Miniç, amatör spor kulübü yöneticileriyle buluştu

BBP Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç, Beykoz'daki amatör spor kulübü yöneticileri için düzenlediği kahvaltı ile bir araya geldi.

30 Mart yerel seçim sürecinin sonuna yaklaşırken, Beykoz'daki belediye başkan adaylarının sahadaki…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BBP Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç, Beykoz’daki amatör spor kulübü yöneticileri için düzenlediği kahvaltı ile bir araya geldi.

30 Mart yerel seçim sürecinin sonuna yaklaşırken, Beykoz’daki belediye başkan adaylarının sahadaki yarışı hız kesmeden sürüyor. BBP Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç’te sahadaki çalışmalarını durmaksızın sürdüren adaylardan birisi. Paşa Garden Cafe’de düzenlediği kahvaltı ile Miniç, Beykoz’daki amatör spor kulübü yöneticileri ile bir araya geldi. Beykoz’daki tüm sorunları bildiğini ve bu sorunların çözülmemesinin en büyük sebebi ‘iletişim kopukluğu’ dur diyen Miniç, belediyecilik modelleri olan ‘yerinde çözüm yerinde belediyecilik’ anlayışı ile iletişimsizliğin giderilip sorunların çözüme ulaşacağını vurguladı. Belediye Başkanının yetkilerini paylaşması gerektiğine inandığı söyleyen Miniç, “Hiçbir projeyi konunun muhatapları olmadan yapmayacağız” sözünü verdi.

Özdemir: Spor adına Beykoz önemli bir yer!

Toplantının ilk konuşmasını BİSK Başkanı Asım Özdemir yaptı. Özdemir, BBP Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç’le sporla ilgili bir istişare toplantısı yapmakta olduklarının bilgisini verdi ve burada bulunmanın kendilerine ayrıca mutluluk kattığını da sözlerine ekleyerek konuşmasını sürdürdü: “Seçim yoğunluklarında bizlere de zaman ayıran belediye başkan adayımıza teşekkür ederiz. Beykoz’da sporun yapılanmasını ve kitleleri spora nasıl teşvik edebiliriz bunlar hakkında fikir alışverişinde bulunacağız. Spor adına Beykoz önemli bir yer. Spor branşlarını belediyenin desteği olmadan açmamız zor”.

Miniç: Biz Beykoz’a torpille gelenlerden değiliz!

Asım Özdemir’in ardından sözü alan BBP Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç, henüz kendisini tanıma fırsatı olmamış kişiler için kendisinden kısaca bahsetti. Miniç, geçtiğimiz günlerde bir abisinin kendisine bir mesaj attığını ve o mesajda ‘mal varlığını açıkla’ yazdığını, bunun üzerine ise basın aracılığı ile bu mal varlığını açıklayacağını söyleyerek sözlerini devam ettirdi: “Ben şehir hatları işletmesinde çalışıyorum. Babam emekli işçi, yıllarca Paşabahçe’de taksicilik yaptı. Babadan kalma bir dairem var. 22 m2’lik bir hisse arazim var. 3 kardeşiz. 98 model bir arabam var. Çavuşbaşı’nda bir ormanda diktiğim ağacım var. Kredi borçlarım var ve başkada bu dünyada çakılı bir çivimiz yok”. Beykoz’da doğduğunu, büyüdüğünü ve nereye giderse gitsin ‘bu mahallenin çocuğuyuz’ dediğini belirten Miniç: “Çünkü, Beykoz’un her mahallesinde bir yaşanmışlığımız ve eşimiz dostumuz var. Biz Beykoz’a torpille gelenlerden değiliz. Tepeden inme gelenlerden değiliz. Lise yıllarında Beykoz’da Ülkü Ocakları’nda siyasete başladım. BBP’nde uzun zamandır siyaset yapıyorum. Geçen dönemde meclis üyesi adayıydım. Beykoz’daki bütün sıkıntıları biliyoruz. Ne birileri gibi havuzlu villalarımız var ne de birileri gibi 500 milyarlık arabamız var. Biz biliyoruz ki birileri seçimler için trilyonları harcıyorsa bunun karşılığını mutlaka alacaklardır” dedi.

Miniç: Beykoz Spor marka haline gelmeli!

Siyasete hep hizmet noktasından baktıklarını söyleyen Miniç, bu zamana kadar çocuklarının rızkından ayırarak siyaset yaptıklarına değindi. Hiçbir yerden yardım almadıklarını ve o koltuğa oturunca nasıl olsa öderim şeklindeki bir mantıkla hareket etmediklerini ifade eden Miniç: “Koltuğu birilerinin yardımı ile alırsanız onlara hizmet edersiniz ama koltuğu milletten alırsanız sadece millete hizmet ederseniz” diyerek konuşmasını Beykoz’daki spor ve sporcuların sorunlarına çevirerek sürdürdü: “Çocuklarımız spor yapsın diye uğraşıyoruz ama spor alanlarımız eksik. Takımlar çıkartmaya çalışıyoruz ama çıkarttığımız takımlarında lisanslarını çıkartmak için para bulamıyoruz. Çocuklarımızı Beykoz’dan başka bir yere maça götürecek araç bulamıyoruz. Amatör Spor Kulüpleri’nin Beykoz’da kurumsal hale gelmesi gerektiğine inanıyorum. Beykoz’da benim sporla ilgili en büyük problemim Beykoz Spor. Beykoz Spor’un marka haline getirilememiş olması. 100 yıllık bir çınar var ve bizim çocuklarımız Beykozluyum diyemiyor. Çocuklarımızın bu şehre sahip olma duygularını geliştirmek istiyorsak, tarihimize sahip çıkmalıyız. Bizim taahhüdümüz şudur: Biz Beykoz Belediyesi Spor Kulübü’nü fes edeceğiz. Oradaki kaynakları Beykoz’daki spor kulüplerine aktaracağız. Sokak kulüplerimiz olacak. Çocuklarımızı sadece spora değil sanata da teşvik edeceğiz. Çeşitli ödüllendirme yöntemleriyle bunu sağlayacağız ” şeklinde konuşmasını noktaladı.

Konuşmasının sonrasında Miniç, amatör spor kulübü yöneticilerinin sorularını cevapladı ve sorunlarını dikkatlice dinledi.

Miniç, amatör spor kulübü yöneticileriyle buluştu
Bizi Takip Edin