Muhalif gazeteci Beykoz’da İBB’ye isyan etti

İBB iştiraki BELTUR A.Ş. tarafından işletilen Hidiv Kasrı’nda verilen kötü hizmet Gazeteci ve Televizyoncu Çağlar Cilara’nın eleştirilerine neden oldu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İBB iştiraki BELTUR A.Ş. tarafından işletilen Hidiv Kasrı’nda verilen kötü hizmet, Gazeteci ve Televizyoncu Çağlar Cilara’nın eleştirilerine neden oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki BELTUR A.Ş. tarafından işletilen Hidiv Kasrı; kötü hizmeti, bayat yemekleri ve menüsü ile gündeme geldi.

KRT TV, Halk TV, TV5 gibi kurumlarda çalışan Gazeteci ve Televizyoncu Çağlar Cilara, Beykoz Hidiv Kasrı’ndaki kötü işletme nedeniyle tam bir kaos yaşandığını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ile dile getirdi.  

HER GEÇEN GÜN MÜŞTERİ KAYBEDİYOR

BELTUR’un kötü hizmet nedeniyle müşterilerini kaybettiği, işletmeden hizmet alan vatandaşların memnuniyetsizlik nedeniyle bir daha BELTUR’u tercih etmediği konuşuluyor.

MUHALİF GAZETECİ DE İSYAN ETTİ

İBB’nin gastronomi ve turizm iştiraki BELTUR’un Hidiv Kasrı’ndaki kötü hizmet, KRT TV’deki Haber Müdürlüğü ve HALK TV’deki yayıncılığıyla bilinen Çağlar Cilara’yı da isyan ettirdi.

Cilara, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Beltur’un Hıdiv Kasrı işletmesi tam bir skandal. Self servise geçildi, önce fiş alıyorsun ardından yan tarafa geçip bir çay için 20 dakika ayakta bekliyorsun. Elinde kırık kahvaltı tepsileriyle başka müşterilerin kalkmasını ayakta bekleyenler var. Tam bir kaos yaşanıyor.” dedi.

“ÇALIŞANLARDA ŞİKÂYETÇİ”

Çağlar Cilara, eleştirilerine “Yıllardır tıkır tıkır işleyen sistemi bozmayı nasıl beceriyorlar anlayamıyorum. Beltur çalışanları ile konuştum, onlar da gelen şikâyetlerden dertliler, içlerinden biri, “Çok insanı küstürdük, bir gelen bir daha gelmeyeceğini söylüyor” diyor Bu arada ekmekler bayat, menü berbat” sözleriyle devam etti.

HİDİV KASRI İLE İLGİLİ SORU ÖNERGESİ YANITSIZ KALDI 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beyoğlu Meclis Üyesi Kübranur Uslu ise “Beltur’la ilgili iki soru önergesi verdim başkanlık makamına. Biri özellikle Hidiv Kasrı’yla ilgiliydi. İkisine de cevap alamadım. Zaten bugüne kadar sorduğum hiçbir önergeye cevap alamadım. Yalnız da değilim, meclis üyeleri olarak sorduğumuz soruların yarısı bile cevaplanmadı.” şeklinde yanıt verdi.

Kübranur Uslu, Beykoz’daki Hıdiv Kasrı’nın BELTUR A.Ş. Genel Müdürü Cenk Akın tarafından modacı eşine tahsis edilmesi ile ilgili meclise sunduğu soru önergesinde şu ifadelere yer verilmişti:

“Genel müdür Cenk Akın’ın Hidiv Kasrı’nı modacı eşi Çiğdem Akın’a tahsis ettiğine dair haberler, yazılı ve görüntülü basında yer almıştır. İşi kılıfına uydurmak için bu yapılan, sponsorluk olarak gösterilmiştir. İstanbul halkının kaynakları, yasa dışı uygulamalarla eşe dosta, hanımlara beylere, partililere pervasızca ikram edilmektedir.”

Muhalif gazeteci Beykoz’da İBB’ye isyan etti
Bizi Takip Edin