Muhtarlar Ümraniye'de toplandı!

İstanbul Muhtarlar Federasyonu'nun düzenlediği aylık olağan toplantısının ev sahipliğini bu kez Ümraniye Belediyesi yaptı.

İstanbul Muhtarlar Federasyonu, birlik ve beraberliğini koruyarak her ay düzenli olarak toplanmaya devam ediyor.

Federasyonu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Muhtarlar Federasyonu’nun düzenlediği aylık olağan toplantısının ev sahipliğini bu kez Ümraniye Belediyesi yaptı.

İstanbul Muhtarlar Federasyonu, birlik ve beraberliğini koruyarak her ay düzenli olarak toplanmaya devam ediyor.

Federasyonun bu kez de toplantısına Ümraniye Belediyesi ev sahipliğini yaptı. İstanbul Muhtarlar Federasyonu yönetiminde olan Beykoz Kavacık Mahalle Muhtarı Yusuf Kesici’nin daveti üzerine katıldığımız toplantıya; Beykoz’dan Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu, Çiğdem Mahalle Muhtarı Murat Erdal ve Elmalı Mahalle Muhtarı Basri Canoğlu katılırken, Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta, Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye AK Parti İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu da toplantıya katılan önemli isimler oldu.

İstanbul’un tüm mahalle muhtarlarının yer aldığı toplantıda Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta, amaçlarının muhtarları tek çatı altıda toplayarak haklarını korumak olduğunu belirtti. Muhtarların demokrasinin temel taşı olduğunu vurgulayan Delibalta, muhtarların hak ettiği konuma gelmesi için gereken tüm çabayı beraberlik içerisinde sarf edeceklerini söyledi.

Delibalta’nın konuşmasının sonrasında sözü alan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can da muhtarlara tüm belediyelerin gereken önemi vermesi gerektiğinin altı çizerek; “Keşke kanunlar elverse de belediye ve muhtarlık iç içe giren bir kurum olsa diye bir temennim var. Bunu yürekten isteyen birisiyim. Sadece muhtarlarımızın imkanlarının geliştirilmesi noktasında değil, Türkiye’de bir çok ilk Ümraniye Belediyesi’nin eseridir. Vatandaşla muhtarlar arasında para ilişkisi olmaması lazım. Bu işin zaruretinin kaldırılmasına inananlardanım.  5393 sayılı yasa, devletimizin belediyelerimize vermiş olduğu yetki ile belediyelerimizin kaçak yollarla ya da yoruma açık yollarla bu işi çözmesi yerine kanun yollarıyla bunu çözmenin yollarını aramış. İlk meclis kararı alan ve bunu uygulayan bir belediyeyiz. Yine bütün muhtarlarımızın binalarını yapan ve muhtarlarımıza sigortalı sekreter tayin eden bir belediyeyiz. Muhtarlarımızın diğer ihtiyaçlarını da gidermeye çalışan bir belediyeyiz. Niyetimiz, hayır. Allah daha güzel şeyleri yapmayı nasip etsin” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Federasyon Başkanı Kadir Delibalta, muhtarlar adına yaptığı çalışmalardan ve desteklerden ötürü Başkan Hasan Can’a teşekkür plaketi takdim etti.

Tüm İstanbul muhtarları bir arada objektiflere poz vermeyi de ihmal etmedi.

Muhtarlar Ümraniye'de toplandı!
Bizi Takip Edin