Muhtarlara verilen aylık ödenek arttırıldı!

Beykoz Belediye Meclisi, muhtarlara aylık olarak verilen 350 TL'lik ödeneğin 500 TL'ye çıkarılması oy birliğiyle kabul edildi.

Beykoz Belediye Meclisi vatandaşın ilk başvuru kapısı olan muhtarlara desteğin artırılmasına yönelik karar…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Meclisi, muhtarlara aylık olarak verilen 350 TL’lik ödeneğin 500 TL’ye çıkarılması oy birliğiyle kabul edildi.

Beykoz Belediye Meclisi vatandaşın ilk başvuru kapısı olan muhtarlara desteğin artırılmasına yönelik karar aldı. Mayıs ayının son olağan meclis toplantısında belediye tarafından muhtarlıkların, telefon, doğalgaz, internet faturaları ve diğer giderlerini karşılamaları için verilen ödenek 350 TL’den 500 TL’ye çıkarıldı. 

45 muhtarlık bulunuyor

Meclisi yöneten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, muhtarlık sayısı ve gelir göz önüne alındığında İstanbul’un diğer ilçelerine göre iyi düzeyde bir katkı sunduklarını ifade etti.

Başkan Çelikbilek: “45 muhtarımızla koordineli bir çalışma yürütüyor, düzenli toplantılarda bir araya geliyoruz. Muhtarlıklara her daim önem ve destek verdik. Güzel bir Beykoz için aldığımız kararın vatandaş memnuniyeti ve hizmetlere olumlu yansıyacağını düşünüyorum.”dedi.  

Mayıs ayının son meclis toplantısında,  Atık Yönetimi İhalesi hakkındaki Plan ve Bütçe-Hukuk Komisyonu Raporu ve 2013 mali yılı kesin hesabı hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu oy birliğiyle, Belediyenin 2015 yılı yatırım programı hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu da oy çokluğuyla karara bağlandı.

Muhtarlara verilen aylık ödenek arttırıldı!
Bizi Takip Edin