Müftülüğün 2014 Ramazan Ayı Acil Eylem Planı hazır!

Beykoz  Müftülüğü “Hiç kimse kimsesiz kalmasın. Bu  Ramazan ve her zaman” konulu projenin altyapısını tamamlayarak uygulamaya koydu.

Beykoz  Müftülüğü, Diyanet  İşleri  Başkanlığınca uygulamaya konan “Hiç kimse kimsesiz kalmas

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz  Müftülüğü “Hiç kimse kimsesiz kalmasın. Bu  Ramazan ve her zaman” konulu projenin altyapısını tamamlayarak uygulamaya koydu.

Beykoz  Müftülüğü, Diyanet  İşleri  Başkanlığınca uygulamaya konan “Hiç kimse kimsesiz kalmasın. Bu  Ramazan ve her zaman” konulu proje için  altyapı çalışmalarını  tamamlayarak uygulamaya koydu.

Beykoz İlçe Müftülüğünce Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde “Hiç kimse kimsesiz kalmasın. Bu  Ramazan ve her zaman” proje tanıtım toplantısı yapıldı.

İlçe vaizleri,  Kur’an Kursu Öğreticileri, imam-hatip ve müezzin kayyımların katıldığı tanıtım toplantısın da çalışma komisyonları  belirlendi. Yapılacak çalışmalarla ilgili evrak teslim edildi.

Proje kapsamında  müftülük personeli  (Müftü, Vaiz, Kur’an Kursu Öğretcisi, İmam-hatip ve Müezzin kayyımlar  gruplandırılarak 3 farklı çalışma grubuna ayrıldı.

Bu kapsamda  her cami görevlisi bir semti  planlayacak, 7   personelden oluşan mahalli grup mahalleyi planlayacak ve 3 mahalli alandan oluşan Bölge ise Bölgeyi planlayacak şekilde  gruplandırıldı. Semt Görevlisi, Mahalle Koordinatörü ve Bölge Komisyonu başkanları tespit edildi.

Proje kapsamında  11  bölge, 27 mahalli alan ve   130 semt belirlendi.

Hüseyin Demirtaş; Toplumun tüm kesimlerle irtibat kuracağız

Beykoz Müftüsü   Hüseyin Demirtaş  tanıtım toplantısında   yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Rahmeti kendisine ilke olara yazmış, bizleri insanlık patenti ile onurlandırmış, sayamayacağınız kadar çok nimetlerle bizlere ikramda bulunmuş olan Yüce Mevla’mıza hamdolsun! Yüce Rabbimizin insanlığa rahmetini göstermek  için  seçtiği  elçisi, Kur’an’ın tebliğcisi, rahmet peygamberi  Hz. Muhammed Mustafa’ya (Aleyhisselam) salât olsun! Bu güzel dine mensub olan tüm kardeşlere selam olsun! Mensubu olmakla iftihar duyduğumuz güzel dinimizin İslam, barışı, kardeşliği, adaleti, dayanışmayı ve merhameti esas alan bir dindir. Adı İslam, müntesibi Müslüman ve iletişim vasıtası SELAM olan bir dinin bağlıları olarak selam, barış ve merhameti yaymak ve vicdanlara hissettirmekle sorumluyuz”, dedi.

Müftü Demirtaş konuşmasının devamında “Başkanlığımızca  uygulanması istenen  bu  önemli projenin    ete kemiğe büründürülmesi gerekmektedir.  Rahmet dininin  adanmış  görevlileri olarak önce kendimizden başlayarak  bu önemli projeye  hayatiyet kazandıracağız. Toplumumuzda  sosyal desteğe muhtaç   Engelliler, Yatağa Bağlı Hasta, 80 Yaş Üstü Yaşlı, İleri Derecede Fakir, Madde Bağımlısı, Sokak Çocukları, Yetimler, Modern Yalnızlar,  Şehit / Gazi Ailesi, Mülteci yani mağdur, muhtaç mazlum tüm kesimlerle irtibat kuracağız. İlçe Müftülüğü olarak  daha önce uygulamaya konan Sosyal Açılımlı Din Hizmetleri  Uygulama Projesi kapsamında  personelimizi planlamıştık. Bu yeni uygulamaya adaptasyon konusunda  sıkıntı çekmeyeceğimizi  görmekteyim. 2014 Ramazan ay  hizmetleri kapsamında  tüm grupların yapacağı  faaliyetleri belirledik. Semt, Mahalle ve Bölgelerde  boyutlandırılmış programlar yapacağız. Kardeş Aile Uygulaması, Gıda Paketleri Dağıtımı, İftar Programları, Sosyal Desteğe Muhtaç Gruplara Yönelik  Ziyaretler, Tanıtım çalışmaları ( Köşe yazıları, Va’z ve Sohbet, Pano  Düzenlemesi, Afiş ve Pankart Asılması, Esnaf Ve Hemşeri Dernekleri ziyareti). Proje kapsamında Beykoz Belediyesine afiş ve pankart desteği için çok teşekkür ediyorum. Beykoz Sosyal Yardımlaşma ve  Dayanışma  Vakfının  sosyal desteğe muhtaç gruplar ile ilgili desteği için  teşekkür ediyorum.” dedi.

Yapılan toplantının ardından   2014  Ramazan Ayı  Hizmetleri Acil Eylem Planı, Faaliyet Raporu, Kardeş Aile Uygulaması Tanıtımı yazıları teslim edildi.

Müftülüğün 2014 Ramazan Ayı Acil Eylem Planı hazır!
Bizi Takip Edin