Mini minikler çevre temizliği için uyardı

Beykoz Amatör Spor Kulüpler’inin çevre temizliğine dikkat çekmek için başlattığı etkinliğe Kavacıkspor mini miniklerle destek oldu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in Beykoz Amatör Kulüpler Birliği (BİSK) toplantısında sunduğu öne

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Amatör Spor Kulüpler’inin çevre temizliğine dikkat çekmek için başlattığı etkinliğe Kavacıkspor mini miniklerle destek oldu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in Beykoz Amatör Kulüpler Birliği (BİSK) toplantısında sunduğu öneri üzerine harekete geçen BİSK bünyesindeki spor kulüplerinden Kavacıkspor, Hayrullah Ersayın parkında çöp topladı.

Kavacıkspor minik eller antrenörleri nezaretinde Kavacık Hayrullah Ersayın parkında çöp toplayan sporcular yere çöp atanları da ayrıca uyardı.

Yoğun bir uğraşı sonucu hazırladıkları dövizlerle Kavacık Hayrullah Ersayın parkına gelen minik kramponlar eldivenlerini giyip gruplara dağılarak parkı temizlediler. Çalışma sırasında bayağı ilgi çeken minik sporcular çevredekiler tarafından ilgiyle izlendi.

Çöplerini yere atanlara sitem eden sporcular, kendi aralarında bir daha kesinlikle yere çöp atmayacaklarının sözünü vererek kulüp başkanları ve antrenörleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

GÖKHAN DEMİR:(Kavcıkspor mini minik oyuncusu) Doğamız daha temiz bakılırsa, yerlere insanlar doğaya zarar veren maddeler atmazsa daha sağlıklı ortamda yaşama şansı buluruz.

AHMET YILDIZ:(Kavcıkspor mini minik oyuncusu) Çevreyi temiz tutarsak insanlar daha rahat yaşam sürer ve temiz hava solar.

ERTUĞRUL DİLMAÇ(Kavcıkspor mini minik oyuncusu) İnsanların yere çöp atmamasını ve atanları uyarmasını diliyorum.bu sayede biraz olsun çevremize katkıda bulunuruz.

NUH KOÇAK:(Kavcıkspor mini minik oyuncusu) Keşke hiç bir yerde çöp olmasa daha temiz bir dünyada yaşasak.

BERAT TURHAN:(Kavcıkspor mini minik oyuncusu) Oturduğum yerin daha çok ağaçlandırılmasını istiyorum ve geri dönüşüm maddelerinin özenle çöp kutularına atılmasını diliyorum bu sayede hem çevremizi temiz tutarız hem de ekonomiye katkıda bulunuruz.

SERKAN BORANÇ:(Kavcıkspor mini minik oyuncusu) Çevreyi evimiz gibi görmeli onun gibi temiz tutmalıyız

MURAT YILMAZ (ANTRENÖR) Yarının doğası bugünden yaratılır. Yaşam ve çevre birbirlerine bağlı iki önemli yaşam çerçevesidir. Bu yüzden yaşayacağımız ortamları ve ortak kullanım alanlarını kendimizin gibi sahiplenirsek ve bu organizasyon gibi küçük yaştaki çocuklarımıza ne kadar fazla ulaşırsak çevre temizliği konusunda bilinçli bir toplum yaratırız.bu şekilde daha temiz bir doğa,daha temiz bir çevre ile gelecek nesillerimize yaşanabilecek bir dünya sunarız.

İSRAFİL COMERT(ANTRENÖR) Eğitim sayesinde aşamayacak engel yoktur.bu yaştaki çocuklarımıza temiz çevre kültürünü ne kadar çok aşılayabilirsek uygarlık dünyasında o kadar fazla yol almış oluruz.

BAŞARAN YAVUZ (KAVACIKSPOR KULÜP BAŞKANI) Daha temiz çevre daha temiz bir dünya diliyorsak çocuklarımıza çevre bilinci hakkında eğitmemiz gerek. Kavacıkspor Kulüp Başkanı olarak bu organizasyonu düzenleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e, BİSK yönetimine, etkinliğe katılan minik sporcularımıza ve antrenörlerine teşekkürlerimi sunarım. Bu gibi eğitimci etkinliklerin daha çok yapılmasını arzu ederim. Uunutmayalım ki biz doğayı korudukça doğada bizi korur.

Mini minikler çevre temizliği için uyardı
Bizi Takip Edin