Müşterilere ait olan bilgi paylaşımı olmamıştır!

AK Parti Genel Merkez tarafından Beykoz'da yaptırılan anket tartışmasında adı geçen Hedef AVM tarafından açıklama yapıldı.

AK Parti Genel Merkez tarafından Beykoz adayının anket ile belirleneceğinin duyulmasının ardından yaşanan olaylarda adı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Genel Merkez tarafından Beykoz’da yaptırılan anket tartışmasında adı geçen Hedef AVM tarafından açıklama yapıldı.

AK Parti Genel Merkez tarafından Beykoz adayının anket ile belirleneceğinin duyulmasının ardından yaşanan olaylarda adı geçen Hedef AVM bir basın açıklaması yayınladı.

Hedef AVM tarafından yapılan basın açıklaması şu şekilde;

BASIN DUYURUSU

Beykoz’da faaliyette bulunan müvekkil firmamızla ilgili bazı yerel basın organlarınca; “Bir partinin bir grubuna müşteri bilgilerinin verilerek o bilgiler üzerinden ilgili grubun sahte anket çalışması yapmasına yardımcı olunduğu” şeklinde gerçeği yansıtmayan haber yapılmıştır.

Müvekkil firmamız; Beykoz ’da uzun yıllardır ticaret yapmakta olan, sivil toplum örgütlerinde ve birçok hayır işlerine destek verme noktasında ayrım yapmadan herkese yardım etmeyi prensip edinen bir firmadır. Beykoz’umuzda fabrikaların ve iş hacminin az olması nedeniyle müvekkil firmamız istihdam oluşturmak için gayret göstermekte, 85 çalışanı ile hedefinde 500 kişi çalıştırmak isteği olan şirketimizin her hangi bir siyasi parti veya siyasi patilerin herhangi bir grubuyla bağlantısı veya bağı yoktur. Müvekkil firmamız yaptığı iş sebebiyle her siyasi partiye eşit mesafededir. Hiçbir siyasi parti ile ilişkisi ve üyeliği bulunmamaktadır.

Müvekkil Mağazalarımızın açılışında yerel yönetim ve mülki amir başta olmak üzere siyasi parti ayrımı yapılmaksızın bütün idari yöneticiler çağrılmakta ve açılışları bu şekilde yapılmaktadır. Yerel basında haber yapılan konuyla alakası olmayan açılış resimlerinin yayınlanması ve sanki bir siyasi parti ile irtibatımız varmış imajının sergilenmesi basın ahlakı ile de bağdaşmamaktadır.

Müvekkil firmanın, müşterilerine ait özel bilgileri herhangi bir şekilde paylaşması hem suç ve ticari ahlaka aykırı bir fiildir. Kaldı ki her geçen gün büyüyen ve müşteri portföyünü artıran müvekkil firmanın bu bilgileri başkalarıyla paylaşması akla ve mantığa uygun bir davranış değildir.

Dolayısıyla iddia edildiği gibi müvekkil firmanın müşterilerine ait olan bu bilgileri paylaşması ve bu yolla sahte anket çalışması yapılmasına yardımcı olması kesinlikle söz konusu değildir.

Müvekkil firmaya ait mağazada, çeşitli anketör grupları tarafından zaman zaman çalışanlarla anket çalışması yapılmıştır. Medyada söz konusu edilen olay günü de müvekkil firmaya anketörler gelmiş ve çalışanlarla anket yapmak istemiş, çalışanlarımızla o günde anket yapılmıştır. Bu esnada diğer aday adaylarının tarafları mağazanın önüne toplanarak firmamızda anket çalışması yapan grubun sanki yasal olmayan bir şeyler yapılıyormuş gibi basın mensupları şirketimiz önüne çağrılmıştır. Medyanın gelmesi ve diğer tarafların mağaza önünde oluşturduğu karmaşa üzerine anketörler mağazamızdan uzaklaşmışlardır. Müvekkil firmanın yukarda anlatılanlar dışında iddia edilen olaylarla herhangi bir ilgisi ve ilişkisi olmadığı halde hayal ürünü, gerçeği yansıtmayan ve asılsız haberler yapılmıştır.

Bu tür belgeye dayanmayan, gerçeği yansıtmayan haberlerin, bazı yerel basın organlarınca yayınlanması, müvekkil firmamız üzerinden siyasi rant elde etme amaçlı çalışıldığının bir göstergesidir. Müvekkil firmamızın yıpranması sonucu doğuracak ve gerçeği yansıtmayan haberleri yayınlayan yerel basın organları ve firmamız üzerinden siyasi rant elde etmek isteyen kişiler hakkında cumhuriyet savcılığına şikayette bulunulacağı ve gerçeği yansıtmayan haberleri yayınlayan basın organları hakkında dava açılacağını tüm halkımıza ve kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Hedefim Alışveriş Merkezleri İnşaat ve Dayanıklı Tüketim Malları Sanayi Ticaret Limited Şirketi Vekilleri

AV. EŞREF ALTINOLUK & AV. ADEM SAĞIR

Müşterilere ait olan bilgi paylaşımı olmamıştır!
Bizi Takip Edin