Muhtarlarlar Cavit Gül geleneğini devam ettirdi!

Beykoz Muhtarlar Derneği olağan kongresinde Alibahadır Muhtarı Cavit Gül 25 oyla yeniden başkanlığa seçildi.

Beykoz Muhtarlar Derneği olağan kongresi İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesislerinde yapıldı. 38 muhtarın oy kullandığı seçimde, Cavit Gül…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Muhtarlar Derneği olağan kongresinde Alibahadır Muhtarı Cavit Gül 25 oyla yeniden başkanlığa seçildi.

Beykoz Muhtarlar Derneği olağan kongresi İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesislerinde yapıldı. 38 muhtarın oy kullandığı seçimde, Cavit Gül 25 oyla yeniden başkanlığa seçildi.

Alibahadır Köy Muhtarı Cavit Gül, Kavacık Mahalle Muhtarı Yusuf Kesici ve Akbaba Köyü Muhtarı Yüksel Kılıç’ın ilk etapta aday olarak açıklanan kongrede, Akbaba Köyü Muhtarı Yüksel Kılıç muhtarlar arasında birlik ve beraberliğin pekişmesi adına adaylıktan çekildiğini ilan etti. 

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde sabah kahvaltısı ile başlayan seçime siyasiler ilgi gösterdi. CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi, MHP İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu, MHP Kastamonu Milletvekili Emin Sarı, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, MHP İlçe Başkanı Ali Emanet, SP İlçe Başkanı Burhan Öz, BBP İlçe Başkanı Mustafa Bağcılar, Meclis üyeleri, STK ve dernek temsilcileri hazır bulundu.

 Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkanı Hüseyin Özkan, Ahmet Okumuş ve Murat Erdal’dan oluşan divan heyeti oluşturularak Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından seçime geçildi.

Gümüşsuyu MIuhtarı Ahmet Soylu tarafından faaliyet raporunun okunmasının ardından  konuşmalara geçildi.

Akif Hamzaçebi ,Tuncel Kurtiz’in cenazesi sebebiyle erken ayrılmak zorunda kaldığı için konuşmasını erken yaparken ‘”2011 yılından önce sık sık gelmeye başladığım Beykoz’da,muhtarlarımız çok önemli yer tutuyorlar. Muhtarlar Birliği yasası kısa zamanda çıkmasını temenni ediyorum. Bu seçimin Beykoz’a hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Murat Başesgioğlu,”Muhtarlık, Türkiye’nin çok köklü birimidir. Vatandaşın, devlete açılan kapısıdır. Bir güven sembolüdür. Vatandaşın, özel hayatını açtığı bir müessesedir. Muhtarlarımızın esas istediği, oy almış olduğu vatandaşın hakkını savunmaktır. 2B için korkmadan seslerini tüm Türkiye’ye duyurdular. Biz, muhtarların yanında olacağız. Büyükşehir yasası olumlu mu olumsuz mu? Bunu test etmek için Beykoz’a bakmak gerek. Bu yasa ile köylerin tüzel kişiliği kalktı. Köyde yaşayan insan, vergi verecek ve su faturası ödeyecek. Önümüzde ki süreçte dikkat edelim. Birlik beraberlik içinde olalım” dedi.

Tokatköy Muhtarı Erkan Atagün söz alırken “Tek bir liste ve güçlü bir birlik yapmamız gerekiyor. 3 ayrı liste var. Biz birlik dedikçe siz ayrılık yaşıyorsunuz.Muhtarlar birliği yasası çıkar inşallah.Kimse bizi adam yerine koymuyor.Siyasiler size mi soracağız diyor.Bu yasa ile özlük haklarımız iyileşecek.”

Yüksel Kılıç seçim konuşmasında birlik ve beraberlik olması gerektiğini, her seçimde Cavit Gül veya Yüksel Kılıç’ın değil yeni yüzler görmek gerektiğini söyledi. “Tek aday, tek proje olsun. Bu seçimin hayırlı olmasını diliyorum. Ben, Beykoz’a hizmet için varım. Biz seçime ölü girip, diri çıkıyoruz. Olağanüstü karar alıp seçim yapalım. Muhtar arkadaşlarımızın başının dik olması için tüzük yapalım. Arkamızda Beykoz halkı var.

Yusuf Kesici yapmış olduğu konuşmasında ‘Kavacık ta Beykoz Muhtarlarına liderlik ve önderlik yapmak için ön plana çıktım.Kongre öncesi 45 muhtarımızı gezdim. Bana muhtarlarımız şu öneride bulundu ,tek istediğimiz muhtarlarımız bölünmesin dediler.  Fakat seçime günler kala bana bu çağrıyı yapan muhtarım aday oldu ve üç liste oldu.’

Cavit Gül’e çağrı yapan Yusuf Kesici “Cavit Başkanım ,siz daha önce başkanlık yaptınız. Artık bırakında bizlerde yapalım demiştim.Sizler çekilin ve bana destek olun yakışanı da budur. Ben geçen seçimlerde çıktığım zaman tecrübem olmadığını söylediler.5 seneye yaklaşan tecrübem var artık.Muhtarlığı da iyi yaptığımı düşünüyorum ve sizden oylarınızı bekliyorum.’

Seçim öncesi Yüksel Kılıç birlik ve beraberlik için seçimden çekildiğini söyledi. Gizli oy açık tasnif şeklinde yapılan oylama sonucunda Cavit Gül 25 oyla yeniden başkan seçildi. 12 oy Yusuf Kesici’nin olurken, 1 oy geçersiz sayıldı.

Cavit Gül : Birlik içerisinde olalım

Yeniden göreve seçilen Cavit Gül yapmış olduğu konuşmasında “Her şey ortada. Önümüzde yerel seçimler var. Muhtarlarımızın imkanları olmadığı halde görevlerini sürdürdükleri için onlara teşekkür ediyorum. Türkiye’de Muhtarlar Birliği yasası çıkmalı. Büyük fedakarlıklarla bugüne geldik. İstanbul’da 4-5 tane muhtarlar derneği var. Biz burada birbirimizi eleştirmek yerine, birbirimize sahip çıkmalıyız. 45 muhtarla gece gündüz demeden çalışmalar yapacağız. Telefonlarımız açık, çekinmeden ve rahat bir şekilde bizlere ulaşabilirsiniz.’dedi.

Cavit Gül’ün listesi :

Asil Üyeler:

Cavit Gül

Şevik Yavuzyılmaz

Hasan Ata

Fahrettin Akhan

Muammer Aydınoğlu

Yedek Üyeler:

Cemal Erdoğan

Salih Belen

Erdal Taran

H. İbrahim Kepoğlu

Ahmet Soylu

Denetleme Kurulu

Asil Üyeler :

Osman Bakoğlu

Murat Erdal

Yüksel Türkyılmaz

Yedek Üyeler :

Zeki Bülbül

Nurettin Sarıçiçek

Yakup Kaya

 

 

Muhtarlarlar Cavit Gül geleneğini devam ettirdi!
Bizi Takip Edin