Muhtarları şaşırtan aza sorunu gündeme oturdu!

İlk olarak Beykoz Güncel Haber'in gündeme getirdiği bazı muhtarların azaları silenerek yerine yedek sıradan aza yazılması gündeme oturdu.

Türkiye'nin bazı illerinde belediye başkanlığı sonucu tartışılırken, Beykoz'da ise şaşırtan bir gelişme yaşandı..

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlk olarak Beykoz Güncel Haber’in gündeme getirdiği bazı muhtarların azaları silenerek yerine yedek sıradan aza yazılması gündeme oturdu.

Türkiye’nin bazı illerinde belediye başkanlığı sonucu tartışılırken, Beykoz’da ise şaşırtan bir gelişme yaşandı. İlçe Seçim Kurulu’na giderek yetki belgelerini alan bazı mahalle muhtarları o an ilginç bir gelişmeye tanık oldu. İlk olarak Beykoz Güncel Haber’in gündeme getirdiği bazı muhtarların azaları silenerek yerine yedek sıradan aza yazılması Beykoz gündemine oturdu.

Muhtarlar Dernek Başkanı konudan bihaber

Mazbatalarını almak için İlçe Seçim Kurulu’na giden muhtarların karşılaştığı aza sorununu Beykoz Muhtarlar Dernek Başkanı Sefik Yavuzyılmaz’a sorduğumuzda fazla bilgisi olmadığını, beklediğini söylemesi şaşırttı.

Erdal; Sandık görevlilerinin dikkatsizliği

Bu durumla karşılaşan muhtarlarımızdan biriside Çiğdem Mahallesi Muhtarı Murat Erdal oldu. Erdal, gazetemize yapmış olduğu açıklamada durumu şaşkınlıkla karşıladığını ifade etti.

Muhtarların azalarında yaşanan bu sorunun tamamen sandık görevlilerinin dikkatsizliği sonucu olduğunu belirten Erdal, “Muhtarlıkla ilgili bu tür yanlışlık yapılıyorsa siyasi parti seçimlerinde nasıl hatalar yapılmıştır kimbilir!” diyerek durumu sitemkar bir dille eleştirdi.

Erdal: “Bu sorunu sadece ben değil bazı muhtar arkadaşlarımda yaşıyor. Bu sorun nasıl çözülür bilemiyorum. İtirazımızı İlçe Seçim Kurulu’na yaptık fakat itiraz süresinin geçmesinden ötürü herhangi bir düzeltme yapamayacaklarını söylediler.  Çok değişik bir olay ve nasıl böyle bir hata yapıldı anlam veremiyorum. Geç fark ettik. Sonuçlarda muhtar ve azaları farklı oy almış. Tek bir harf hatasından kaynaklanan sorun gerçekten çok ilginç” değerlendirmesinde bulundu.

İlçe Seçim Kurulu; Yapabilecek bir şey yok

Muhtarlarımızın bu sorununu bizde İlçe Seçim Kurulu yetkililerine tekrar taşıyarak durumu aydınlatmalarını istedik. İlçe Seçim Kurulu yetkilileri, itiraz süresi içerisinde yapılan her sorunu çözüme ulaştırdıklarını söyledi. Harf hatalarından kaynaklanan bu tür sorunları maddi hata olarak gördüklerini ve itiraz süresincede düzelttiklerini ifade ettiler. Yetkililer: “Bu bizim suçumuz değil. Sandık görevlilerinin bir ismi tek bir harf hatası yüzünden yazmaları sonucu yaşandı. Yani Mehmet yerine Memet yazılınca sistem iki farklı kişi gibi algılıyor ve oyları bölüyor. İtiraz süresini geçirenler içinse yapabilecek bir şey yok” şeklinde açıklama yaptı.

Muhtarları şaşırtan aza sorunu gündeme oturdu!
Bizi Takip Edin