Üniversiteler esnafın yüzünü güldürecek

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek “Beykoz'da üniversiteler ile birlikte 20 bin öğrenci hedefliyoruz. Üniversiteler esnafın yüzünü güldürecek.”

Beykoz Belediye Başkanı Beykoz Belediye Başkan Adayı Yücel Çelikbilek, yoğun mesaisinin bir bölümünü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek “Beykoz‘da üniversiteler ile birlikte 20 bin öğrenci hedefliyoruz. Üniversiteler esnafın yüzünü güldürecek

Beykoz Belediye Başkanı Beykoz Belediye Başkan Adayı Yücel Çelikbilek, yoğun mesaisinin bir bölümünü Soğuksu Mahallesi’ne ayırarak vatandaşlarla sohbet etti, esnafa ‘Hayırlı işler’ dileklerinde bulundu. 

İlçe esnafıyla sık sık bir araya gelerek taleplerini dinleyen Başkan Çelikbilek, Soğuksu Mahallesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Mahalle girişinde vatandaşların yoğun sevgisi ile karşılanan Başkan Çelikbilek, sohbet ettiği mahalle sakinlerine karanfil hediye etti, esnafa alışverişin durumunu sordu.

Ekonomi Canlanacak

Soğuksu Mahallesi’nde uzun soluklu bir gezi gerçekleştiren Başkan Çelikbilek; ‘’Beykoz’a 5 yılda 4 üniversite kazandırdık. Beykoz’a dışarıdan öğrenci geliyor. Beykoz’un ticaretine, sosyal ve kültürel yaşamına katkı sunuyor. 20 bin öğrenci hedefliyoruz. Bu öğrencilerimiz Beykoz’un esnafından alışveriş yapacak. Evini Beykoz’dan kiralayacak. Beykoz Kariyer Merkezi’nde binlerce Beykozluya ücretsiz meslek edindirme kursları verdik. Vatandaşımızı iş sahibi, işverenleri de kalifiye eleman sahibi yaptık” dedi.

Mahalle ziyaretinde yeni dönem yatırımlarına da değinen Başkan Çelikbilek; ‘’ 60 milyon TL değerinde dev bir spor kompleksini Beykoz’a kazandıracağız. Beykoz Arena ismini verdiğimiz stadyum ve spor kompleksinde ulusal ve uluslar arası birçok alanda müsabakalar düzenlenecek. Beykoz’a yerli ve yabancı turist akını gerçekleşecek. Kanal Riva, Çubuklu Sahil, Kılıçlı Film Platosu, Karlıtepe Mesire Alanı, Cam Köy gibi projelerle yeni dönemde Beykoz, turizmin merkezi konumuna yükselecek. Burada en başta Beykoz kazanacak, Beykoz’un esnafı kazanacak, esnafımızın yüzü daha da gülecek” şeklinde konuştu.

Üniversiteler esnafın yüzünü güldürecek
Bizi Takip Edin