Murat Aydın Tokatköy’de yaşananları bir bir anlattı!

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni’nde yaptığı konuşmada, “CHP, İYİ Parti ve yanındakiler, masadakiler ve masada görünmeyenler buraya dışarıdan insan taşıdılar. Kimin ne yazdığını, kimin ne söylediğini biz çok iyi biliyoruz.” dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni”nde konuştu.

“KELLE KOLTUKTA MÜCADELEYLE İŞE İMZA ATIYORUZ”

Tokatköy’de yaşananları ve süreci tek tek anlatan Başkan Murat Aydın, konuşmasına “Şükürler olsun Rabbim Tokatköy’de yaşayan hemşehrilerimizin önemli bir sorununu çözme noktasında bizleri bu adımı atmayı nasip eyledi. Teşekkür ediyorum, burada oturan Beykozlu kardeşlerime, hemşerilerime. Bu hemşehrilerimizin sayesinde, Bakanımızın inanılmaz sahiplenmesiyle, mesai arkadaşlarımın sahiplenmesiyle, muhtarım kelle koltuktaki mücadelesiyle burada anlamlı bir işe hep birlikte imza atıyoruz.” sözleri ile başladı.

Murat Aydın

MURAT AYDIN: “İLK MADDE BEYKOZ OLMUŞTUR”

Aydın, “Genel Müdürlerim, Bakan Yardımcılarım günlerini, aylarını verdiler. Onlar Türkiye ile ilgili çalışıyorlar ama gündemlerinin hep ilk maddesinde Beykoz olmuştur. Buradaki Genel Müdürlerimiz, TOKİ’miz, EMLAK GYO, Belediye başkan yardımcıları ve müdürleri gibi çalıştılar. Bütün birimlerimiz çok yoğun bir gayretin içerisinde oldular. Ben teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni

“KİPTAŞ’I ARA Kİ BULASIN”

Başkan Murat Aydın, konuşmasına şöyle devam etti:

“Şimdi burada ne yapılıyor? Biz ne yapmak istiyoruz? Buradaki hemşehrilerimiz bir kentsel dönüşüm çalışması yapılsın diye bir talebi ortaya koymuşlar. Ne zaman? Yaklaşık 10 yıl önce. Ve bu süreç başlamış. Bir teşekkürü de yaklaşık 3 yıl önce merhum olan Yücel Çelikbilek ağabeyimize ediyorum. O başlattı. Ne yapılmak isteniyor? 83 metrekarelik kamuya ait arazi var. Üzerinde 662 tane bağımsız birim ve burada oturan 3 bin hemşehrimiz var. Deprem olduğunda inanın dokunsanız gidecek konutlar. Afet referanslı kentsel dönüşüm çalışması yapılmak isteniyor. KİPTAŞ ve Beykoz Belediyesi birlikte bir çalışma yapacaktı. KİPTAŞ, 2019 seçimlerden sonra sessiz kaldı, yok oldu. Zaten biz İstanbul’da eski KİPTAŞ’ı arıyoruz. Ara ki bulasın.”

Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni

“4 MİLYARI HEMŞEHRİLERİMİZE TAKDİM ETTİNİZ”

Bu süreçten sonra Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının bu konuyu sahiplendiğini belirten Murat Aydın, “Devlet olarak yaklaşık 4 milyar lirayı, eski parayla 4 katrilyonu hemşehrilerimize takdim etmiş oldunuz. 4 katrilyondan vazgeçtiğiniz ve buradaki sorunu gideriyorsunuz. En önemlisi de deprem olduğunda buradaki binalar yıkılacak ve biz altında kalacağız. İşte bizim can güvenliğimizi sağlamış oluyorsunuz. Çok çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Tokatköy Kentsel Dönüşüm

“DAHA GÜZEL ORTAMLARDA YAŞAMALARINI ARZU EDİYORUZ”

Tokatköy Kentsel Dönüşüm Ofisi’nin açılmasıyla hemşehrilerle bir araya gelindiğini kaydeden Aydın, “Konuşuldu, anlaşıldı. Zaman zaman tartışmalar oldu. Onlar bizim her şeyimiz, baş tacımız. Biz onların daha güzel ortamlarda yaşamasını arzu ediyoruz. Arzu ediyoruz ki, onların torunları, nesilleri anne babalarına ‘Bize böyle güzel yeri bıraktınız’ diye dua etsinler. Çünkü o duadan bize de bir şeylerin geleceğine inanıyoruz.”

Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni

“BU GÜZELLİĞİ ENGELLEMEK İSTEYENLER OLDU”

Başkan Murat Aydın, “Bu güzelliği engellemek isteyenler oldu. Aziz milletimizin ve Beykozlu hemşehrilerimizin bu durumu bilmesi gerekiyor. Yüzde 9’luk hemşehrilerimiz biz bu projede yokuz dediler. Diyebilir, düşünebilir. Ama bu ülkeyi yönetenler, bu kenti yönetenler, iktidar olma iddiasında olanlar, ana muhalefet olanlar, yavru muhalefet olanlar, şunlar bunlar… Siz bilmiyor musunuz burada ne yapıldığını? Anlatmadık mı size? İlgili siyaset partilerinin ilçe başkanlarına, meclis üyelerine, bizzat ben ve arkadaşlarım hep anlattık.” diye belirtti.

“İBB ÇUBUKLU’DA DÖNÜŞÜME BAŞLARSA BİZ DESTEKLEYECEĞİZ”

İBB’nin sorumluluğundaki Çubuklu Kentsel Dönüşüm Projesine değinen Başkan Murat Aydın, “Bizler de sizinle beraber olalım, bu projenin güzelliklerini anlatalım. İkna olmayanlar varsa, ikna edelim. Bu projenin olumlu taraflarını anlatalım. Biz size yardımcı olalım diyoruz. Bunu da yapıyoruz. Eğer başlarlarsa, adım atarlarsa Beykoz olarak desteklemeye devam edeceğiz.”  ifadelerini kullandı.

Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni

“BİRÇOK ÖRGÜTÜ YANLARINA ALDILAR”

Muhalefetin Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi’ne karşı olduklarını vurgulayarak, “Sadece kendileri değil illegal örgütlerinden FETÖ’süne ve DHKP-C’sine kadar birçok örgütü yanlarına aldı. Buradaki yüzde 9’luk kardeşimiz, hemşehrimiz yanlış anlamış olabilir, yanlış değerlendirmiş olabilir hakkıdır. Ya da biz eksik yaptık. İyi anlatamadık, biz bunu da yapmış olabiliriz.”  diye konuştu.

Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni

“BURAYA DIŞARIDAN İNSAN TAŞIDILAR”

Bölgede yaşan 3 bin vatandaşın bir deprem olduğunda binaların altında kalacağını ifade eden Aydın, “Yıkılırken gördük. Üfleseniz gidecek yerler. İşte maalesef CHP, İYİ Parti ve yanındakiler, masadakiler ve masada görünmeyenler buraya dışarıdan insan taşıdılar. Bilin sevgili hemşehrilerim. Devlette kayıtları var kimin ne yazdığını, kimin ne söylediğini biz çok iyi biliyoruz.” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ ÇAYIRI BİR AN ÖNCE GÜZELLEŞTİRİN DEDİ”

Tarihi Beykoz Çayırı Millet Bahçesi Projesi’ne de değinen Murat Aydın, “Orada da kıyameti koparacaklar. Cumhurbaşkanımızı Beykoz’a davet ettim. O çayır güzel olacak. Hemşehrilerim gece gündüz orada rahatlıkla spor yapabilecek. O çayırda herkes koşuşturup eşiyle çocuğuyla istediğini yapabilecek. Onu sağlamazsanız gelmiyorum, orayı bir an önce yapın güzelleştirin dedi. Mevcut çayır duruyor. Onun iki katı kadar yanındaki salaş yerler düzenlenecek ona da karşı çıkıyorlar. Ama biz kameraları koyduk. Bir senedir kameralar canlı yayın yapıyor çayırda. Gelişmeleri hem Beykoz görecek hem İstanbul hem de tüm Türkiye görecek. Ve burasıda Beykozlu ve İstanbullu hemşehrilerimin rahatlıkla yararlanabileceği bir alan olacak sizlerin sahiplenmesiyle. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı olmasa, bakanımızın ve ekibinin o müthiş sahiplenmesi olmasa biz hiçbir şey yapamayız, bunu bilin.” diye vurguladı.

Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni

“SAĞLIK VE SIHHATLE TAPULARINA KAVUŞACAKLAR”

Beykoz Spor Ormanı’ndan bahseden Aydın, “Türkiye’nin en anlamlı, farklı, dünyada olmayan bir projesi daha bakanlığımız ile birlikte Beykoz’da gerçekleştirildi. Diğer kısmı ile ilgili de adım atılıyor. Bisiklet ve diğer branşlarla ilgili orada müthiş çalışmaları bakanlığımız ile beraber yapıyoruz. Bu destekleri için Sayın Bakanıma ve ekibine ediyorum.” diyerek konuşmasını  “En büyük teşekkürüm da kentsel dönüşüm alanında bir an önce sabırsızlıkla binaların yapılmasını bekleyen hemşehrilerime. O kadar fırtınalı geçirdik ki. Ama bizi burada davullarla, zurnalarla, alkışlarla karşıladılar. Kendilerine canı gönülden teşekkür ediyorum. İnşallah sağlıkla ve sıhhatle tapularına da kavuşmuş olacaklar.” ifadeleriyle sonlandırdı.

.

.

Murat Aydın Tokatköy’de yaşananları bir bir anlattı!
Bizi Takip Edin