Muharrem Ergül: Beykoz sevdası beni terk etmedi!

AK Parti Belediye başkan aday adayı Muharrem Ergül düzenlemiş olduğu basın toplantısında Beykoz sevdasını anlattı.

AK Parti Belediye başkan aday adayı Muharrem Ergül düzenlemiş olduğu basın toplantısında Beykoz sevdasını anlattı. Muharrem…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Belediye başkan aday adayı Muharrem Ergül düzenlemiş olduğu basın toplantısında Beykoz sevdasını anlattı.

AK Parti Belediye başkan aday adayı Muharrem Ergül düzenlemiş olduğu basın toplantısında Beykoz sevdasını anlattı. Muharrem Ergül, Beykoz’u çok iyi bildiğini, Asıl Beykoz sevdalısı kendisinin olduğunu ve burada yaşayan herkesle bir hikayesi geçtiğini her konuşmasında dile getirdi.

Eski Beykoz Belediye Başkanı ve şimdiki AK Parti Belediye başkan aday adayı Muharrem Ergül, Karlıtepe Kule Cafe’ de organize ettiği bir basın toplantısı ile Beykoz halkına bir kez daha seslendi. Basın toplantısında Ergül, “mikro milliyetçilik” yapılmaması gerektiğinin altını çizdi. Aksi takdirde Beykoz’ u yozlaştıracağını söyledi. Ergül’ ü, basın toplantısında bazı mahalle muhtarları ve dernek başkanları, iş adamları, eski meclis üyeleri yalnız bırakmadı.

Mikro milliyetçilik yapmayalım!

“ Ben hem iyi hem de iflah olmaz bir Beykozluyum. Beykoz’ u çok seviyorum. Bütün hikayem Beykoz da başladı, Beykoz da devam ediyor, devam da edecektir. Benim mezar yerimde Beykoz’ dadır. Burayı sevelim, koruyalım ama asla mikro milliyetçilik yapmayalım. Bunu yaptığımızda kenti öldürür ve yozlaştırırız. Bu şu demek, geldiğimiz yeri unutmayalım ama yaşadığımız yeri de önemseyelim. Biz Beykoz’da yaşıyoruz ve Beykozlu olmaya çalışalım.” şeklinde konuştu.

Birilerinin yaptığı gibi Beykoz’da yıkım asla yapmadık!

“Bugün Karlıtepe’ de toplantı yapmamın sebebi, Karlıtepe Beykoz’ da yaşayan halkın özetidir. İnsanlık onuru olan çok dik duran insanların yaşadığı yerdir. Biz aynı bayrağın altında şerefle yaşayan herkesi severiz. Karlıtepe, mikro milliyetçilik yapmadı sadece Beykozlu’ luk yaptı. Bu sebeple burada toplanılmasını istedim. Beykoz, hiç kimsenin değil, mutlaka Beykozlu’ nun olacaktır. Beykozlu’ lar her şeye inat Beykoz’dan gitmeyecektir. Biz kimsenin burnunu kanatmadık. Birilerinin yaptığı gibi Beykoz’da yıkım asla yapmadık. Biz Beykoz’ u koruduk çünkü, burada yaşayan herkesle bir hikayem var. “ dedi.

Herkes gibi benimde hatalarım oldu!

“ Şair Ahmet Arif’ in, terk etmedi sevdan beni dediği gibi Beykoz’ un sevdası beni terk etmedi. Beykoz’ dan asla ayrılmadım, ayrılamadım. Aday olurum ya da olmam. Ben Ak Partiliyim. Beykoz’ un hayrı için, aday olanın arkasından o yürüse bile ben koşarım. Biz belli siyasi ve misyonun insanlarıyız. Herkes gibi benimde hatalarım oldu. Bundan sonra daha şeffaf bir belediyecilik yapmamız gerekir. Daha yerinde referandumcu bir yaklaşımımız olması lazım. Hatalarımızdan ders alıp bölgemizdeki muhtarlarla ve bölgeleri yaşatma dernekleriyle iş birliği yaparak daha koordineli hareket etmemiz gerekir.”  diye belirtti.

İnsanlar her şeyi affediyor fakat, adam yerine konmamayı affetmiyor!

“ Köylerimizi de önemsemek gerekir. Ben zaman zaman köylere gidiyorum. Köylülerin hep şikayeti şu, bizi ihmal ediyorsunuz. Yani insanlar her şeyi affediyor fakat, adam yerine konmamayı affetmiyor.  Her insanın bir önemi vardır. Beykoz’ un sorunları say deyince benim torun bile sayıyor: İşsizlik,imar, mülkiyet… Bunlar Beykoz klasiği olmaz. Ama bunu birisi çözüyorum diyorsa, doğru söylemez. Çünkü, bunlar süreçle çözülecek şeylerdir. ” şeklinde düşüncelerini aktardı.

Muharrem Ergül: Beykoz sevdası beni terk etmedi!
Bizi Takip Edin