Murat Aydın hayalini kurduğu Beykoz projelerini tanıttı

Cumhur İttifakı Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın hayalini kurduğu Beykoz projelerini muhteşem bir toplantı ile tanıttı.

AK Parti ve MHP'den oluşan Cumhur İttifakı, Beykoz'da düzenlediği proje tanıtım toplantısıyla adeta seçimin…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhur İttifakı Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın hayalini kurduğu Beykoz projelerini muhteşem bir toplantı ile tanıttı.

AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı, Beykoz’da düzenlediği proje tanıtım toplantısıyla adeta seçimin sonucunu ilan etti. AK Parti ve MHP’lilerin sığmadığı R. Şahin Köktürk Spor Salonu tarihi bir gece daha yaşandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Milletvekilleri Erol Kaya, Mustafa Ataş, Mihrimah Belma Satır,  Müşerref Pervin Tuba Durgut, ve Hasan Turan ile AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman’ın da katıldığı toplantıda izdiham yaşandı.

Cumhur İttifakı Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, Recep Şahin Köktürk Spor Salonunda Beykoz Projelerini anlatırken gördüğü ilgiden bir hayli memnun kaldı.

‘Beykoz Tek Yürek’

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın sözleri sık sık ‘Beykoz seninle Gurur Duyuyor’ tezahüratlarıyla kesildi. Dilmaç konuşmasında, AK Parti’nin birlik beraberlik içinde kenetlendiğini ve bu birlik berberliğin 31 Mart akşamında meyvesini vereceğini söyledi.

Dilmaç’ın konuşması içinde sık sık kullanmak zorunda olduğu ‘Beykoz’ kelimesini duyan gençler, Dilmaç’a ‘tek yürek’ diye yanıt verdi. Teşkilatın coşkusu ve yoğun katılımdan oldukça memnun kaldığı gözlenen Hanefi Dilmaç, Murat Aydın’la Beykoz’u daha ileri taşıyacaklarını inandıklarını belirtti.

Oğuzhan Karaman’dan Bozkurt işareti

MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman konuşmasına başlarken, tribünlerden ‘ Ya Allah Bismillah Allah’u Ekber ‘ sesleri yankılanırken, Karaman bu gruba Bozkurt işareti ile karşılık verdi.

‘İstanbul’u şer odaklarına teslim etmeyeceğiz’

Programda MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman’ın ardından konuşan MHP İl Başkanı Birol Gür’de Beykoz’da Murat Aydın’ı, İstanbul’da ise Binali Yıldırım’ı destekleyeceklerine vurgu yaptığı konuşmasında, kutlu bir şehir olan İstanbul’u asla şer odaklarına teslim etmeyeceklerini belirtti.

‘Beykoz’da AK Parti’nin Zaferleri bitmeyecek’

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise 2004 yılında Muharrem Ergül ile Beykoz’da kazanmış oldukları zaferlerin bitmemesi için kendi dönmelerinde de canla başla çalıştıklarını ifade ederek, ‘inanıyorum ki, 31 Mart Seçimleri’nde de aynı zaferi bir kez daha yaşayacak ve ondan sonrasında da devamını getireceğiz inşallah’ dedi.

“Beykoz halkının destekle Murat Aydın’ı Başkan yapacağız”

Proje tanıtım toplantısında konuşan bir diğer isim de AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak olduŞenocak, “Beykoz halkının vereceği destekle 31 Mart akşamı Murat Aydın’ı Beykoz’a başkan yapacağız. Bu süreçte ruhunu ortaya koyduğumuz Cumhur İttifakı ile birlikte, Allah’ın izniyle her türlü kumpas ve ayak oyunlarına bir kere daha rest çekeceğiz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından  vatandaşlığına geçerek Beykoz’da ikamet etmeye başlayan Dombıra Parçası ile tanınan Arslanbek Sultanbekov da kısa bir konser verdi. Sultanbekov, Tribünlerden gelen yoğun istek üzerine  ‘Dombıra’ parçasını iki kez tekrar okumak zorunda kaldı.

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın ise İl Genel Meclis Üyeliği ile başlayıp 4 dönem Belediye Başkanlığı ile yakaladığı çeyrek asırlık deneyim ve tecrübesi ile Beykoz’da Profesyonel bir ekip ile ciddi projeler yapma niyetinde olduğunu söyledi. Aydın, Beykoz’un Allah’ın bahşettiği çok güzel bir yer olduğuna vurdu da yaptığı konuşmasında, yepyeni bir dönemin başlangıcında olduklarını dile getirdi.

‘Bugün Beykoz için yeni hayalleri gerçekleştirmek için huzurlarınızdayım.

Hayatım boyunca, yeni şeyler söylemenin ve yeni şeyler yapmanın heyecanıyla insanın gönlüne değecek, şehri güzelleştirecek çalışmaların içinde oldum. İnanç ve kararlılıkla gece gündüz insanımızın mutluluğu için çalıştım.’ diye konuşan Murat Aydın, ‘liseyi okumak için Giresun’un Bozat köyünden İstanbul’a doğru yola çıktığımda duyduğum heyecan ne ise, bugün de Beykoz’a hizmet yolculuğuna çıkarken aynı heyecanı hissediyorum.’ ifadelerini kullandı.

Beykoz’un 45 mahallesinin ismini sayarak konuşmasına devam eden Murat Aydın şunları söyledi: ‘İstanbul’un incisi bu güzel ilçeye hizmet etmek, hayatımda yeni bir dönemin başlangıcı olacak.

25 yıllık yerel yönetim tecrübem ve AK Parti’nin her dem yeniliği arayan, insanımızın mutluluğunu esas alan, çağın ilerisinde çözümler üreten yerel yönetim vizyonunun bir parçası olarak, Beykoz’a hizmet için sizlerleyim. Amacımız insanımızın refah ve mutluluğu Beykoz’un tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerini koruyup geliştirerek, bütünüyle örnek bir ilçe oluşturmanın gayreti içerisinde olacağız.

Şimdi sokak sokak, cadde cadde Beykoz’la kucaklaşma vakti. Yapılacak yerel seçimlerin başta Beykoz’umuzda olmak üzere; ülkemizde bir demokrasi şöleni havasında gerçekleşmesini ve milletimiz için hayırlı olmasını temenni ederim.’

Daha sonra projelerini anlatan Murat Aydın, görsel desteklerle Beykoz için hazırladığı sunumu partililerle paylaştı:

İMAR ÇÖZÜMLERİ

Yapılacak olan proje ve çalışmalarla Beykoz’umuzun imar sorunlarının giderilmesi amaçlanmaktadır.

Beykozlu hemşerilerimizin kendi evlerini yeniden yapabilmesinin önü açılarak, yerinde dönüşümün gerçekleşmesi amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda Beykozlu vatandaşlarımızın mülklerini satmadan Beykoz’da yaşamlarına devam etmeleri amaçlanmaktadır.

ULAŞIM ve ALTYAPI ÇÖZÜMLERİ

Beykoz’un kentsel ulaşım ağlarına entegrasyonu sağlanarak, erişilebilirliğinin arttırılması ve özellikle işe gidiş ve çıkış saatlerinde meydana gelen yoğun trafiğin önüne geçilebilmesi amacıyla ulaşımda; tarihi ve doğal yapının korunması ilkesi göz önünde bulundurularak yeni adımlar atılacak. Yeni dönemde yapımına başlanacak Beykoz Metrosu ile aktarma merkezi konumuna gelen Üsküdar’a ulaşım, vatandaşlarımız için kolay bir hale getirilecek. Beykoz’a değer katacak olan metro sistemi ile Anadolu Yakası’nda Gebze’ye Avrupa Yakası’nda Halkalı’ya bağlanan bir ulaşım ağı Beykoz’a kazandırılacak.

OTOPARK PROJELERİ

Beykoz’da araç park sorununu çözüme kavuşturmak, vatandaşlarımızın araç park alanı problemlerini ortadan kaldırmak adına; yeni kurulacak tesislerimizde oluşturulacak yer altı otoparklarının yanı sıra araç yoğunluğu bulunan bölgelerde yeni otoparklar yapılacaktır. İlçemizin araç yoğunluğunun olduğu bölgelere de kullanım alanlarını işgal etmeyecek şekilde açık/kapalı ve katlı otoparklar yapılması planlanmaktadır.

TAM KAPASİTELİ HASTANE

Tepeüstü’nde Beykozlu hemşerilerimizin ihtiyacını duyduğu ve hak ettiği sağlık hizmetini alacağı tam kapasiteli bir hastane yapılacak.  Tüm vatandaşlarımızın rahatça ulaşabileceği bir noktada, teknolojik cihazlarla donatılmış, nitelikli sağlık personellerinin hizmet verdiği, hasta memnuniyetini ön planda tutan, ayakta ve yatan hasta tedavilerinin uygulanacağı, çağdaş hizmet anlayışına sahip, açık ve kapalı otoparkı bulunan, yeni Tepeüstü Hastanesi bu dönemde hizmete açılacaktır.

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE

İlçemizde kurulacak olan Bağımlıkla Mücadele Merkezi’nde her türlü bağımlılıkla aktif mücadele gerçekleştirilecektir. Beykoz’da hizmet veren kurumlarla iş birliği yapılarak; tespitler, eğitimler, spor ve rehabilite hizmetleriyle tüm bağımlılık türlerinin önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.

SOKAK HAYVANLARI ÇÖZÜMLERİMİZ

İnsanımızın güvenliği düşünülerek, sahipsiz sokak hayvanlarının bakım ve rehabilitasyon işlemleri yapılarak, yaşam refahının arttırılmasına yönelik gerekli tüm çalışmalar gerçekleştirilecektir.

Ayrıca mevcut Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi’nde kapasite artırımı ve fiziki iyileştirmeler yapılarak hayvan dostlarımızın en iyi standartlarda misafir edilmesi sağlanacaktır.

AİLE KADIN DESTEKLEME ve ENGELLİLER MERKEZİ (AKDEM)

Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM), dezavantajlı bireylerin olumsuzluklarını gidermek ve aile yapısına destek olmak amacıyla hizmet verecek bir kurumdur. AKDEM çatısı altında, engelli bireylere yönelik; hidroterapi, duyu bütünleme ve müzik çalışmaları, yaşlılara yönelik evde bakım, nakil gibi onlarca özel hizmet sunulacaktır.

AKDEM bünyesindeki Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 5-15 yaş arası çocuklara ücretsiz ağız ve diş sağlığı hizmeti sunacaktır. Aile ve kadınlara yönelik birçok hizmetin yer alacağı merkezde; ev ekonomisine katkı sağlayacak atölye çalışmalarının yanı sıra aile içi huzuru ve aile sağlığını geliştirecek seminerler düzenlenecek.

AKDEM ile dezavantajların aileden başlayarak ortadan kaldırılmasıyla mutlu ve huzurlu bir toplum amaçlanmaktadır. Aile Eğitim ve Danışmanlık Birimi Sağlık, aile içi iletişimin kuvvetlenmesi ve ebeveyn-çocuk ilişkisi, değerler, haklar gibi pek çok güncel ve doğru bilgiyi halka ulaştırmayı hedeflemektedir. Engelliler Koordinasyon Birimi AKDEM Engelliler Koordinasyon Birimi; herhangi bir nedenle fiziksel, zihinsel veya gelişimsel olarak engellenmiş bireylerin desteklenmesini hedefler.

MİLLET KIRAATHANESİ

Kitap kültürünü yaygınlaştırmak ve okumayı teşvik etmek amacıyla oluşturulacak Millet Kıraathanelerimiz; sessiz, sakin ortamı ve alışılagelmişin dışındaki hizmetleriyle gençlerin ve kitapseverlerin uğrak noktası olacak. Vatandaşlarımız kitap okumanın ve ders çalışmanın keyfine varırken; çay, çorba, kahve gibi sıcak ve soğuk meşrubatların ikramı ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir.

7 gün 24 saat hizmet verecek olan kıraathanemiz lise, üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerden, kitap okumak için uygun alan arayan okurlara ve kaynak bulmakta zorlanan araştırmacılara kadar herkese hitap edecek.

Okuyucular, kıraathaneden birbirinden farklı binlerce kitaptan dilediklerini ödünç olarak alabilecekler. Sınırsız internet hizmetinin sunulduğu kıraathanemizde sadece baskı kitaplar değil; dijital kitaplar, e-yayınlar bulunurken katalog tarama ve bilgilendirme yapılabilecektir.

Millet Kıraathanesine gelen vatandaşlarımızın dinlenme zamanlarını geçirebilecekleri, çay, kahve içerken sohbet edebilecekleri konforlu özelleştirilmiş alanlar da bulunacak. Eğitici seminer, söyleşi, münazara ve bilimsel yarışmaların düzenleneceği, ayrıca kıraathane üyelerinin de etkinliklerinde kullanabileceği konferans salonu da vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak.

BEYKOZ BAHÇESİ

Beykoz’umuzda Türk-Alman Üniversitesi iş birliğinde yeni kurulacak olan enstitü ile Türkiye’nin florasını yansıtacak, pek çok bitki örneklerinin yer alacağı bir bahçe kurulacak. Bu bahçenin içinde yer alacak herbaryum ve tohum bankası ile bitki mirasımız akademik çalışmalarla korunacak.

Ayrıca Marmara Üniversitesi Doğa Bitkileri ve Su Ürünleri Araştırma ve Uygulama Merkezi ile bu alanda ortak çalışmalar yürütülecek. İçerisinde bulunan yürüyüş yolları, doğa parkurları, dinlenme alanlarıyla Beykoz Bahçesi; aynı zamanda vatandaşlarımızın ailece ziyaret edebileceği bir eğlence ve sayfiye yeri olarak da hizmet verecek.

İstanbul’un yeşili en bol yerlerinden biri olan ve doğal dokusundan hiçbir şey kaybetmeyen Beykoz’da içerisinde özel birçok bitki ve ağacın da bulunacağı Beykoz Bahçesi’nin kurulum amaçları;

Halkımızın çeşitli bitki türleri hakkında bilgi edinmesini ve yeni türlerin yetiştirilmesini sağlamak, Biyolojik çeşitliliğinin korunmasına katkıda bulunmak,

İnsanın doğayla bağlarını onarması, güçlendirmesi ve doğada yaşamı deneyimlemesi için mekansal alan sunmak,

Türkiye’ye özgü doğal bitki örtüsünü ve bu iklimde yetişebilen egzotik kökenli bitki ve ağaçları görsel ve bilimsel amaçla sergilemek,

Doğal/sağlıklı yaşam alanındaki proje ve etkinliklere her türlü gönüllü katılım sağlamak,

Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi işbirliğiyle su sporları yapılmasına imkan oluşturmak,

İstanbul/Beykoz doğası üzerine çalışmalar yürütülen araştırmacılara bahçemizi kullanım olanağı sunmak, yapılacak araştırma/geliştirme projelerine destek vermek,

Erken yaşta doğa koruma bilinci oluşturmak amacıyla çocuklara ve gençlere yönelik eğitim çalışmaları gerçekleştirmek.

Öte yandan Murat Aydın’ın  konuşması da gençler tarafından yapılan ‘Seni Başkan Yapacağız’ tezahüratları ile kesildi. Zaman zaman ise partililerin 3 ayrı bölümden yükselen;  ‘Recep, Tayyip, Erdoğan’ koreografisi de coşkuyu zirveye taşıdı.

 

Murat Aydın hayalini kurduğu Beykoz projelerini tanıttı
Bizi Takip Edin