Musiki Topluluğu'ndan Bahar Konseri

Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu'nun Şef Nevin Çalışkan yönetiminde hazırladığı 2013 yılı konserlerinin ikincisi gerçekleşti.

Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu'nun Şef Nevin Çalışkan yönetiminde hazırladığı 2013 yılı konserlerinin ikincisi olan “Ba

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu’nun Şef Nevin Çalışkan yönetiminde hazırladığı 2013 yılı konserlerinin ikincisi gerçekleşti.

Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu’nun Şef Nevin Çalışkan yönetiminde hazırladığı 2013 yılı konserlerinin ikincisi olan “Bahar Konseri”, Beykozluların yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Anadoluhisarı Ahmet Midhat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Kaymakam Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, çeşitli kurum ve kuruluşlardan temsilciler ve sanatsever ilçe sakinleri katıldı. 

Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği’nin güzel eserlerinden oluşan müzik ziyafeti gecesinde musiki alanında hicaz, muhayyerkürdî, rast, nihavent, uşşak, hüzzam gibi makamların en güzel eserlerinden örnekler seslendirildi. Anadolu’nun bağrından çıkagelen yöresel ezgilerimizden Türk Halk Müziği’nde ise Sivas, Erzincan Çanakkale, Aydın, Orta ve Doğu Karadeniz, Azerbaycan, İç Anadolu Urfa, Rumeli yörelerinin yorumlandığı eserler konuklardan bol bol alkış aldı.

Sultanîyegâh mini fasıl ve peşrevin de yer aldığı gecede solistlerin seslendirdiği şarkılar ve türkülere konuklar da büyük bir coşkuyla eşlik etti. 

Gecenin sonunda ise dinleyicilere sürpriz bir halay gösterisi sunuldu. “Köprünün Başlarında, Bitlis’in Önünde, Kavurma Koydum Tasa, Elinde Oya Gidiyor Toya” gibi türkülere seyirciler alkışlarla tempo tuttu.

Program sonunda Kaymakam Erdoğan, Başkan Çelikbilek ve Milli Eğitim Müdürü Yayla tarafından, musiki korosunun en kıdemli üyelerine başarı belgesi ve çiçek takdim edildi.

 

Musiki Topluluğu'ndan Bahar Konseri
Bizi Takip Edin