Murat Başkan Beykoz için neler yapabilir?

Ak Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın çalışmalarına başladı. Ak Parti İlçe Teşkilatı ile tanışma ve istişare toplantılarını devam ettiriyor. Aynı zamanda Beykoz Belediyesini de ziyaret ederek çalışmalar hakkında…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ak Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın çalışmalarına başladı. Ak Parti İlçe Teşkilatı ile tanışma ve istişare toplantılarını devam ettiriyor. Aynı zamanda Beykoz Belediyesini de ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Cumhur İttifakı kapsamında MHP İlçe Başkanlığını ziyaret etmesi göz doldurdu.

Sayın Murat Aydın’ı yakından takip ederken genel hatlarıyla bildiğim Zeytinburnu Belediyesi ve Sayın Murat Aydın hakkında gazetemiz Beykoz Güncel tarafından “Murat Aydın neden Beykoz adayı gösterildi?” başlıklı haberi sonrasında sizin için biraz daha araştırma yapmaya çalıştım.

Öncelikle daha ilk belediye başkanı olduğunda işe nereden başladığını merak ettim. İnternette ta ilk yıllarındaki bir konuşmasına denk geldim. Murat Başkan “ilk iş olarak insanların CHP zihniyetinden teslim aldığım Zeytinburnu’nda yaşamaktan mutlu olup olmadıklarını araştırmakla işe başladım” diyor.

Araştırmanın sonucunda memnuniyet oranının %33 olduğunu tespit etmiş. 20 yıllık başkanlığının sonucunda bugün ise bu oran %80 seviyesinde.

Ne kadar güzel değil mi? Başkanı olduğu ilçede her şeyden önce insanların mutluluğunu önemsiyor.

Murat Başkan hayatın her alanına ve her yaştan insanın hayatına dokunmuş.

Park ve oyun alanları ile çocukların, bünyelerinde pek çok etkinlik, proje ve faaliyet alanı bulunan “Bilgi Evleri” ve “ZEYGEM; Zeytinburnu Gençlik Merkezi” ile 8 yaşından itibaren gençlerin, “AKDEM; Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi” ile toplumun temel taşı aileye ulaştığını görüyorsunuz.

700 çeşit bitkinin koruma altına alındığı “ZTBB; Tıbbi Bitkiler Bahçesi” ve 19.sunu gerçekleştirdiği “Geleneksel Tıp Festivali”..

“ZEYBİS; Bisikletli Trafik Devrimi” ile sağlıklı, trafiksiz ve samimi bir kent..

“ZEYKOM; Zeytinburnu Yerel Kalkınma ve AB İlişkiler Koordinasyon Merkezi” ile “Mesleğimi Seçiyorum” ve “Bebek Dostu Kent” projeleri başta olmak üzere herkesin kendisine dair bir şeyler bulabileceği müthiş bir koordinasyon..

İçerisinde 3.500 m2 gölet, yürüyüş yolları, egzersiz alanları, koşu parkuru, bisiklet yolu ve 33.300 m2 yeşil alan ihtiva eden toplam alanı 94.000 m2 lik “Millet Bahçesi” projesi aynı zamanda büyük bir “Kentsel Dönüşüm Projesi” olma özelliğini taşıyor. Çünkü askeri lojmanların bulunduğu alan lojmanların Başakşehir’de inşa edilen 528 konuta taşınmasıyla elde ediliyor.

Sümer Deprem Referanslı Kentsel Dönüşüm Projesi, Sümerpark Projesi, Merkezefendi Kentsel Dönüşüm Alanı, Seyitnizam Kentsel Dönüşüm Alanı gibi büyük kentsel dönüşüm projelerini gerçekleştiren bir başkan Murat Aydın..

Dolayısıyla Beykoz’un en önemli beklentisi olan imar, iskân ve kentsel dönüşüm alanlarında 20 yılın tecrübesiyle geliyor.

Sayın Cumhurbaşkanımız Beykoz için neden Murat Aydın Başkan’ı seçtiklerini “İşi ehline vermek” olarak ifade ederken ne kadar haklı olduğunu görüyorsunuz.

Marmaray’ın bir ayağının Zeytinburnu’nda olması ve tramway hatları ile bir şehre raylı sistemlerin kazandırılması konusunda engin tecrübe edinen bir Başkan..

Son olarak ise hizmetlerini yürütürken mümkün mertebe ulaşımını bisikletle sağlayan bir belediye ve başkan.. Sürekli vatandaşın arasında, hayatın her yerinde olduğu kadar aynı zamanda bir tevazu örneği..

“ZKS; Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi” ile “Zeytinburnu’ndaki değerleri açığa çıkarmak adına Kültür Belediyeciliği” kavramını hayata geçirmiş olan bir yaklaşım..

En dikkat çekeni ise 240 hektar alan üzerinde tarihi dokuların içerisinde inşa edilen “Merkezefendi Kültür Vadisi Projesi” ile tarihi, eğitimi, kültürü, modernizmi, sosyalliği bir araya getiren bir vizyon..

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.

15 yıldır Ak Parti Belediyeciliği ile yönetilen Beykoz’umuzda 2B sorununu herkesin malumu neredeyse beşte bir maliyetle çözüldü. İmar Barışı uygulamasına son yasal düzenlemeyle Beykoz’daki ön görünüm alanları da dahil edildi.

15 yılda pek çok hizmetlere imza atmış olan Ak Parti; yukarıda özetlemeye çalıştığımız başarı hikayesinin mimarı Sayın Murat Aydın’la birlikte Beykoz’da yepyeni bir vizyonla çok ciddi hizmetler üretecektir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Binali Yıldırım’ın özellikle imar ve kentsel dönüşüm olmak üzere her konuda Sayın Murat Aydın’a gerekli tüm desteği vereceğinden emin olabilirsiniz.

Beykoz Ak Parti Teşkilatı ise İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç öncülüğünde, “Ak Belediyecilik”te 15 yıllık Beykoz ve 20 yıllık Murat Aydın başarı hikâyesini Beykozlulara en güçlü şekilde anlatacaktır.

Beykozlular vefalıdır.

Kendisine yapılan hizmetleri asla unutmayacak, ömrünü milletine adayan İstanbul Aşığı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisi ve güveni ile hareket edecektir.

İnanıyorum ki; Beykoz halkı, STK’lar, Beykoz’u temsil eden tüm paydaşlar “Murat Başkan, Beykoz ve Beykozlular için neler yapacak?” düşüncesiyle hareket edecek ve Murat Başkan’ın çalışmalarını dikkatle takip edecektir.

Beykozlular, tüm önyargıları bir tarafa atacak, Beykoz ortak paydasında buluşarak Sayın Murat Aydın’ı tanıdıkça, projelerini ve Beykoz’a sunacağı vizyonu gördükçe artık onu bir “Beykozlu” olarak bağrına basacak ve 31 Mart 2019 günü çok güçlü bir destekle seçecektir.

Beykoz, yeni bir heyecanla yeni ufuklara yelken açıyor. Hayırlı olsun.

Selam ve saygılarımla…

Murat Başkan Beykoz için neler yapabilir?
Bizi Takip Edin