Mustafa Sarıgül, Beykoz'dan kopamıyor!

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Beykoz'u karış karış gezmeye devam ediyor.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan  Adayı Mustafa Sarıgül, Beykoz'u karış karış gezmeye var gücüyle devam ediyor. Seçimlerin…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Beykoz’u karış karış gezmeye devam ediyor.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan  Adayı Mustafa Sarıgül, Beykoz’u karış karış gezmeye var gücüyle devam ediyor. Seçimlerin yaklaşmasıyla çalışmalarına hız kazandıran Sarıgül, Beykoz’u es geçmiyor.

Tarihi Küçüksu Çayırını görmeyi çok arzuladığını ve buraya bu yüzden geldiklerini belirten Sarıgül, Küçüksu Çayırını eski günlerine döndüreceğinin de sözünü verdi. Büyük bir kalabalık ve sloganlarla karşılanan Sarıgül, halkın eşliğinde konuşma yapacağı yere doğru ilerledi. Halkın yürüyüşünü Sarıgül; “demokrasinin ve özgürlüğün yürüyüşü” olarak yorumladı. Sarıgül’e konuşmasında ve Beykoz turunda İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz eşlik etti.

Yılmaz: Küçüksu Çayırı eski görünümüne kavuşacaktır!

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, aslında Küçüksu alanında bir etkinlik düzenlemediklerini ama İstanbul’un çaresi Sarıgül’e Küçüksu mesire alanını göstermek istediklerini belirterek sözlerini sürdürdü: ”Küçüksu mesire alanının nasıl işgal edildiğini, tarihin nasıl karartıldığını göstermek için buraya geldik. O da şu sözü verdi: 30 Mart’tan sonra tarihi Küçüksu Çayırı eski görünümüne kavuşacaktır”.

Salıcı: Beykozlu olarak, komşularınızın peşini bırakmayacaksınız!

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Türkiye’nin zor bir süreç geçtiğine değindi. Ortada hükümete ait belli bir ses kaydı olduğunu söyleyen Salıcı: “300 bin euro’yu bile küçük bir miktar diye adlandırıyorlar. Siyasete yırtık ayakkabı ile girenleri, tekrar o yırtık ayakkabıyı giydiği günlere göndereceğiz. Hepimizin yapması gereken şey; hepimizin bildiği şeyleri birbirimize anlatmak değil, komşularımıza anlatmak. Siz Beykozlu olarak, komşularınızın peşini bırakmayacaksınız” ifadelerini kullandı.

Sarıgül: Topbaş, sana verilen yetkiyi AK Parti İl Başkanı gibi kullanma!

İBB Adayı Mustafa Sarıgül, Küçüksu’nun ardından Beykoz’un köylerini dolaşacaklarını belirtti. Oradaki yurttaşlarının da kendisini beklediğini ifade eden Sarıgül, Küçüksu’ya uğramadan geçemediklerini de söylemeden geçemedi ve: ”Çünkü burası İstanbul’un kayda değer noktalarından bir tanesi. Bir tarafta boğazımız var. Bir tarafımızda ormanlarımız. Bu çevreyle ilgili güzel projeler yapmamız lazım. 20 yıldır İstanbul’u yöneten Kadir Abi’ye şunu söylemek lazım: Acaba yolun bu taraflardan hiç geçmedi mi? Bu kasra iş makinelerini sokmakla ne yapmayı düşünüyorsun? Burayı şahıslara mı vermeyi düşünüyorsun, yoksa halka mı açmayı düşünüyorsun? Kadir Topbaş’a bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Seçimlere çok az bir süre kaldı. Lütfen, belediyedeki bütün ihaleleri, olayları durdur. Sana halkın verdiği yetkiyi, AK Parti İl Başkanı gibi kullanma. Tüm siyasi partilere eşit mesafede ol. 30 Mart’ta sandıktan çıkınca bu projeyi durduracağız. Biz; doğanın, çevrenin, hukukun arzu etmediği hiçbir projeye imza atmayacağız. İstanbul; Ankara’dan değil, İstanbul’dan yönetilecek” şeklinde konuşmasını sonlandırarak bir sonraki Beykoz durağı olan Tokatköy’e doğru yola çıktı.

Tokatköy’de de büyük bir sevgi ile karşılanan Sarıgül, herkese eşit bir mesafede olduğunu ve halkı bütün olarak kucaklayacağını burada bir kez daha vurguladı. Tokatköy esnafını da ziyaret eden Sarıgül, esnaflar tarafından da ilgiyle karşılandı.

Mustafa Sarıgül, Beykoz'dan kopamıyor!
Bizi Takip Edin