Müftü Demirtaş yerel basın ile buluştu

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, yerel basını ağırlayarak istişarede bulundu.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş ve müftülük personeli, Beykoz Teras Cafe'de düzenlenen kahvaltılı etkinlikle Beykoz'un yerel basınını ağırlayarak istişarede bulundu. Beykoz'

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, yerel basını ağırlayarak istişarede bulundu.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş ve müftülük personeli, Beykoz Teras Cafe’de düzenlenen kahvaltılı etkinlikle Beykoz’un yerel basınını ağırlayarak istişarede bulundu. Beykoz’daki mülkiyet sorununun camileri de etkilediğinin altını çizen Hüseyin Demirtaş, cami mülkiyetlerinin derneklere, vakıflara, belediyelere veya şahsa ait olduğunu söyledi. Beykoz Müftülüğü’nde bulunan görevli kişiler ve sayıları hakkında bilgileri de aktaran Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, yapısal sorunları çözdüklerini söyledi.

Demirtaş: Beykoz’da var olan mülkiyet sorunu camilerde de yaşanıyor!

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Antalya’da yapılan konferansında üç unsur üzerinde durduğunu ifade eden Demirtaş, bu unsurları şöyle açıkladı: “Diyanetin tüzel kişiliği olmalı, özerk yapıya kavuşturulmalı ve din görevlilerimiz iyi yetiştirilmeli unsurları Diyanet İşleri Başkanlığı’nın öncelikleri arasında yer alıyor. Beykoz’da var olan mülkiyet sorunu camilerde de yaşanıyor. Mülkiyet çeşitli kurumlara veya şahıslara ait olduğu için yetkili merci biz değiliz. Bazı konulara maalesef müdahale edemiyoruz”.

Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı olarak gerçekleştirdikleri hizmetleri de aktarmayı ihmal etmeyen Demirtaş, insanları iman, ibadet, ahlak gibi konularda aydınlatmaya çalıştıklarını vurguladı. Demirtaş: “Bu doğrultuda; ibadet hizmetleri (cami hizmetleri), eğitim hizmetleri (yatılı ve gündüzlü Kur’an kursları), hac ve umre hizmetleri, yayın hizmetleri, irşad ve aydınlatma hizmetleri, aile rehberlik hizmetleri ve cami dışı sosyal-kültürel faaliyetler gerçekleştiriyoruz”. Beykoz’da her yıl yaklaşık olarak 2 bin evliliğin gerçekleştiğini ancak bunun 500 kadarının boşanma ile sonuçlandığını söyleyen Demirtaş: “Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı olarak Beykoz Müftülüğü tarafından ‘Aile İrşat ve Rehberlik Büroları mevcut. Sorulara cevap sorunlara çözüm için Beykoz’daki ailelerin yanındayız sloganıyla hareket ederek Beykoz, Soğuksu, Kanlıca ve Çavuşbaşı’nda bürolar açtık”.

Kutlu doğum haftası konusunda da bilgilendirmeler yapan Demirtaş, Beykoz’un yerel basın mensuplarının da sorularını cevapladı. Haftalık hutbeleri yerel basın mensuplarıyla paylaşacaklarını söyleyen Demirtaş, arazi olmadığını her zaman arazide, halkın arasında olduğunu da belirtti.

Müftü Demirtaş yerel basın ile buluştu
Bizi Takip Edin