerin; Beykoz’u, Beykozluyu tanıyan, Beykozlunun sorunlarını bilen, çizgisinde dik duruş sahibi, bizleri aydınlık bir geleceğe taşıyabilecek adayları tayin edecekleri umuduyla takip ettik. Maalesef gelinen noktada üzülerek gördük ki siyasetimizdeki çıkmazların ve kirlenmişliğin getirdiği sorunlar aynı şekilde devam etmekte. Adaylar tespit edilirken seçmenin hassasiyetleri görmezden gelindi. Parti teşkilatlarının dahi fikirleri birçok yerde göz ardı edildi. Kapalı kapılar ardında, bir takım üst akılların dayatmasıyla, liderlik sultaları tarafından aday tespiti yapıldı.

Beykoz’u daldan dala atlayanlar değil…!

Bu tespitler sonucunda geldiğimiz noktada; Bir tarafta üç dönemdir tüm sorunları çözme vaadiyle Beykoz’u ve Beykozluyu oyalayan bu dönemde ise dışarıdan/ithal bir adayı Beykozlunun önüne koyan daha doğrusu dayatan iktidar partisi öncülüğünde Cumhur İttifakı… Diğer bir tarafta Türkiye genelinde birliktelik kurduğu halde “Beykoz’da matematiksel olarak seçim kazanma ihtimali varken” ittifakı yıkarak Beykoz’da seçimi kazanmak istemediğini beyan eden, seçim kazanma konusunda samimiyet sınavını yitiren Millet İttifakı partileri… Ve yine bir tarafta bizlerinde gönül verdiği Milli Görüş temsilcisi olduğunu iddia edip, “Çare Var” diyerek yola çıkan fakat denenmişleri aday gösteren; ithal adaya karşıyız diyerek başka partiden ithal ettikleri adayı çıkaran Saadet Partisi bulunmakta. Bırakın da Beykoz’u Beykoz’un çocukları yönetsin! Tabi daldan dala atlayanlar değil…

Giresun veya Kastamonu’ya değil Beykoz’a başkan seçiyoruz

Beykoz özelinde üzülerek şahit olduğumuz ve en sıkıntılı konulardan biri de mikro milliyetçiliğin yükseltilmeye çalışılması gerçeğidir. Beykoz halkının bu tür bir yaklaşımı desteklemediğini biliyoruz. Bu yaklaşımı ucuz siyasi manevra olarak değerlendiriyoruz. Mikro milliyetçilik yaklaşımını birkaç STK yöneticisinin siyasi emellerini gerçekleştirmek için öne çıkardığını görüyoruz. Bizler Giresun veya Kastamonu illerimize değil Beykoz’a başkan seçiyoruz. Biz mikro milliyetçiliğin tehlikeli olduğunu, yersiz şekilde gerilimi tırmandırdığını düşünüyor ve Beykoz’un tüm değerlerini memleket ayırmaksızın kucaklayacak bir yönetim anlayışının egemen olması gerektiğine inanıyoruz.

Beykoz İttifakı şahsımı aday gösterdi

Tüm bu tespitler ışığı altında Beykoz’a sevdalı insanlar olarak, Beykoz İttifakı gönüllüleri olarak yeni bir alternatifi Beykoz’dan, kendi içimizden çıkarmak zorunda olduğumuzu gördük. Beykozlunun bilinmez mahfillerde seçilmiş, dayatma ve samimiyetsiz adaylara mahkûm edilmesi bizim için isyan edilmesi gereken asla kabul edilemez bir durumdur. Beykoz’a ve Beykozluya yeni ve gerçek bir alternatif, umut kaynağı olmak üzere gücünü yalnızca halktan alan Beykoz İttifakı şahsımı aday gösterme kararı almıştır.

Muharrem Kaşıtoğlu 10 yıldır nerede

Yapılan açıklamaların ardından Cabir Soylu basın mensuplarının sorularını cevapladı. Muharrem Kaşıtoğlu’nun ‘belediyede rüşveti sonlandıracağım’ sözü ile ilgili soruya cevap veren Ben gözümle henüz şahit olmadım ama herkes gibi bende bir şeyler duyuyorum. Ama Muharrem Beye şunu sormak lazım. Sen 10 yıldır belediyede görev yaptın neden bunu o zaman dile getirmedin.

Saadet Partisi çizgisinden çıktı

Başka bir soru üzerine Bağımsız aday çıkmadan önce Saadet Partisi ile resmi olmasa da bir görüşme yapıldığını söyleyen Soylu, güzel bir aday çıkarılmaması durumunda bağımsız aday çıkacağımızı o zaman söylemiştik. Biz halen daha Milli Görüşçüyüz ama Saadet Partisi çizgisinden o kadar çok çıktı ki özellikle de yönetici kadrosu. Ne demek istediğimiz önümüzdeki yıllarda belli olacaktır. Muharrem Kaşıtoğlu’nun adaylığı da bunun en güzel ispatıdır.

Milli Görüşçü Cabir Soylu Beykoz'dan bağımsız aday oldu
Bizi Takip Edin