Necip Fazıl Kısakürek Beykoz’da anıldı

Necip Fazıl Kısakürek, (1904-1983) vefatının 40. yıldönümünde Beykoz’da, Müzisyen Yücel Arzen tarafından bestelenen şiirlerinin söylendiği saygı ve minnet dolu bir konser programıyla anıldı.

Necip Fazıl Kısakürek Beykoz’da anıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi’nin 7/24 yaşayan bir ilçe için hizmete açtığı sahil etkinlik alanı farklı müzik tarzlarında sevilen sanatçıların konserleri, sergiler, anma programları ve çocuk şenlikleriyle bu sezon da bir birinden güzel etkinliklere ev sahipliği yapmayı sürdürüyor.

Necip Fazıl Kısakürek Beykoz'da anıldı

KALIR DUDAKLARDA ŞARKIMIZ BİZİM

Türk Şiiri’nde unutulmaz mısraların sahibi, fikir ve aksiyon insanı Necip Fazıl Kısakürek, ilçe sahilinde Müzisyen Yücel Arzen tarafından verilen “Kalır Dudaklarda Şarkımız Bizim” konseriyle anıldı.

Necip Fazıl Kısakürek Beykoz'da anıldı

Beykozluların ilgiyle takip ettiği konserde sanatçı, şairin “Canım İstanbul”, “Kaldırımlar”, “Şarkımız Bizim”, “Mansur”, “Utansın” ve “Sakarya Türküsü” gibi şairin unutulmaz şiirlerine yaptığı duygu yüklü bestelerini okudu.

Yücel Arzen’in piyano eşliğinde söylediği eserler Boğaz’da yankılanırken ilçe sakinleri şiir ve müzik dolu güzel bir akşam geçirdi.

Necip Fazıl Kısakürek Beykoz'da anıldı

Konseri ilçe sakinleriyle birlikte izleyen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Üstat Necip Fazıl Kısakürek’i duygu, düşünce ve kültür dünyamıza katkıları dolayısıyla rahmetle yâd ederken ilçe sakinlerine programa katılımları dolayısıyla teşekkür etti.

Necip Fazıl Kısakürek Beykoz’da anıldı
Bizi Takip Edin