Nisan ayında tiyatroseverleri dört oyun bekliyor!

İstanbul Devlet Tiyatrosu Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi'nin Nisan ayı programı açıklandı.

İstanbul Devlet Tiyatrosu Ahmet Mithat Efendi Sahnesi Nisan ayı programı açıklandı. Nisan ayında dört oyunla izleyiciyle buluşmaya hazırlanan…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Devlet Tiyatrosu Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nin Nisan ayı programı açıklandı.

İstanbul Devlet Tiyatrosu Ahmet Mithat Efendi Sahnesi Nisan ayı programı açıklandı. Nisan ayında dört oyunla izleyiciyle buluşmaya hazırlanan İstanbul Devlet Tiyatrosu Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde bu ay Son Tango, Kalpak, Küçük Kara Balık ve Sinan Süleymaniye’de  tiyatroseverlerle buluşuyor.

SON TANGO

Maria, fakir ama idealist Pedro’yu sevmektedir. Bu sevgisine karşılık da bulan Maria’nın trajik hatası, aşk’a özgü bir kızgınlıkla Pedro’ya ders vermek ve Jose’yle evlenmek olur. Tutku ve aşk dansı tango’nun ruhunun vücut bulduğu Maria ve Pedro’nun hayatlarında artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Tüm yaşananlardan sonra sağlam kalan tek şey, birbirlerine duydukları sevgi, yalpalamalarına rağmen kulaklarına “yapacakları bir işin daha var olduğunu” fısıldar.

OYNANDIĞI TARİHLER

04 Nisan Saat: 20:00

04 Nisan Saat: 15:00 20:00

04 Nisan Saat: 20:00

KALPAK

İkinci Dünya Savaşı’nın son günleri, Almanya’nın mağlubiyetinin belirginleşmeye başladığı zamanlarda, Elsbeth, evine sığınan bir Rus askeri olan Kalpak’ı saklamaktadır. Birlikte geçirilen vakitler, savaşın acı yüzüyle birleştiğinde, Elsbeth ve Kalpak’ın birbirleriyle ilişkileri enteresan bir evrim geçirecektir. Savaş yalnızca düşman iki taraf arasında verilmez şüphesiz. Asıl savaş insanın, özellikle de bir kadının kendisiyle verdiği savaştır.

OYNANDIĞI TARİHLER

11 Nisan Saat: 20:00

12 Nisan Saat: 15:00 20:00

18 Nisan Saat: 20:00

19 Nisan Saat: 15:00 20:00

20 Nisan Saat: 15:00

KÜÇÜK KARABALIK

Annesiyle ufak bir derede yaşayan Küçük Kara Balık, büyük denizlere gitmek ve sonsuz sularda yüzmek istemektedir. Arkadaşı salyangozun ona cesaret vermesiyle birlikte tüm derelerin ve ırmakların birleştiği büyük sulara doğru yola koyulur. Ancak her köşebaşında onu ve onun gibi balıkları bekleyen tehlikelerle savaşmak zorundadır Küçük Kara Balık… Öğrenir ki zorlukların üstesinden gelmek, cesaretle ve o zorluklarla yüzleşmekle mümkündür.

OYNANDIĞI TARİH

13 Nisan Saat: 14:00

SİNAN SÜLEYMANİYE’DE

Olmaz denen her işi oldurmuş bir Mimar, Mimar Sinan. Ustalık dönemini taçlandıracak olan “Süleymaniye” üzerinde çalışmalar devam ederken, teftişe gelen Sultan Süleyman’a iki ay içinde her şeyin biteceği sözünü verir. Artık önünde hayatının en zor sınavlarından biri durmaktadır. Ve aşmak zorunda olduğu engeller yalnızca bir yapının tuğlalarıyla harcı değil aynı zamanda her fırsatta karşısına dikilen bazı yöneticiler ve başarısını kabullenmek istemeyen güç odaklarıdır.

OYNANDIĞI TARİHLER

25 Nisan Saat: 20:00

26 Nisan Saat: 15:00 20:00

27 Nisan Saat: 15:00

Nisan ayında tiyatroseverleri dört oyun bekliyor!
Bizi Takip Edin