Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Milli Mücadelenin 100.yılı Beykoz da coşkuyla kutlandı

Beykoz'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100'ncü yıl dönümü coşkuyla kutlandı. 

Beykoz'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100'ncü yıl dönümü coşkuyla kutlandı. Beykoz Belediyesi 15 Temmuz Şehit

Beykoz’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100’ncü yıl dönümü coşkuyla kutlandı. 

Beykoz’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100’ncü yıl dönümü coşkuyla kutlandı. Beykoz Belediyesi 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda gerçekleşen ilk törende, Gençlik ve Spor İlçe Müdür Bülent Küçük, Atatürk Anıtına çelenk sundu. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Tören sonrası CHP, MHP ve İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı ile Beykoz Muhtarlar Derneği de Atatürk Anıtına birer çelenk bıraktı.

Kutlamalar daha sonra vatandaşların da katılımıyla Beykoz Stadı’nda devam etti. Kaymakam Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Murat Aydın ve Gençlik ve Spor İlçe Müdür Bülent Küçük öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamalarının ardından Kaymakam Katırcı, günün anlamına ilişkin bir konuşma yaptı.

Kaymakam Katırcı’nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili mesajında ise “Tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919 un 100.Yılına ulaşmanın onur, gurur, coşku ve heyecanını yaşıyoruz.19 Mayıs, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı, Büyük Kurtuluş Savaşımız sonucu Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun müjdecisi olan ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. Bu vesile ile bu toprakları bize vatan yapan Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ahirete irtihal etmiş gazilerimizi rahmet, yaşayanları minnetle anıyoruz. Güzel ülkemin sevgili güzel gençleri! 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.” ifadelerine yer verildi.

Kutlamalar daha sonra öğrenciler tarafından hazırlanan çeşitli oyun ve gösterilerle devam etti. Gençlik Haftası kapsamında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Kaymakam Katırcı ve protokol üyelerinin ödüllerini vermelerinin ardından tören sona erdi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı